Karadeniz Pet

İç Parazit veya Sindirim Problemi ??? Yardım

Kahraman KÖROĞLU

İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
Merhaba hayırlı günler;
Kuşum 3.5 aylık erkek, ilk tüy dönemine 1 hafta önce girmeye başladı. Salmada halsizlik ve kabarma olduğunu fark ettim direk hasta kafesine ayırıp salmayı dezenfekte ettim.
Dışkısı açık gri kül renginde sadece sıvı kıvamda idi, ağzına limon sulandırıp damlattım. Yem olarak aspur ağırlıklı yem ve dal darı verdim. Suyunu az miktarda elma sirkesi ve limon katarak kaynatıp dinlendirip verdim. 2 gün sonra dışkısı birazda olsa toparlanmaya başladı. 3. Gün yem ine ve suyuna probiyotik (diazym) kattım ve daha iyi kıvam a geldi. Yalnız fotoğraflardada görüldüğü gibi dışkısı sulu ve dışı sanki zarla kaplı gibi. Sıradan isal değilde iç parazit veya bağırsak problemi olduğunu düşünüyorum. Hastalık ve tedavi süreci hakkında değerli ustalarımdan yardım rica ediyorum.

Ayırıp ağzına damlattıktan 2-3 saat sonraki hali
7g95nr.jpg

Pk8mWb.jpg

2 günlük tedavi süreci sonrasında diazym li yem ve su tüketti akşama dışkısı bu halde. Fakat zar ve parçaya dikkat!!!
9oM01O.jpg

qM6VkV.jpg

Ilaçsız tedavi önceliğim fakat tedbir amaçlı baycox %2.5 sipariş ettim cuma elimde düzelmezse kullanmayı düşünüyorum?? tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler

Son düzenleme:
Geri