Karadeniz Pet

İç Parazitler Hakkında Bilgisi Olanlar _? Kuşumun yardıma ihtiyacı var.

• Konbuyu başlatan KEVSER HABBAL
  • Başlangıç tarihi
K

KEVSER HABBAL

Guest
Merhaba ben 2 kus aldım dısı ve erkek. Ikısıde kucuktu. Biri hastaydı ben ne oldugunu anlamadım fakat tabi ki veterinere goturdum veteriner ishal dedi ilaç verdı ama yanlıs teshis koymus ben ertesı gun kusta bit gordum o kadar kafesi yıkadım hergun kafestekı malzemelerı ve kusu ve aldıgım parazıt spreyını sıktım ama oldu. Simdi diğerine de bulasmıs ki hasta baya ilerledi yine temizliğini yapıyorum hergun sprey de sıkıyorum ama olmuyor kurtaramıyorum hergun daha kotu oluyor. Ne olur yardım edin_? :(

spreyi gözüne flan değil kanat altlarına kuyruk bölgelerine sıkdınız demi ?

Evet tabi ki gozunu koruyarak heryerlerıne sıktım bırı oldu dıgerı de bır ayagı cukurda ne yapıcam

Ölen kuşunuza çok üzüldüm.Başınız sağolsun :(.Şuanki kuşunuz da umarım iyileşir.Geçmiş olsun :(.

Benim muhabbet kuşumun da parazit sorunu vardı ben avidust kullanmıştım. Tüylerine iyicene yedirdiğiniz bi toz ilaç. Vilmectini sizin almanıza gerek yok. Güvediğiniz bi kuşçudan veya veterinerden bi kereye mahsus ensesine vilmectin damlattırın. Falzası kuşa ağır gelir. Parazitler yumurtalarını kuşun uçtuğu heryere salar ve aynı ortamda 1 aya kadar muhafaza eder. Kuşunuz yumurtanın olduğu yere konduğu anda tekrar kuşunuza geçer. O nedenle etrafı iyice dezenfekte ediyodum sürekli. Speryden de sıkıyordum kuşumun dolaştığı yerlere sürekli yumurtaları öldürsün diye. Kafesi 3 günde bir sirkeli suyola yıkayın yine spreyi sıkın kafese. Banyo da çok önemli 3-4 günde bir sirkeli suyla banyo yaptırın kuşunuzu. Bir de çay ağacı yağı duydum sonrada. Prize takılan sineksavarların içini boşaltıp yağı içine dökmeliymişsiniz. Bitleri ortamdan uzaklaştıran en etkili çözümmüş. Ama sonradan duyduğum için ben denemedim.

Geri