Karadeniz Pet

İç parazitler den korunmak için ne yapılmalı

alse

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar genelde dış parazitler için ne yapılması gerektiği yazıyor forumda.
Birde iç parazit olayı var , bu iç parazitlerden korunmak için neler yapılmalı?

Şimdi suyuna sirke damlat falan diyen olacaktır mutlaka fakat aşağıda linkini verdiğim yazıda veteriner iyi değildiyor sirke vermek.Bunuda göz önünde bulundurursak ne yapmalıyız?

http://www.muhabbetkusu.com.tr/210-mesaj1.htm

Son düzenleme:
Veteriner elma sirkesi faydalı değil ise elma sirkesi % 100 faydalıdır.
Neden mi?
Kanatlı hayvanlardan anlayan bir tane veterinere şahit olmadım.

Neden mi?
bence verdiğim linke bir tıklayıp inceleyin adam bu işin uzmanı gibi duruyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:31 -->-> Daha önceki mesaj 17:30 --

bence elma sirkesi kötü parazitler dışında iyi parazitleride öldürüyordur vucuttaki
aksine verdiğim linkde yaşamalarına yardımcı olduğu söyleniyor

Yok sakın yanlış anlamayın fikrinze saygı duyuyorum ve katılıyorum ama sizde bilirsiniz ki veterinerler parayı kedi / köpek sayesinde kazandıkları için kanatlı hayvan konusunda kendilerini eğitmek istemiyorlar.

Yok sakın yanlış anlamayın fikrinze saygı duyuyorum ve katılıyorum ama sizde bilirsiniz ki veterinerler parayı kedi / köpek sayesinde kazandıkları için kanatlı hayvan konusunda kendilerini eğitmek istemiyorlar.
sende yanlış anlama dostum ama hala linke tıklayıp bakmamışsın:)

üstadlarda bu konuya bir el atarsalar iyi olur bence:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:46 -->-> Daha önceki mesaj 20:04 --

gerçek ben kararsız kaldım sirke iymi kötümü
sanıyorum kimse tam olarak bilmiyor bu sorunun cevabını:)

kimse bişey yazmıyor

Bit ve iç parazitler için baymec kullanıyorum kullanım şeklim...

1- Kümese yeni gelen kuşun ensesine bir damla damlatıyorum

2- İçme suyuna karışırarak (bu hem dış hemde içparazitleri temizler)
Yapılış ; Geceden tüm sulukları topluyorum, 2 lt suya 2 ml baymec karştırıyorum ve sabah erkenden sulukları doldurup takıyorum... Suluklar 48 saat kalıyor kuşlar içebildigi kadar içiyor. Sonra sulukları toplayıp çalkalıyor ve temiz su koyyorum ve bunu ayda bir tekrarlıyorum...

3- Banyoya katıyorum içme suyuna karıştırdıgım oranda (2lt suya 2 ml) katıyorum ve banyoyu bu suyla veriyorum...

4- kafesi temizledikden sonra fısfıs ile son desenfekde olarak yine içme suyuna karıştırdığım oranda (2lt suya 2ml) katıp sıkıyorum...

Kullanıcı Notu : Bu ilacı tüy zamanı, çiftde, yumurtada, yavruda kullanmakda hiçbir sakınca yok. Ayrıca yavru zamanı özellikle veriyorumki anne içtiginde yavruyada dolaylı olarak geçeçek ve bitden dolayı yavru ölümü olmayaçaktır... Saygılar
Alıntıdır

sende yanlış anlama dostum ama hala linke tıklayıp bakmamışsın:)

Siz ilk linki verdiğimde baktım okudum ondan sonra yorum yazdım.
Bilimsel açıklaması yapılmış ama bilimde biliyorsunuz fikirler değişiyor.
Bkz. Canan karatay:
Yıllardır zararlı olduğu söylenen kolestrolün faydalı olduğunu iddia ediyor. :)

Siz ilk linki verdiğimde baktım okudum ondan sonra yorum yazdım.
Bilimsel açıklaması yapılmış ama bilimde biliyorsunuz fikirler değişiyor.
Bkz. Canan karatay:
Yıllardır zararlı olduğu söylenen kolestrolün faydalı olduğunu iddia ediyor. :)
ama bu yıllardır faydası olan bişeyin aslında faydası olmadığını söylüyor yani yeni bilgiler ışığında eskiden doğru bilinen şeyin yanlış olduğunu söylüyor:)

Bu ilacı veriyorsun kardeşim aksamdan sulukları topla sabah ilaçlı suyu ver 3ayda bir kere yap...

veteriner ilaçları satılan yerde bulabilirsin ilacın tamamı 150 kuşa bir kereliğine yeter çay kaşığının ucuyla az bişey katsan kafi olur.sayın okan bey bilmenizi isterimki elma sirkesi fungal hastalıklar çoğalmasını önler hiçbir zaman tedavi edici bir özelliği yoktur olsaydı ilaç üretimine gerek kalmazdı saygılarımla.

araştırma yapılmış fakat,şöyle söyliyeyim üreticilerin çoğu elma sirkesini kullanmakta,iç parazit olmaması için sularına katıyorlar,hatta sitemizden cihan aytan ustada bu yolu kullanmakta.aksi bir durum olsa kullanılmazdı diye düşünüyorum

Neden mi?

Çok dogru hocam cok dogru lanet olsun işini yapmayan veterinerlere , adamlar okuyup veteriner oluyorlar ama kuşa geldiği zaman hiç birşeyden cakmıyorlar veya önemsemiyorlar .

Kedi köpek olunca tabi parasıda güzel oluyor ya bakım parası hemen koşarlar , ama kuş gibi kücük canlıları önemsemiyorlar.

Geri