Karadeniz Pet

İLAÇ TAVSİYESİ lütfen YARDIM !

• Konbuyu başlatan Özgür+
  • Başlangıç tarihi
Ö

Özgür+

Guest
Arkadaşlar fotoğrafta gördüğünüz kuş uzun zamandır böyle yapıyor. kakası normal ile ishal arasında gibi yani koyu bir kaka rengi yok açık bir renk. arada bir böyle beyaz sıvı çıkartıyor . birkaç kez akıllı yemlikle ilişkiye girdiğini gördüm ancak 1-2 saniyelik sallayıp bırakıyor. ( not: dişi çiftleşmek için çok küçük bu yüzden reddediyor)

yem yemesinde hareketliliğinde bir sıkıntı yok

fotoğrafları flaşlı ve flaşsız çektim ayrıca kuşun poposunu da çektim yardımcı olur diye .

kendiliğinden düzeliceğini sandım ama olmuyor divitsol kullandık ama hiç bir sonuç vermedi sizin ilaç tavsiyeleriniz nelerdir ?

B9QDbV.jpg

Z1B7jg.jpg

ozWrqQ.jpg

lzGvPB.jpg

2Q38oL.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
o beyaz şeyler sprem olabilirmi acaba :D

bende öyle düşündüm ama sanmıyorum flaşlı fotoğrafta kaka olduğu daha çok belli oluyor ortasında mat beyaz var
[MENTION=6181]murat DEMİR11[/MENTION] abi bi yardım etsen :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ne kadar süredir ishal kuşunuz?

idrarı dışkı ile bereber attıkları ıcın normal o sıvı aspur verdınız mı yem olarak sadece

akıllı yemliğin bır kısmını sadece aspur koydum diğer kısmı karışık yem içinde boyalı ekmek yok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:18 -->-> Daha önceki mesaj 21:16 --

Ne kadar süredir ishal kuşunuz?

2-3 aydır bu şekilde bezen duruyor bazen bu durum devam ediyor

Kendiliğinden durması pek mümkün değil gibi geliyor. Bir veterinerin görüp yardımcı olması çok iyi olur. Eğer böyle bir imkanınız yoksa size basit bir yol önereyim. Keçi boynuzu tozunu bir fincan içmesuyuna iki çay kaşığı olacak şekilde karıştırıp kaynatın. Soğuduktan sonra suyuna koyun. 5 gün uygulayın. Bu süreçte ishal kesileektir fakat temiz suya geçtiğinizde devam ederse uzun süren ishaller için başka yöntemleri de başlık açıp anlattım site de. Eğer veteriner imkanınız yoksa deneyebilirsiniz. Geçmiş olsun.

Kendiliğinden durması pek mümkün değil gibi geliyor. Bir veterinerin görüp yardımcı olması çok iyi olur. Eğer böyle bir imkanınız yoksa size basit bir yol önereyim. Keçi boynuzu tozunu bir fincan içmesuyuna iki çay kaşığı olacak şekilde karıştırıp kaynatın. Soğuduktan sonra suyuna koyun. 5 gün uygulayın. Bu süreçte ishal kesileektir fakat temiz suya geçtiğinizde devam ederse uzun süren ishaller için başka yöntemleri de başlık açıp anlattım site de. Eğer veteriner imkanınız yoksa deneyebilirsiniz. Geçmiş olsun.

teşekürler veteriner e gitmiştim kuşa bakmadan ilaç vermişti 1 hafta süresince düzeldi sonra tekrar aynı duruma geldi gidip söylediğimde muayene 20 lira yapıcağımız işlemlere göre ücret artıyor dedi bende öğrenciyim o kadar param yok malesef .

dediğinizi uygulayacağım sonucu tekrar buraya yazarım

sadece aspur ve petibör bıskuvı verın ben eritrom kullanmıştım bır ara cok faydasını gordum

DİAZYME 256 kullan dedi bir üretici abi mamasına veya suya karıştırmamı önerdi

Dİazyme 256 probiyotiktir. Bağırsak florasını korumak için kullanılır fakat tedavi amaçlı kullanılan bir ürün değildir. Tedaviyi desteklemek için antibiyotik kullanımları sonrası ya da sağlıklı kuşlarda bağışıklığı güçlendirmek için de kullanılır. Fakat kuşunuzun bağırsak florasında üremiş bir bakteri nedeniyle ishal başladıysa, probiyotik vererek aynı bakterinin bünyeye daha çok hakim olmasına sebep olabilirsiniz. Keçiboynuzu içerdiği pektinle ishali keser ve içerdiği vitamin-minerallerle de direncin düşmesine engel olur. Arada bir ishalin kendiliğinden geçtiğini belirttiğiniz için öncelikle bunu denemenizi önerdim. İshali kesecektir, eğer bu yolla bünye mücadeleyi kazanırsa keçiboynuzunu vermeyi kestiğinizde ishal devam etmeyecektir. O zaman probiyotik verip bağışıklığını güçlendirebilirsiniz. Şimdi vermeyin. ,geçmiş olsun.

Dİazyme 256 probiyotiktir. Bağırsak florasını korumak için kullanılır fakat tedavi amaçlı kullanılan bir ürün değildir. Tedaviyi desteklemek için antibiyotik kullanımları sonrası ya da sağlıklı kuşlarda bağışıklığı güçlendirmek için de kullanılır. Fakat kuşunuzun bağırsak florasında üremiş bir bakteri nedeniyle ishal başladıysa, probiyotik vererek aynı bakterinin bünyeye daha çok hakim olmasına sebep olabilirsiniz. Keçiboynuzu içerdiği pektinle ishali keser ve içerdiği vitamin-minerallerle de direncin düşmesine engel olur. Arada bir ishalin kendiliğinden geçtiğini belirttiğiniz için öncelikle bunu denemenizi önerdim. İshali kesecektir, eğer bu yolla bünye mücadeleyi kazanırsa keçiboynuzunu vermeyi kestiğinizde ishal devam etmeyecektir. O zaman probiyotik verip bağışıklığını güçlendirebilirsiniz. Şimdi vermeyin. ,geçmiş olsun.

peki teşekkürler .

Antibiyotik için Vitaform önermişlerdi . önce sizin dediğinizi deyeyeyim yarın çarşıya çıkıcam eğer düzelmezse vitaform kullanıcam

Geri