Karadeniz Pet

İlk ağızda yavru alınan Muhabbetin yuvalığa çıkarılır mı?

reformist

Yeni Üye
Selamlar yavrular çıkalı 30 gün oldu hepsi tüylendi kafes tabanında babayla yem kırmaya calısıyorlar. Bazısı kırıyor ama kırmasına ragmen yine istiyor babadan.Dişiyle erkek çiftleşmeye başladı ve ben yavru istemiyorum. Psikolojisini bozmayacak şekilde yavru almamak için yapılacak en iyi müdahale nedir?
IMG-20200410-WA0001

Kuşları artık ayırmalısın kesin.Yem kırıyorsa kendini doyurur şüphen olmasın.

Anne dövmüyor fazla hatta en küçüğü besliyor kanat altı tüyleri yeşil olanların daha çıkmadı emin misiniz ayırmam gerektiğine.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Anne dövmüyor fazla hatta en küçüğü besliyor kanat altı tüyleri yeşil olanların daha çıkmadı emin misiniz ayırmam gerektiğine.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yavru kuşunuz 30 gününü geçmiş yem kırabiliyorsa kesinlikle bir sıkıntı olmayacaktır.Kanat altı boyun gibi bazı bölgelerin tüyleri seyrek olması normal yavru da gelişir zamanla.ben daha yeni 5 kuşumu ayırdım bir sıkıntı yaşamadim.onlarinda tüyleri 10 gunde gelişti ayrida.merak etmeyin .yavrulari tutarsaniz baba strese girebilir.anneninde kafa dinlemesi lazim biraz

Sadece anneyi ayırın. Yavrularla baba aynı kafeste kalsın. Beslemeye devam edecektir..

Geri