Karadeniz Pet

İlk aldığım gün salmalı mıyım ?

• Konbuyu başlatan nur büyük
  • Başlangıç tarihi
N

nur büyük

Guest
Merhaba arkadaşlar,yeni bi kuş alıcam ve mubuşlar hakkında bir çok araştırma yapıorm. Bazı sitelerde "aldığınız ilk gün salabilirsiniz" derken , bazılarında "kesinikle 1-2 hafta kadar bekleyin çünkü duvarlara çarpıp kendine zarar verebilir" diyo. Uzman tv dende videolar izledm ve ordada 20 gün kafesten çıkarmayın diyor. fakat çok kafam karıştı ve yalnış bişi yapmaktan korkuyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. :)

ben alır almaz kapılarını açık bırakıyorum bir iki ufak çarpma dışında sorun olmuyor. alışıyorlar 1-2 gün içinde odaya

Çıkarmamanız gerek 1-2 hafta. Evi tanısın kafesine alışsın. Yoksa kendine zarar verir hatta ÖLEBİLİR.

1 gün boyunca kafeste dursun cıkart dışarı 1. gün sonrası sal ama sakına kendin zorla ucurtma yani tutmaya calışma kuş..güvenin sarsarsın kuşu

1-2 gun duracagi yeri kafesini tanimasi icin dursun sonra kapisini acin o cani isteyince cikar etrafi kesfetmek icin siz cikarmayin disari kendi cikar kafesine iyice alisinca ilk basta kafesin icinde egitim verin erkek 2-3 aylik yavru alin sitede üretici arkadaslar var sorabilirsiniz temiz bir kus almak icin

Alır almaz salmayın.. Her tarafa çarpar kafese alışamaz. Bir kaç gün kaesine alışsın yemini yiyip suyunu içsin salarsınız

Teşekkürler arkadaşlar fakat hala aklımdaki sorular gitmedi , 1-2 gün mü beklemeliyim 1-2 haftamı hangisi daha iyi olur ? Kesin yanıtı olan var mı acaba

Kesin söylüyorum o zaman en az 3 gün bekleyin..

Bence 3 gün yetmez 10-14 gün beklemeli

Son düzenleme:
Yusuf arkadaşın dediği gibi 3 gün bekletmenizde uygun olur. 3 gün sonunda siz çıkarmayın kafesten. kapıyı açık bırakın kendisi çıkıp odada gezinsin.

3 günde alışmaz ki internette bile bakın her sayfada 20 gün çıkmasın yazıyor.

doğrudur ama ben tecrübelerime dayanarak söyledim. hayvanları kafeste bunaltmamak için kafese koyup kapısını açık bıraktım 3-4 saat içerisinde çıkıp uçmaya başladılar. 1-2 küçük çarpma dışında hiçbir sıkıntı olmadı.

doğrudur ama ben tecrübelerime dayanarak söyledim. hayvanları kafeste bunaltmamak için kafese koyup kapısını açık bıraktım 3-4 saat içerisinde çıkıp uçmaya başladılar. 1-2 küçük çarpma dışında hiçbir sıkıntı olmadı.

Her kesin teorisine saygı duyuyorum . :) Olabilir. Ama kuş çarpabilir.

çarpma oldu evet ama şiddetli değildi 2-3 çarpmadan sonra alıştılar.. gerçi şöylede birşey var benim kuşları bulundurduğum oda büyük bunun etkiside olabilir.

üç gün yetrlı olmaz çünkü kuşun geldiği ortama kafesine ve en onemlisi size alışması lazım sizce bu süre yetermi

Yani bence de ama artık siz bilirsiniz biz söyledik :)

ilk hafta salma yanına git konuş sürekli onunla sonra kafeste eline alıştır baktın kuş sana iyice alıştı dışarı sal dışaırda oyna onunla ondan sonra yok kuşum dışarda niye elime gelmiyor niye alışmadı niye girmiyor kafesine deme :) birde hemen salarsan çarpar bir yere felç geçirir Allah korusun

Geri