Karadeniz Pet

ilk Çimlendirme Denemem

Ömer Acar

Yeni Üye
ilk kez denedim bakalım sonuçları tekrar paylaşırım :)

EDİT: 25.03.2015 de son durumları :D

Son düzenleme:
Levent abi şimdi bu dal darımı olucak bide 1 sene sonra olucak galiba ve tohumu ben kuşların yiyebilceği şekilde nasıl çimlendiricem toprak kullanmadan yapılıyor galiba bi anlatsan :)

bitkinin gelişmesi için tohumların öncelıkle çimlenmesi gerekir
çimlenme için su oksıjen ve sıcaklık gerekir
çimlenme tamamlandıktan sonra gelişim iin topraktan minarel alması gerekır
bence çimlenmiş tohmları az miktarda topragın altına gomüp güneş alan yere koyarsanız daha ıyı olur

dediğiniz gibi yaptım tohumları biraz daha gömdüm fazla su vermiyorum ve oda fazlası ile güneş görüyor oyuzden yerini pek değiştirmedim :)

olur inşallah zamana,sulamaya ve güneşe bakar ben istemeden de olsa yaptım yem kabuklarını toprağa üflüyordum sonra 1 ay sonra çimlenmiş gördüm

bu havalarda güneş bulmakta zor balkona koysam diğer kuşlardan korkuyorm bütün emeklerimi hiç ederler diye :) :) :)

Bu çimlendirme olayını hiç denemedim duyuyorum şimdi toprağa ekince 1 sene sonra dal darı mı olucak ?

dal darı farklı bi bitki benm ektiklerim ak darı kızıl darı sarı darı aspur nijer falan :D bunlar filizlencek sonrada taze yeşillik olarak vericem

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:59 -->-> Daha önceki mesaj 15:00 --

vee nijerlerim patlamış :)

Bunların yaprakları 6-7cm. olunca makasla kesip kuşların önüne koyabilirsin.

tamda ben sorucaktım nasıl veriyim diye sen benden hızlı çıktın abi :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:45 -->-> Daha önceki mesaj 17:39 --

Son durum ları attım kuşlara vermeye uygun mu ?

Biraz daha beklemelisin ömer

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

anladım abi saol :)