petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

ilk kuşum yardim

Konusu 'Kendin Yap Sistemler ( DIY )' forumundadır ve Emre DRN tarafından 21 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. Emre DRN

Emre DRN Guest

Ilk defa muhabbet kuşu beslicem araştırdım göre Pakistan ırkı fazla iyi değilmiş bugün bir kuş aldım erkek yavru ve çek diye aldım bakarmisiniz doğrumu ve yorumlarınızı bekliyorum

http:// [​IMG][/IMG]

#1 Emre DRN, 21 Eylül 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 21 Eylül 2014
  2. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Erkek ve çek evet. Yası bıraz buyuk ama.

3. Emre DRN

Emre DRN Guest

Tahminen kaçtır yaş ?

#3 Emre DRN, 21 Eylül 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 21 Eylül 2014
  4. Umut Türkpençesi

aynen yaşlı biraz

5. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    6 aylık cıvarı gıbı. Gozundekı halkanın rengı acık grı mı yoksa koyu grı mı buradan bellı olmuyor?

#5 KORDON, 21 Eylül 2014
    Son düzenleme: 21 Eylül 2014
  6. Emre DRN

Emre DRN Guest

Yaşı çokmu ilerde ben yavru diye aldım ele alissin konussun diye burnunda renkte dah belli değil mavi olcak gibi küçük değilmi yani

7. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Erkek ve çek. Yalnız egıtmek ve konusturmak ıcın bıraz gec kalınmıs olablılır. Yenı aldıysan gagasında sıyahlık olan bır kusla degıstırebılırsın.

8. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Genelde cere rengi ve gagadaki siyahlık daha güvenilir oluyor. Cere renginden dolayı bana da yavru gibi geldi. Şu an beslediğim kuşu ilk eve getirdiğimde kafa çizgileri yarıya kadardı ve iris de vardı. Fakat gagadaki leke duruyordu ve ceresi pembeydi. Büyüdükçe masmavi bir ceresi oldu. Yani yavruydu aldığımda ama çizgiler ve iris bunu inkar ediyordu :) Ama cere ve gagadan yavru olduğu yeterince açıktı. Sizin kuşunuz da bana yavru gibi geliyor. Zaman içinde belli olur, cere rengi değşirse emin olabilirsiniz yavru olduğuna. En doğru bilgiyi ustalar verecektir.

9. Emre DRN

Emre DRN Guest

Teşekkürler

10. Umut Türkpençesi

kuşçudan al kuşu petşoplar pek anlamaz .

Sayfayı Paylaş