Karadeniz Pet

İlk Kelimemiz "cici kuş"

Mustafa BÜYÜK

Onursal Üye
3 aylık paşadan ilk kelime geldi nihayet bugün cici kuş diyor durmadan.

MAŞALLAH :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:41 -->-> Daha önceki mesaj 18:34 --

mutlu oldum

Maşşallah benim rekorum 14 kelime inş benim oğlanı geçersiniz :)

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

inşallah bakalım jumboyu konuşturmak amacıyla aldım:) ama siz çok öndesiniz

Bakalım bizimki ne zaman şakıycak ;)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:23 -->-> Daha önceki mesaj 20:23 --

Bu arada maşallah diyelimde nazar değmesin.

yakındır inşallah hocam ilgiye devam. ben farkettimde muhabbetlerin insana yakınlaşması birden oluyor. yaklaşmıyorlar yaklaşmıyorlar sonra birden elinize geliyorlar. sonrası da ilk kelime için kolay oluyor

Selam, hayırlı olsun

ne diyoz mustafa aga sürekli kelimeyimi tekrar ediyoz bende generali bi konuşturam

kuşun kanında olacak biraz başkan. :) işin espirisi elbette. ben bi yöntem uyguladım eğer söylersem bir çok insan kızar ama bence doğru bir yöntemdi ve tuttu.

dimi kanında olcak bende öyle bi teori düşündüm mesela anası evcil bu kuş doğuştan evcil oldu inan kafeste durmuyor kafes telini törpü yapıyor hapishanedeki gibi :D

dinliyor beni birşey diyince ama mesela valide boncuk ismini verdi boncukmu dicek durmadan

azıma yem kusuyo aklı sıra beni doyuruyor deli :D

e yakında bir kaç kelimede çıkarır o zaman. benim ki daha o kadar yakın değil

Maşallah hayırlı olsun.
Evde bir muhabbet çift var tek beslediğim malesef diğerlerinin sesini başka odadan bulup duyup ötüyor konuşturmam imkansız sanırım.
Bende hepsini aynı odaya koyuyorum bazen hepsini salıyorum oynuyorlar yapaak bişey yok.

Valla ben şuan beklemedeyim. Sistemi hazırlıyorum. Düzenek kurucam evde yokken ders çalışsın kerata. İkili düzenek bol bol radyo dinleyip arada tekrar çalışmaları yapacak. :)

evet hocam arkadaşlar bir aradaysa konuşturmak zor. sen eğlenmeye bak onlarla bırak konuşmasın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:59 -->-> Daha önceki mesaj 20:55 --

ben şunu itiraf edeyim bir veteriner arkadaş paşanın her iki kanadından da 3 er tüyü ucundan kesti. ve dediki sıkıntı olmaz uçma konusunda kendine güveni azalır sadece. aynen dediği gibi de oldu paşa gayet güzel uçuyor ama eskisi kadar benden kaçmıyor. 3 er kanat tüyünün kısaldığı belli bile olmadı. 2 hafta geçemden de elime omzuma alıştı harika bir şekilde şimdide konuşuyor işte. Ama sakın veteriner olmadan kanat işine girmeyin...