petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

İlk Kuluçka

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Ethem AVCI tarafından 13 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Ethem AVCI

Ethem AVCI Member

Beğenileri:
    4
    Herkese iyi hobiler, Kuşum ilk kuluçkasına 31 mayısta yattı 2-3 gün ara ile toplam 5 yumurta yaptı. İlk deneyimim olacağı için aklıma takılan bazı sorular var onları yöneltmek istiyorum size;
    1-Yumurta dolu boş kontrolü hiç yapmadım anneyi ürkütmemek için,keza anne sürekli kuluçkada yatıyor günde 1-2 kez 2-3 dk ara ile çıkıyor.
    2-Yavrular yumurtadan çıktıktan sonra yuvaya talaş mı dökmeliyim( şuan zeminde hiçbirşey yok )
    Eğer dökeceksem hergün talaşları yenisiyle değiştirip yuvayı temizlemelimiyim?
    3-Hazırlayacağım mamayı hergün mü vermeliyim?

Artı olarak verebileceğiniz tavsiyeleride mutlaka dikkatle uygulayacağım.

[​IMG][/url][/IMG]

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Yavrular çıktıkça azar azar talaş ekleyebilirsiniz ve kirlendikçe değiştirebilirsiniz.
    Çıkacak yavru sayısına göre hergün veya gün aşırı mama yapıp verebilirsiniz.

3. Ethem AVCI

Ethem AVCI Member

Beğenileri:
    4
    Teşekkür ediyorum

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Bereketli üretimler. İnşallah hepsi sağ salim çıkıp yeme düşerler.

5. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    743
    Yavru sayısı 5 ve üstü olduğunda günde 2 sefer altında günde 1 sefer mutlak mama takviyesinde bulunmalısın talas önceden koymadı isen tüm yavrular çıkınca az az ekle ve dışkıları emdikçe 1-2 günde bir değiş bu değişimi anne baba mama yem dışkı ihtiyacını karşılamaya çıktığında yap seri şekilde fazla ürkmesinler ve en önemlisi mümkün oldu kadar az rahatsız et

6. Ethem AVCI

Ethem AVCI Member

Beğenileri:
    4
    Çok teşekkür ediyorum bilgilerin için.

Sayfayı Paylaş