Karadeniz Pet

İlk Kuşumu Aldım Bende

Fatih Köle

Paylaşımcı Üye
Aldığım kuş hakkında fikirleriniz önerileriniz ?

Bende ilk kuşumu aldım gerçi 10 yıl aradan sonra oldu ama neyse.

Acaba cinsiyeti ve cinsi nedir. Erkek dedi satıcı ama yine sizlerin tecrübesi beni için önemlidir.

Ayrıca yavru diye aldım. Bunun için yapmam lazım acaba. vitamin su ilaç mama vs. başka ne önerirsiniz yem için öneriler nedir.

Buda Fotosu ;

20140813_085258.jpg

20140813_085238.jpg

Son düzenleme:
Gazete sermeyin mantar yapiyor. Tahta tunek kullanin. Disi gibi onden foto cekin lutfen.

Gazete sermeyin mantar yapiyor. Tahta tunek kullanin. Disi gibi onden foto cekin lutfen.

Youm için teşekkürler. Kafes de zaten papağan kafesi sanırım. Bir kafes falan alacam tünek vs diğer şeylerde lazım. Yavru olduğu için yem ser nedinldi bende oyle yaptım. ama alırım gazeteyi sonra. Fazla bekletmem.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:17 -->-> Daha önceki mesaj 19:26 --

Ohhooo Hemşeri varmış burada.
İpek, sen kuşun kafesi sabit bir yere koy elleme hiç.
kafesin tabanında ızgara varsa onu çıkart, tabana da yem serp ve kuşu kendi halinde bırak. Birkaç hafta içinde yerine alışacak. Şu an korkuyor, yem yememesi doğal.
Başında bekleme hayvanın. Her gün suyunu tazele yeterli.

Benim kuşum konusunda da bunları yapsam olurmu :) elimi uzatsam kaçıyor. panik atak gibi. nasıl kalbi atıyor.

daha yem yemedi. yarına yarın ne olacak bakayım.

Cinsiyeti erkekte , ama bana kalırsa bu yavru değil yani 2 aylık filan değil 4 aylık gibi duruyor ama ele alıştırabilirsiniz bu yaşta da merak etmeyin. Şimdiden naneye de alıştırmanızda yarar var eğitim de çok etkili...

Cinsiyeti erkekte , ama bana kalırsa bu yavru değil yani 2 aylık filan değil 4 aylık gibi duruyor ama ele alıştırabilirsiniz bu yaşta da merak etmeyin. Şimdiden naneye de alıştırmanızda yarar var eğitim de çok etkili...

Teşekkürler yorum için. Eve alışsında başlayayım yavaş yavaş...

Bildiğimiz nane'den mi bahsediyorsunuz ? Ne gibi yararları var eğitimde ?

Az önce elimi uzattım kaçacak gibi oldu kaçmadı. sanırım alışacak yavaş yavaş. Fazla sıkmadan gün içerisinde denemeler yapacağım.

kuşun resmini göremedim ama avaatardaki kuş ise dişi gibi dörünüyor 2 aylık civarı. Kuşa 1 hafta dokunmayın kendi ortama alışşın maydonoz bogazda kalır ölüme yol açabilir tedbirli olun nane,marol,roka verebilirsiniz

Son düzenleme:
kuşun resmini göremedim ama avaatardaki kuş ise dişi gibi dörünüyor 2 aylık civarı. Kuşa 1 hafta dokunmayın kendi ortama alışşın nane bogazda kalır ölüme yol açabilir tedbirli olun nane kuşlara tavsiye etmiyoruz

Hiç nane kullanmadınız mı ? Ben her kuşumda kullandım boğazda kalma olayı olmadı hiç , sanırım siz maydanozdan bahsediyorsunuz . Çünkü nanenin nane kısmını değil dal kısmını kemiriyorlar , bu onlara daha farklı bir haz veriyor , nanenin yaprak kısmında geviş getiriyorlar sadece , bir ara video çekebilirsem size göndereyim izleyin çok keyifle yediklerini göreceksinizdir. :)

Hiç nane kullanmadınız mı ? Ben her kuşumda kullandım boğazda kalma olayı olmadı hiç , sanırım siz maydanozdan bahsediyorsunuz . Çünkü nanenin nane kısmını değil dal kısmını kemiriyorlar , bu onlara daha farklı bir haz veriyor , nanenin yaprak kısmında geviş getiriyorlar sadece , bir ara video çekebilirsem size göndereyim izleyin çok keyifle yediklerini göreceksinizdir. :)

pardon sabah sabah maydonozla naneyi karıstırdım. Nanede sorun yok mamalara koyarım herzaman

Son düzenleme:
Çekilmiş nane var bende yemeğe serpilenlerden versem zararı olmaz herhalde ?

Geri