petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Ilk tecrübem , yardımcı olurmusunuz ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Bendüldül tarafından 19 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. Bendüldül

Beğenileri:
    1
    Arkadaslar dişi ksum ara ara yuvaliga giriyor kemiriyor vs. Ama sonra geri cikiyor yualiga bakmaya devam diyor ama fazla girmiyor , yuvaliga girdi 10 dakika kalip kemirme seslerini duydum aaba oyun amalimi giriyor yualiga ?

2. Muhammet BAYDEMİR

Beğenileri:
    12
    Oyun amaçlı değil. Dişi yuvasını kuluçkaya hazırlıyor çiftleşme döneminde görülen belirtilerdendir. Yuvanın içerisini ve giriş çevresini sürekli kemirir kendince hazır hale getirir. Yuıvanın içine az miktarda hamster talaşı koyun yine kendi istediği gibi düzenleyecektir.

3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Kemirme iyiye işarettir inşaallah en kisa zamanda yavrular alırsınız

4. Bendüldül

Beğenileri:
    1
    Dedikleriniz aynen tekrarliyor yuva girisini kemirior iceride tıkır tıkır biseyler tapiyor arada yuva deliginten erkekle opusup kaşıyor erkek dişini dişi tekrar yuvaliga dönerek tikir tıkır seyler yapmaya devam ediyor su an erkekte yuvaliga giriyor benim bu aşamada yapmam gereken bişey var mi ? Talaş koydum , yem ve su haricinde ilgilenmiyorum

5. Muhammet BAYDEMİR

Beğenileri:
    12
    Bunlar hep yavru vermeye yönelik işaretler. Dişi yuvalıktan kafasını çıkartıp erkeğin onu beslemesini bekler. Erkekte dişiyi yuvayla ilgilenirken ve kuluçka döneminde anlattığınız biçimde besler. Özel olarak yapmanız gereken şuan bir durum yok. Ancak bu evrelerde kuşları rahatsız etmeyin özellikle de dişi kuşu. Hayırlı olsun şimdiden.

6. Bendüldül

Beğenileri:
    1
    Peki bu hareketlerden kac gun sonra yumurtalar gelir ciftlesmediklerine eminim

7. Ahmed Demir

Ahmed Demir Active Member

Beğenileri:
    209
    Baya bi yol almis kuslariniz hayirlisiyla ciftlesmede olduguna gore sayili gunler belki de saatler :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:43 -->-> Daha önceki mesaj 14:41 --

Pardon ciflesme oldu zannettim ama belki de olmustur sabah erken saatlerde gormeyebilirsiniz

8. Muhammet BAYDEMİR

Beğenileri:
    12
    Çiftleştikten 1 hafta sonra yumurtalar gelmeye başlar. Sabahın ilk saatlerince çiftleşme gerçekleşebilir bu yüzden görmemiş olabilirsiniz. Dişinin kanatları düşmeye başlar zaten fark edersiniz son günler kala poposunda şişlik olur kanatlarda epey düşer.

#8 Muhammet BAYDEMİR, 19 Mayıs 2016
    Son düzenleme: 19 Mayıs 2016
  9. Bendüldül

Beğenileri:
    1
    Su an bişey yok gibi anca opusup birbirlerini yemlyorlar :D bi icraat goremedim yuvalikla epey ilgililer

Sayfayı Paylaş