Karadeniz Pet

ilk tüy dökümü

olcay

Meraklı Üye
herkese iyi geceler 5 aylık olmasına az kaldı mubişimin ilk tüy döümün de acaba nekadar sürüyor tüy dökümü her sabah kafesinde baya bi tüy oluyor 2 haftadır böyle vitamin takviyesi yapıyorum sadece kafesini düzenli sabunlu sıcak suyla yıkıyorum iyce suluğunuda aynı şekilde tabi sabun kalmıycak şekilde acaba nezaman bitecek bu tüy dökümü

vallahi benim sıpa da aynı durumda ama bugün kökleri açıldı ve fazla tüy dökmedi yani artık kafa derisi gözükmüyor vitamin desteğine devam edin yakında atlatacaktır merak etmeyin

en gec 1.5 aya çıkar uçamayacak hale geldiyse kuş bunun bir avantası var kuş küçükse yani yaşına yeni girdiyse uçamıyor tüy dökümü nedeniyle o sayese ele alıştıra bilirsiniz

vallahi benim sıpa da aynı durumda ama bugün kökleri açıldı ve fazla tüy dökmedi yani artık kafa derisi gözükmüyor vitamin desteğine devam edin yakında atlatacaktır merak etmeyin

cevabınız için tşklr kafa derisi derken mubişim de öyle bi açılama yok kendi dökülüyor bana kaşıttırınca da düşüyor tüyler ama açılma yok teni tüyler çıkıyor elimi sürünce diken gibi elime geliyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:03 -->-> Daha önceki mesaj 11:58 --

en gec 1.5 aya çıkar uçamayacak hale geldiyse kuş bunun bir avantası var kuş küçükse yani yaşına yeni girdiyse uçamıyor tüy dökümü nedeniyle o sayese ele alıştıra bilirsiniz

cevabınız için teşekkürler kuşum dediğim gibi 5 ayına yeni girdi sayılır alışmak gibi bi sıkıntısı yok 15 e yakın kelime öğrettim bana cok bağlı elimde omuzum da hep benimle oynar akşam kadar kıçının sütün de durmaz halsizlik gibi bişey de yok uçamayacak hale geldiyse kuş demişşsiniz ama benim kuş da sıkıntı yok uçmakta vücudunda öyle açılmada yok sadece dökülüyor tüyleri ve yenisi çıkıyor kafasını genelde bana kaşıttırır kaşıtma istediği zaman gagasını parmağıma vurur sonrada boynunu eğer kaşımamı bekler öyle akıllı bi kuşum var

Geri