Karadeniz Pet

ilk tüy sorunu

Robin

Meraklı Üye
Herkese merhaba. Muhabbet kusumu daha yeni yeme düşmüşken almıştım. Şimdiye kadar mamasını sebzesini meyvesi vitaminini eksik etmedim 3 - 3.5 aylıkken bi tüye girdi daha da çıkmak bilmedi 3 aydır falan tüyde yani gözleri simsiyahken tüye girdi şu an gözlerinde beyaz iris var hala tüyde bütün kafa yapısı değişti uzun kanat tüylerini döktü yerine yenileri çıktı, kuyruk tüyleri de düştü yerine yenileri çıktı şu anda da sürekli irili ufaklı tüyler döküyor kafasında hala bir sürü kapsül var bide yeni çıkan kuyruk tüylerinden bi tanesi yine deforme olmuş gibi yani böyle jilet gibi değil benim merak ettiğim bu süreç normal mi degilse nerde yanlis yaptim bu kuyruk tüylerinin hali ve bitmek bilmeyen tüy degisiminin durumu nedir bilgilendirirseniz memnun olurum. Herkese tesekkurler.
bYLoWd.jpg

öncesi
gy9133.jpg

Sonrası

Son düzenleme:
O kadar süre sürmez tüy değişimi. Muhtemelen bir sıkıntı var.
Kuşun yeni çekilmiş birkaç fotoğrafını ekler misin? ==> http://www.muhabbetkusu.com.tr/teknik-destek/konuya-resim-nasil-eklenir-6.html

bYLPLd.jpg

J6OjaB.jpg

1rGRvb.jpg

LEOjgz.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:29 -->-> Daha önceki mesaj 21:22 --

O kadar süre sürmez tüy değişimi. Muhtemelen bir sıkıntı var.
Kuşun yeni çekilmiş birkaç fotoğrafını ekler misin? ==> http://www.muhabbetkusu.com.tr/teknik-destek/konuya-resim-nasil-eklenir-6.html

bYLPLd.jpg

J6OjaB.jpg

1rGRvb.jpg

LEOjgz.jpg

yRzkGj.jpg

l9bAqX.jpg

Hepsini yeni cektim abi

biotin ve b vitaminleri eksikliği ve sürekli değişen hava koşullarına dikkat edin

Sizce bir problem var mi kusumda tuyleri bana sorunlu gibi gozukmuyor ama ne yapabilirim biotin ve b vitamini olarak hangi marka kullanabilirim nereden temin edebilirim.

Çok güzelmiş Maşallah..
Berkay'ın dediği gibi Hava ve ortam şartlarında çok değişiklik olmamalı.
B vitaminin ve havuç içeren mama verirsin haftada 2-3 gün, yemine iki günde 1 çay kaşığı iç yulaf eklersin. Düzelir inşallah kısa zamanda. Ben çok ağır bi tüy değişimi görmedim kuşta.

Berovit içersinde B vitamininin birçok çeşidini (B1,B2,B6,B12) barındıran güzel bir B vitamini kompleksidir.

Çok güzelmiş Maşallah..
Berkay'ın dediği gibi Hava ve ortam şartlarında çok değişiklik olmamalı.
B vitaminin ve havuç içeren mama verirsin haftada 2-3 gün, yemine iki günde 1 çay kaşığı iç yulaf eklersin. Düzelir inşallah kısa zamanda. Ben çok ağır bi tüy değişimi görmedim kuşta.

Saolasin abi tesekkur ederim. Ben haftada en az 2 defa kuru mama havuc yumurta ceviz badem yulaf kus kumu icerikli mama yapiyorum ama surekli tuy dokuyor abi b vitamini icin ne kullanayim

kuş tüyde düzelir 1 aya paşa

Berovit içersinde B vitamininin birçok çeşidini (B1,B2,B6,B12) barındıran güzel bir B vitamini kompleksidir.

Simdi internetten aradim ama beroviti parekende satan bi site bulamadim nereden temin edebilirim. Veya aklimda sera vitaminlerinden almak var o yeterli olur mu yoksa ustune bu berovit i de ek olarak kullanmali miyim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:57 -->-> Daha önceki mesaj 21:55 --

kuş tüyde düzelir 1 aya paşa

Insaallah duzelir cunku aylardir tuyde benim bile psikolojim bozuldu

aylardır derken yeni olmadımı ?

vitamin ver haftada 1veya 2 ğün...yer değişikliği yapma

Son düzenleme:
Simdi internetten aradim ama beroviti parekende satan bi site bulamadim nereden temin edebilirim. Veya aklimda sera vitaminlerinden almak var o yeterli olur mu yoksa ustune bu berovit i de ek olarak kullanmali miyim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:57 -->-> Daha önceki mesaj 21:55 --

Insaallah duzelir cunku aylardir tuyde benim bile psikolojim bozuldu

İki ilacı aynı anda kullanmaya gerek yok. İkisinden birini kullanın. Berovit sadece B vitamini içerir diğer vitamin ilaçları B vitamini ile birlikte diğer vitaminleride içerir. Hangisini kullanmak isterseniz onu alın. Beroviti ziraat ilaçları satan yerlerde bulabilirsiniz.

maşallah .. en yakın zamanda sağlıklı tüylerine kavuşur inşallah.

Geri