Karadeniz Pet

İlk yavru ve ilk heyecan :)

• Konbuyu başlatan KAMPANOL
  • Başlangıç tarihi
Tipsize bak :) Tütütü maşallah :)

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Maşallah çok çirkin :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

maşallah kursağıdolu ise büyük ıhtimal büyür fakat fazla rahatsız etme mümknse uzaktan kontrol yapın

Merhaba arkadaşlar,

Küçüklüğe 20 gün annesi sorunsuz baktı ama dün akşam kafes ve yuvalık kontrolünde bit olduğunu tespit ettim gereken müdahaleyi kafese ve kuşlara yaptım genel ve detaylı temizlik dezenfekte işlemini bu akşam yapacağım. Anne kuş dün akşamdan itibaren yavruya bakmıyor artık bende işyerime ofisime getirdim bugün 21. gün karnını doyurdum şimdi dinleniyor :)
JLqPRW.jpg

zRad8O.jpg

O2VQYz.jpg

Abi çok şirin MaşaALLAH demek ki o 3-4 saat dişinin yatmamasından bir tek bu yavrucak kurtulmuş sağlıkla büyür İnşaALLAH çift faktör erkek olacak bu kuş :)

maşallah kursağıdolu ise büyük ıhtimal büyür fakat fazla rahatsız etme mümknse uzaktan kontrol yapın
Keşke mümkün olsa anne babanın ilgilenmediğine kanaat getirdim artık zaten yem kırmasına Allah izin verirse tahminimce 2 hafta var bu arada biz bakacaz yuvalık içinde bulunan plastik tepsiler ortası çukur onda duruyor yeri şu anda rahat hayırlısı ile büyüsünde kafeste durmasada olur

Maşallah çok şirin görünüyor.. İnşallah gelişimini bir an önce tamamlar..

Çirkinnnn, Allah nazarlardan saklasın, maşaallah. Çok tatlı :)

çok tatlı ya gayet sağlıklı ve mutlu görünüyo :)

Acaba yavruya mama olarak hangi karışımı veriyorsunuz ve nasıl veriyorsunuz. Bunlar hakkında bilgi veririmisiniz ? Aynı şey bizim başıma gelirse tecrübe olsun.

Keşke mümkün olsa anne babanın ilgilenmediğine kanaat getirdim artık zaten yem kırmasına Allah izin verirse tahminimce 2 hafta var bu arada biz bakacaz yuvalık içinde bulunan plastik tepsiler ortası çukur onda duruyor yeri şu anda rahat hayırlısı ile büyüsünde kafeste durmasada olur

anladım üzücü bi olay artık ellerinden öper sen bakıcaksın

Acaba yavruya mama olarak hangi karışımı veriyorsunuz ve nasıl veriyorsunuz. Bunlar hakkında bilgi veririmisiniz ? Aynı şey bizim başıma gelirse tecrübe olsun.

marketlerdeki babyhero kavanoz mamalar var.. hafif kıvamlı.. onlardan verilebilir.. yada evde kıvamlı bir mama hazırlanacak.

Valla ben işyerine getirmek zorunda kaldım ve hero baby sebze karışımlı mama etimek bebe bisküvisini toz haline getirerek mama ile karıştırdım ılık su ile katılığını göz kararı ayarladım mecburi olarak kursaktan şırınga ile videoları araştırarak ilk deneyimimi yaptım inş sorun olmaz gayet mutlu görünüyor :)

Aldiginjz kuslari ne ile eve getirdiniz acaba ? Yumurtalı çift almaya tavsiye ediyomusunuz ?

Aldiginjz kuslari ne ile eve getirdiniz acaba ? Yumurtalı çift almaya tavsiye ediyomusunuz ?
Bundan önceki çiftimin altında 7 yumurta vardı ve kuşlar 2 yaşındaydı. Eve getirdikten sonra yumurtaları unuttular :)

2. yumurtalı çiftimin 4 yumurtadan sadece resimdeki yavru çıktı diğerleri zaten boş yumurtaymış bu ilk kuluçkalarıymış. Kuşu aldığım üretimci arkadaşım yumurtalara eve gittiğinde yerini yadırgadıkları için %99 yatmaz demişti gerisi sizin takdiriniz :)

Aynı fikirdeyim hatta beslerken bi video çekebilirseniz çok güzel olur bizler de bilgilenmiş oluruz

Aynı fikirdeyim hatta beslerken bi video çekebilirseniz çok güzel olur bizler de bilgilenmiş oluruz

Video eklemeyi bilmiyorum hazırda ilk besleme anı ama kursaktan değil ağızdan çok acıkmıştı saldırdı :)

Bende bilmiyorum ama çok zor değildir çok merak ettim beslenme anını :)

bende bir güvercin yavrusu vardı annesi beslememişti.. yavru büyüdükçe mamayı tanıyor.. ben daha mamayı sırıngaya koyarken koşa koşa sırıngaya saldırıyodu.. cok tatlı oluyorlar :)

tebrik ederim... darısı biz acemilerin başına...

Geri