Karadeniz Pet

İlk yavrum Dino Büyüdü :)

Emin Güleç

Yeni Üye
maşallahlarınızı eksik etmeyin arkadaslar

Son düzenleme:
Maşallah çok tatlı..:) emin bey o tünek bence pek sağlıklı degil petshoptan tahta tunek alsanız daha iyi olur bence çünkü tam yuvarlak değil kuşun ayagında sıkıntı yapar.. O uç kısmıda gözüme gözüme batıyor yontmanızda fayda var..

Maşallah çok tatlı..:) emin bey o tünek bence pek sağlıklı degil petshoptan tahta tunek alsanız daha iyi olur bence çünkü tam yuvarlak değil kuşun ayagında sıkıntı yapar.. O uç kısmıda gözüme gözüme batıyor yontmanızda fayda var..
valla dogru söylüyorsunuz da 1 yıldan beri aynı tüneklerim var arada çıkarıp zımparalıyorum. O tüneklerde 3 kuluçka geçti fındık dalından yapılma onlar hiç bir zararını görmedim, hayvanlar dısarı çıktılarmı o çıkıntı yere konmayı çok seviyorlar ben de ondan kesmedim :) ama insanın gözüne çarpmıyor degil :p

öyle diyorsanız öyledir :) ben sadece tam olarak silindirik bir yapıya sahip olmadıgından dolayı söyledim. Birde 2. resimde kuşun sol ayagının 0,5 cm yanında ki çıkıntıdan bahsediyorum girintili çıkıntılı yerden :)

MaşAllah birbirinden tatlılar :)

Maşallah çok temiz ve sağlıklı kuşlar..

çok teşekkür ederim arkadaslar, valla evde 1 çiftle başladım 8-9 ay sabrettim. Ardından yavrularım gelmeye başladı. İlk kuluçkada 6 yumurta oldu. 4 ü çıktı yumurtadan. Anne bakamadı hepsi öldü :(. İkinci kuluçkamız geçtigimiz kasımda oldu. Yavrulardan biri fotografta zaten (Dino). 4 tane yumurtamız oldu. 4 ü de sağlıklı olarak büyüdüler maşallah. Şimdi de ocak ayının sonunda bir kuluçka daha oldu 5 tane yumurta geldi. ilk yavrumuz şubatın 2 sinde çıktı. Şu anda yaklaşık 16 -17 günlükler maşallahları var. :)

çok teşekkür ederim arkadaslar, valla evde 1 çiftle başladım 8-9 ay sabrettim. Ardından yavrularım gelmeye başladı. İlk kuluçkada 6 yumurta oldu. 4 ü çıktı yumurtadan. Anne bakamadı hepsi öldü :(. İkinci kuluçkamız geçtigimiz kasımda oldu. Yavrulardan biri fotografta zaten (Dino). 4 tane yumurtamız oldu. 4 ü de sağlıklı olarak büyüdüler maşallah. Şimdi de ocak ayının sonunda bir kuluçka daha oldu 5 tane yumurta geldi. ilk yavrumuz şubatın 2 sinde çıktı. Şu anda yaklaşık 16 -17 günlükler maşallahları var. :)

İlkinde hayal kırıklığına uğranabilir ne yazık ki. Olsun şimdiye bakalım hayırlısı olsun :)

maşallah çok şeker bende yavrularımın büyüdüğünü görürüm inşallah.

Çok güzel kuşların Maaşallah . Böyle devamı gelir inşaallah.

iyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaslar darısı bütün yumurta bekleyenlerin başına :D