Karadeniz Pet

ingilizler pahali mi yardım lütfen

Herkes kafasına göre kuşu görmeden fiyat biçmiş ben buraya üye olalı 1 yıl oldu belki 4 aydır foruma yazmıyordum kuş besliyordum yine fakat forum ile irtibata geçemiyordum.

Fotoğraf yok önümüzde 100 TL çok 100 TL az bile bence al gibi söylemlerde bulunuyorsunuz.
Neden yanlış yönlendirme yapıyorsunuz İnsanlara ? Ben 3 gün önce sadece erkek aldım tanıdığım bildiğim gördüğüm yavru olduğu zamanı bile gördüğüm bir İngiliz anne babası 800 TL'ye fuardan alındı bende oradaydım .

225 TL verdim kuşa sadece tek bir erkek 2014 son parti bilezikli 9 aylık (Daha fazla edeceğine adım gibi eminim)
Şimdi arkadaş burada bir çift yerli sanırım veriyor ve 100 TL veriyor ortada resim yok bir şey yok ama fikirler fiyatlar havada uçuşuyor ?

Sorsanıza veya söylesenize öneri isteyen arkadaşımıza ;

Dostum kuşun fotoğrafını görmeden bir şey diyemeyiz diye annesi babası ne kim nereden gelmiş ?

Eğer yanlışım varsa düzeltin.

İyi forumlar .

Herkes kafasına göre kuşu görmeden fiyat biçmiş ben buraya üye olalı 1 yıl oldu belki 4 aydır foruma yazmıyordum kuş besliyordum yine fakat forum ile irtibata geçemiyordum.

Fotoğraf yok önümüzde 100 TL çok 100 TL az bile bence al gibi söylemlerde bulunuyorsunuz.
Neden yanlış yönlendirme yapıyorsunuz İnsanlara ? Ben 3 gün önce sadece erkek aldım tanıdığım bildiğim gördüğüm yavru olduğu zamanı bile gördüğüm bir İngiliz anne babası 800 TL'ye fuardan alındı bende oradaydım .

225 TL verdim kuşa sadece tek bir erkek 2014 son parti bilezikli 9 aylık (Daha fazla edeceğine adım gibi eminim)
Şimdi arkadaş burada bir çift yerli sanırım veriyor ve 100 TL veriyor ortada resim yok bir şey yok ama fikirler fiyatlar havada uçuşuyor ?

Dostum kuşun fotoğrafını görmeden bir şey diyemeyiz diye annesi babası ne kim nereden gelmiş ?

İyi forumlar .

evet tabi ki resim koysa daha net bir yorum yapılabilir zaten genelde de arkadaşlar onu söylemiş, arkadaş resim koymam mümkün değil yazdığı için yardımcı olmak açısından ortalama piyasa ve petshop şartlarını düşünerek yorum yazıyoruz. sizin bahsettiğiniz gibi üst vasıf jumbo veya ingiliz kuşlar petshoplarda pek satılmaz dediğiniz gibi 70 tl ye de ingiliz kuş vardır 800'e de hatta 5-6 bin tl ye de var. maksat muhabbet, bilgi paylaşımı ve yardımlaşma :) Hayırlı günler olsun

İyi forumlar .

Konuyu yanlış anlayıp bir araba laf yazmışsın.Arkadaşın bahsettiği kuşlar ülkemizde ingiliz diye tabir edilen show kuşunun kırıklarıdır.Bunlarında belli bir piyasası vardır ve onun üzerine konuşuluyor.

daha dün aldım mersinden 1 çift biri albino erkek biri ingiliz dişi ikisini 100 tl ye aldım.sanki biraz pahalı gibi geldi bana ama ankaradaki piyasa nedir bilmem.

Konuyu yanlış anlayıp bir araba laf yazmışsın.Arkadaşın bahsettiği kuşlar ülkemizde ingiliz diye tabir edilen show kuşunun kırıklarıdır.Bunlarında belli bir piyasası vardır ve onun üzerine konuşuluyor.

Arkadaşın bahsettiği kuşu gördün mü ?

Şimdi bir çok kişi yorum yapmış. Burada amaç arkadaşa yardımcı olmak. Evet resim yok. Afaki konuşuluyor ama arkadaşın konuşmalarından yardımcı olmaya çalışmış diğer arkadaşlar da. Bu da gayet normal. Şimdi show öyle-böyle, şu fiyata bu fiyata'ya girersek işin içinden çıkamayız. Eğer arkadaşın aklına yatıyorsa, hastalıkları yoksa kararı o verecek. Kolay gelsin herkese.

Şimdi bir çok kişi yorum yapmış. Burada amaç arkadaşa yardımcı olmak. Evet resim yok. Afaki konuşuluyor ama arkadaşın konuşmalarından yardımcı olmaya çalışmış diğer arkadaşlar da. Bu da gayet normal. Şimdi show öyle-böyle, şu fiyata bu fiyata'ya girersek işin içinden çıkamayız. Eğer arkadaşın aklına yatıyorsa, hastalıkları yoksa kararı o verecek. Kolay gelsin herkese.

aynen katılıyorum.Görüp görmeme gerek yok.Kırık kuşun ederi bellidir.

aynen katılıyorum.Görüp görmeme gerek yok.Kırık kuşun ederi bellidir.

Hala ukala ukala cevap veriyorsun. Neymiş kırık kuşun ederi ?
İzmir'de bir yerli çiftin ederi 50 tl iken Türkiyenin herhangi bir ilin de fiyat aynı mı olacak ?

Kardeşim Türkiyedeki suni ırkları biraz bilseydin bu konuya kafalama dalmazdın.Sen 5 çift yerline bakmana devam et.Ukala lafına da karşılık olarak birşey demiycem ama neyin saldırısı bu çözemedim.Varsa bir sıkıntın açık konuş.Arkadaşın bahsettiği ingiliz i show kuşu sanarak yok 800 liraya var,yok yavrusunu 225e aldım falan deyip konuya alakasız bir giriş yaptın.Hala uzatıyorsun.Anlamada sıkıntı var sanırım.

Bana ön yargılı davranma gibi cümle kuruyorsun kafalama dalma diyorsun 1 yıl önce yazdığım imza kısmından 5 yerli ile beni yargılıyorsun kimde sıkıntı var ?

Neyin saldırısı demişsin , mesajıma alıntı yapan sensin içinde adının geçtiğini göremiyorum ?
Arkadaşın bahsettiği kuşu bir şey sanmadığım için örnek verdim çünkü ortada görsel ve verisel olarak bir şey yok fiyat değerlendirmesini kimin neye göre yaptığını merak ediyorum ? Kafası büyük gözleri kısık iri bir kuş gördüm ederi nedir = 100 TL bu mudur olay ?

Son düzenleme:
1 yılda prof olacağını tahmin etmedim.İngiliz diye tabir ettiğimiz kuşun herkes tarafından belli bir çizgisi var aşarsa jumbo kırığı vs düşerse ing kırığı gibi adlandırılıyor.Biraz baksaydın bu tarz kuşlar bu muhabbetin ne kadar boş olduğunu anlardın.Biz arkadaşa ortalama fiyat konusunda yardımcı olalım dedik.Kuşlar gerçekten ingiliz ve takımsa diye de başka arkadaşlarda öneride bulunmuş.Kimse koş al hemen demiyor.Kuş gerçekten ingilizse şu kadar eder denmesi gayet doğal.Bu kuş show kuşu olmadığı için belli fiyat aralığında kalıyor.İnş sağlıklı düşünmeye çalışırsın zira muhabet baydı.

[MENTION=9573]Onur SÜSLÜ[/MENTION] ve [MENTION=9299]Emre Erman Ceyhan[/MENTION] yorumlarınız iyi güzel fakat kime ne anlatmaya çalışıyorsunuz , konu farklı bir konu . Onur Bey demiş ki kuşu görmeden atıp tutuyorsunuz , görün ona göre cevap verin eyvallah , emre bey sizde ne alakası var diyerek söze müdahil olmuşsunuz ve konuyu uzatmışsınız . Onur Beyin söylediğine bende katılıyorum , forumda öyle kişiler var ki kendi kuşu onun için değerli diğer tüm kuşlar onların gözünde düşük kalite , bu yüzden biri ucuz diyor biri pahalı diyor neye göre ucuz kime göre pahalı . Sanırım bu konularda uzmansınız ikinizde , arkadaşa yardımcı olmak için ingiliz türlerinde bakılacak dikkat edilecek hususlar anlatılıp bu kalitedeki kuşların ortalama fiyatı söylenir . O da kararını verir . Zaten bence kararını çoktan vermişti , maksat muhabbet olsun diye burda milleti birbirine kırdırıyor. :D Fazla uzatmadan bitirelim arkadaşa da şimdiden hayırlı olsun. :)

kuşu görmeden yorum yapamayız

Geri