Karadeniz Pet

Irk hakkında kafamızdakiler ?

Ercan Uçar

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Herkese selamın aleyküm arkdaşlar...

Bu konuyu açmamdaki amaç yıllarca yaptığımız bu hobide ırkhakkında sanırım bilmediklerimiz var .

Bizim kafamızdaki ufak kuşlar yerli iri büyük kuşlar çek !!! Yabancı forumlarda ve birçok sitede bunun araştırmalarına girdim ve sanırım bizim genel konuşuyorum bu işi yanlış biliyoruz ! çünkü araştırma yaptığım çoğu sitede çek kuşları bizim bildiğimiz gibi de o kadar iri olmayan yerli boyutunda sadece kuyruk ve kanat tüyleri uzun olan canlılar . Birkaç fotoğraf paylaşıcam konu kesinlikle tartışmaya açıktır .

Fikirlerinizi bekliyorum ..

Saygı ve sevgilerimle ;
Ercan UÇAR

Bu fotoğraflarda bir sitede karşıma çıkan fotoğraflar ve yazılar ; Ya biz bu işi yanlış biliyoruz yada millet yanlış biliyor :)

Güzel bi paylaşım :) ama showdan yavru almak zordur dedikçe ben sinirleniyorum :)

Son düzenleme:
Bu Fotoğraflar tamamen Alıntı Yaptığın kişinin tercihi Fotoğraflar. Hollanda Irkı diye koyduğu bildiğin ingiliz ingiliz diye koyduğu benim kırıklardan. Zaten şöyle bir durum var. Minyatür kuşlar Show kuşlar. Ara boylarda Kırıklar ama ara boylara da isim taktık. Benim kuşlara Çek ve iri Çek diyorlar ben kırık diyorum. Bir çok ilanda Çek diye Hollanda diye yerliler satılıyor. Demem o ki minyatür ve Show haricinde ki kuşlar kırık kuşlardır. Çek Hollanda şu bu Dediğimiz kırık kalitesidir tamamen.

Tabi bu benim görüşüm. Bu arada dediğim gibi arkadaş almış fotoları koymuş. Yurt dışında zaten Çek Hollanda felan yok.

Herkese hayırlı hobiler

Geri