Karadeniz Pet

Irklarını ve Yaşlarını Öğrenmek İstiyorum

• Konbuyu başlatan Tevfik AKTUNÇ
  • Başlangıç tarihi
T

Tevfik AKTUNÇ

Guest
Merhabalar, bugün aldığım 1 çift kuşumun ırklarını ve yaşlarını merak ediyorum tahmini bir yaş olsada yorum yapmanızı isterim. Yeşil olanın ayağında bilezik mevcut, şimdi den teşekkür ediyorum.

nb3d0.jpg

nb3dm.jpg

nb3f2.jpg

Resimler Bence Çok Kötü Açıdan Çekilmiş. Genede Ustalarımız Bir Baksın...

yeşil olan ingiliz ve yaklaşık 1.5 yaşında , mavi parçalı olan 2 aylık yavru çekoslavak..

uyumsuz bir eşleme olmuş..

Resimler Bence Çok Kötü Açıdan Çekilmiş. Genede Ustalarımız Bir Baksın...

Yukarıda duruyor kuşlar parmak ucumda durarak çektim yeni oldukları için yer yadırgaması yapmasınlar diye alçakta yanımda durduğunda yem yemiyorlar, ben aslında yeşilin yaşını çok merak ediyorum.

yeşil olan ingiliz ve yaklaşık 1.5 yaşında , mavi parçalı olan 2 aylık yavru çekoslavak..

uyumsuz bir eşleme olmuş..

Anladım abi, bana ingiliz diye verdi demek ki ben kuşu götürüp kızgın bir ingiliz dişi bulsam çiftleşme olasılıkları mevcut mu acaba? Bir de sağlık durumları nasıl duruyor acaba?

Tevfik önden resim olmadığı için net göremedim ama ingiliz kırığıda olabilir ..Fakat yavru olduğu ve uyumlu olmadığı kesin..bence dişiyi değiştir ama karar senin..

Tevfik önden resim olmadığı için net göremedim ama ingiliz kırığıda olabilir ..Fakat yavru olduğu ve uyumlu olmadığı kesin..bence dişiyi değiştir ama karar senin..

Anladım abi tamam, şimdi bir sorum daha olacak ama dişiyi değiştirdiğimde erkek kızışmış gibi mi duruyor? Yavru alma ihtimalim var mı acaba? Ya da kuşları komple değiştirip yavru ekesi mi alayım?

Valla bence erkek gayet kızgın ve diri duruyor ama bu demek değil ki hemen aldığın dişi ile eş olur , anlaşmalarıda önemli gelecek dişi ile , tabii buda şans meselesi..

Valla bence erkek gayet kızgın ve diri duruyor ama bu demek değil ki hemen aldığın dişi ile eş olur , anlaşmalarıda önemli gelecek dişi ile , tabii buda şans meselesi..

Anladım abi çok teşekkür ediyorum, yarın ilk işim sabah dişiyi değiştirmek olacak :)

hadi rastgele o zaman :)

Geri