Karadeniz Pet

ishal :(

Burcu ÖZ

Meraklı Üye
Yeni bir kus aldim bu onunl ilgili 3.basligim kuyruk tuylerini koparmisti ilk sorunum buydu. İkinci sorunum ise geldiginden beri ishal bu benmle gecirdigi 3. Gunu hem sulu hem de acik renkli diskisi var cok fazla su iciyo.bi kusum daha var ondan biliyorum normal diskiyi ve ne kadar su ictiklerini. bi anormallik var cozemiyorum tunekte kabarik vaziyette genelde uyuyarak geciriyo gununu usudugunu dusunup kaloriferin yanina koydum ustune de polar serdim ama ev 22 derece surekli takip ediyorum pirinc suyu verdim mamayi kestim farkli bir hastaligimi var ne yapmaliyim Yardim edermisiniz

rmOEXN.jpg
cok belli degil ama diskisi da gorunuyo fotografta acik renkli

k1OE5J.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:43 -->-> Daha önceki mesaj 22:40 --

Sade kanarya yemi (aspur) ver biraz da.. kaç gün oldu? Düzelmesi lazım ishalin.
Sebze, mama, vitamin vermemelisin.

Bu 3. Gecesi yani bu kadar kabarikligi aksam oldugu icin evde olan pirinc suyunu yapabildim yarin alacagim kanarya yemini yarina kadar bisey olmaz degilmi cok hizli gelisiyorsa bir arkadasimda ishal icin olan ilactan var ona gidip alacagim o ilaci

Bu kaka kötü değil ki ?
Birkaç gün daha takip et bakalım, yarın aspur al ver.
Bence düzelir, ilaca gerek yok.

Ama diger kusa gore cok farkli cok acik renkli ve cok daha fazla sulu koltuga filan geldiginde silinmiyor bulasiyo cok civik oldugu icin diger kusunki peceteyi dokundurunca yapisip geliyo bulasma olmuyo diger kusla kiyasladigim icin cok panikledim zaten

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:53 -->-> Daha önceki mesaj 22:51 --

Usudugu icinmi o kadar kabardi acaba yoksa daha cok kucuk oldugu icin mi boyle surekli uyuyo

bir veteriner tavsiyesiydi sende işe yarar mı bilmiyorum ama şekerli su ver

bir veteriner tavsiyesiydi sende işe yarar mı bilmiyorum ama şekerli su ver

O veterinere bi daha gitmeyin. Şekerli su da kullanmayın. Bal harici şeker kuşlara zararlıdır. İshali kesse de zarar vermiş olursunuz. Başka doğal yönetemler varken bu şekerle kahvelerle uğraşmayın.

Geri