Karadeniz Pet

İspinoz hint bülbülü vs .

CEM CANER

Onursal Üye
Merhaba arkadaşlar bugün 1 çift ispinoz veya hint bülbülü ne derseniz onlardan aldım , fakat bu ırk hakkında tam bir bilgim yok , alacagım kişi ikisinide benekli vermek istedi onlar mutasyonmu fakat ben başka bir dişi beğendim oda jumboymuş karışık birşeyler yaptık işte ;) bu kuşlar hakkında bilgili olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

hayırlı olsun.hayırlı üretimler.

Hayırlı olsun Cem abi, ben yardımcı olayım... :) Fotoğrafları varsa koyabilir misin?

EGZOTİK İSPİNOZ KUŞLARI HAKKINDA HERŞEY bölümündeki mutasyonlar adlı konuyu bi okumanı tavsiye ederim, jumbonun tek farkı daha iri olurlar... o konuda sadece jumbo yok... :)

Son düzenleme:
Hayırlı olsun Cem abi, ben yardımcı olayım... :) Fotoğrafları varsa koyabilir misin?

EGZOTİK İSPİNOZ KUŞLARI HAKKINDA HERŞEY bölümündeki mutasyonlar adlı konuyu bi okumanı tavsiye ederim, jumbonun tek farkı daha iri olurlar... o konuda sadece jumbo yok... :)

şuan antrenmandayım akşama atarım foto ;)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:35 -->-> Daha önceki mesaj 17:34 --

amaç eğlence tipleri hoşumagittiği için aldım sadece :)

Ben de tam diyordum Emrehan yardimci olur diye :)

Bakımı ve üretimi çok kolaydır bu kuşun..sana alışmaz ürkektir..

Ben de tam diyordum Emrehan yardimci olur diye :)

Hahahahaha forumun baş ispinoz müdürü ben oldum abi... :D :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:14 -->-> Daha önceki mesaj 18:14 --

şuan antrenmandayım akşama atarım foto ;)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:35 -->-> Daha önceki mesaj 17:34 --

amaç eğlence tipleri hoşumagittiği için aldım sadece :)

Evet çok şeker kuşlar ama bir o kadarda narin kuşlardır abi çok dikkat istiyor bakmak... :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:46 -->-> Daha önceki mesaj 21:44 --

@Emrehan DİLEKÇİ bak bakalım çektim resimlerini ;)

Abi çok tatlılar yaa, vallahi elimden gelse senin elinden alırım Maşaallah Maşaallah bittim resmen, dur bekle abi :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:05 -->-> Daha önceki mesaj 20:01 --

Bir tanesi çekinik gümüş abi sanırım dişi, dişi olan çekinik gümüş, erkek olanı tam ayırt edemedim ama ya oda çekinik gümüş ya da açık kahverengi türünden... :)

Son düzenleme:
vallahi ırklarını anlamam ben bunları beğendik bu ikisini erkek ve dişi li çıktılar aldık geldik :) amaç eğlence , enteresan sesler cıkartıyorlar , muhabbet gibi cakcak cak yok :)

Evet abi erkeklerin hepsi farklı öter dişiler sadece gıyk mı desem tek tip ses çıkarırlar oradan ayırt edersin birde yuvalığın içine teyliz çuvallardan bir karış kes iplerine ayır tellere as ipleri yuva yapsınlar... :)

birde okuduklarıma göre hint bülbülü ve zebra ispinozu aynı şeymiş ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:09 -->-> Daha önceki mesaj 22:08 --

Evet abi erkeklerin hepsi farklı öter dişiler sadece gıyk mı desem tek tip ses çıkarırlar oradan ayırt edersin birde yuvalığın içine teyliz çuvallardan bir karış kes iplerine ayır tellere as ipleri yuva yapsınlar... :)

aldıgımız yerdeki adam kıl tarzında birşey vermişti ama kokusu hoşuma gitmedi selpak falan koydum onunlada yaparlarmış yuva :)

Evet öyle abi Türkiye'de o isimle biliniyorlar internette zebra ispinozu olarak geçer yani (zebra ispinozu = Hint bülbülü) :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:10 -->-> Daha önceki mesaj 20:09 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:09 -->-> Daha önceki mesaj 22:08 --

aldıgımız yerdeki adam kıl tarzında birşey vermişti ama kokusu hoşuma gitmedi selpak falan koydum onunlada yaparlarmış yuva :)

Selpak iyi olmaz

VJ45H9U064U_1316_.jpg

Resimdekinden bulabilirsen iyi olur abi.... :)

Merhaba arkadaşlar bugün 1 çift ispinoz veya hint bülbülü ne derseniz onlardan aldım , fakat bu ırk hakkında tam bir bilgim yok , alacagım kişi ikisinide benekli vermek istedi onlar mutasyonmu fakat ben başka bir dişi beğendim oda jumboymuş karışık birşeyler yaptık işte ;) bu kuşlar hakkında bilgili olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
Erkeğiniz siyah yanak,lightback. Güzel bir mutasyondur,şansınız varmış,maşallah. Dişinizle güzel bir ikili olurlar. Şimdiden hayırlı üretimler ve iyi eğlenceler :)