Karadeniz Pet

Jumbo İle Normal Farkı

Özgünn

Yeni Üye
Arkadaşlar herkese sağlıklı kuşlar dilerim:)
Evimize yeni bir muhabbet kuşu geldi. Dişi olduğu 1/2 hafta sonunda pembe olan gagasından anlaşıldı. Aramız gayet iyi çok şükür.
Bu kuş annemin annem sahiplendi zaten alan kişiler de annem ve babam olduğu için yaşlılar olarak bana sitem edip el-etmiyorlar kuşa :D
Benim ilgimi çeken muhabbet kuşu türü İngiliz Jumbo olan türler. Bu konuda sizler kadar deneyimi olmasa da deneyimi olan bir arkadaşım o tür kuşların pahalı olduğunu ve de çok hareketli olmadıklarını söyledi. Duruş pozu verdiğini ve sadece o amaç için üretildiklerini söyledi. Fiyatları da 200 400 TL civarında geziyor.
Fiyat önemli değil fakat merakımı geçirmek için bu konuyu açtım.
jumbo Muhabbet kuşları sadece tünekte durup başka bir şey yapmıyorlar mı? Yoksa gayet hareketli diğerlerinden tek farkı dış görünüşü olması mı? Ve de kafasının üzerindeki tüyler kabarıyor yani kabarık hep tepeli gibi.
Bilen varsa Oranda japon balıkları vardır(Benim ilgi alanım da akvaryum) Onların başlarının üzerimdeki şişlik(wen tabakası) fazla büyürse balığın gözlerini kapatır balığın görme alanı engellenir. Sorun yaratır.
Aynı şey Jumbo muhabbet kuşlarının başına geliyor mu?
Ve de en son sorum, biliyorum fazla yazıp yordum sizleri ama bu son:D
Jumbo muhabbet kuşunun bakılması ve de üremesi diğerlerinden daha mı zordur?
Okuduğunuz için teşekkür ederim sağlıklı kuşlar dilerim:)

Gagasının üstü (çere) pembeyse (beyazlık yoksa) kuş erkektir.
Jumbo ve şov jumbo kuşların diğerlerine göre daha az hareket ettikleri doğrudur.
Fiyatları 400ü 5e, 10a da katlayabilir.
Tüyler kimi zaman gözünün önüne gelir ancak ben kapattığını görmedim.
Bakılmasında sorun yok ancak eş tutmaları ufak boyutlu kuşlara göre daha zordur.

Jumbolar daha hantal ama göz kapama olayi yok eslestirme daha zor egitim acisindan en iyisi yerli veya cek

En pahalı şuana kadar hangi ırk? 2 3 bin üstüne çıkıyor mu

can bence yoktur o kadar pahalı muhabbet en fazla 600 olanını biliyorum

10.000 TL olan showlar var arkadaşlar.

1500-2000 TL sadece yavru var :)

ben daha denk gelmedim vay be neden peki o kadar pahalı ki 10.000 olabilecek kadar

forumda paylaştığım videodaki daniel lütolf un yavru kuşlarından almak isteyenler 3000 4000 euroyu gözden çıkarmaları gerekiyor.videonun 28:45 bölümü arsında kuşlar çiftleşiyor.ırılıklerını hesaplamak için önde duran buyuk sulukla kusları kıyaslamanız yeterli.tabi show demek irilik demek deildir.vasıflarından dolayı bu fiyatlara alıcı bulabılıyorlar.
link:http://www.muhabbetkusu.com.tr/yurtdisi-ureticiler/daniel-lutolf-tr-altyazili-44188.html

Jumbo ve show kuşların kafa tüyleri en belirgin özellikleridir. Bu özelliklerinden dolayı (yem yerken veya önünü görmeme gibi ) bir sorun yaşamazlar.
Araba fiyatına kuş satıldığını duyuyoruz. Kuşların kan,vasıf,renk,desenleri gibi özelliklerine göre üreticileri yüksek fiyatlar isteyebiliyorlar.

Yorum yapan herkese teşekkür ederim. Değerli bilgilerinizi paylaşarak bizim de bilgi hazinemize yeni bilgiler ekliyorsunuz teşekkürler.
Babamlar ile konuştuk ortak karar olarak bu yaza alınacak ingiliz muhabbet kuşu kararı alındı. Teşekkürler herkese iyi günler dilerim

Bende ingiliz diye tabir ettigimiz kuslarin yapisini cok seviyorum. Siz neden ingiliz kusa karar verdiniz.birde ben bir turlu ingiliz kus bulamadim. Ustalarin hemfikir oldugu bir kusu aylarca aradim bulamadim
Bide istediginiz ingiliz kus tipinin ornek ni resmini paylasir misiniz

İngiliz kuş levent acar ustada var.İngiliz kuşlar hem iri hem de hareketli.Evde tek bakılacak bence en güzel kuşlardan biri.

Show bakilmaz mi evde ya [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] abi ingiliz yavru varmi elinde

Show bakilmaz mi evde ya @Levent ACAR abi ingiliz yavru varmi elinde

Yoo bakabilirsin tabiki.Ben bakıyordum.Konuşturursun ele alıştırman çok kolay.Omzuna koy yarım saat durur.

Ama hantal kuş diğerleri gibi çok oyun oynamaz.Bakacaksan alabilirsin tabiki.

Yoo bakabilirsin tabiki.Ben bakıyordum.Konuşturursun ele alıştırman çok kolay.Omzuna koy yarım saat durur.

Ama hantal kuş diğerleri gibi çok oyun oynamaz.Bakacaksan alabilirsin tabiki.

Abi hem iri hem oynak olsun istiyorum biblo gibi durmasin

Levent abi anne veya babalarinin resmini atabilir misin minikler buyuyunce nasil gorunucekler diye eriskin bi ingiliz nasil oluyor diye

Arkadaşım o halde ingiliz alacaksın.
Showların istediğin gibi olması çok zor.Cüsseleri büyük isteselerde olamazlar.Ancak başka kuşa kur yaparken hareketli gördüm ben.

Hadi hayırlısı yazın evinize gelecek İngiliz muhabbet kuşu şimdiden hayırlı olsun ozaman

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:29 -->-> Daha önceki mesaj 09:25 --

Arkadaşlar şov jumbo kuşları okadarda hantallastirmayin bende 3 takım şov jumbo var 3 de maşallah yerinde durmuyor gayet hareketliler
İngiliz muhabbet kuşu yavrusu Levent abide var
Bende de haftaya yeme dusecekler var hadi bakalım hayirlisi

Hadi hayırlısı yazın evinize gelecek İngiliz muhabbet kuşu şimdiden hayırlı olsun ozaman

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:29 -->-> Daha önceki mesaj 09:25 --

Arkadaşlar şov jumbo kuşları okadarda hantallastirmayin bende 3 takım şov jumbo var 3 de maşallah yerinde durmuyor gayet hareketliler
İngiliz muhabbet kuşu yavrusu Levent abide var
Bende de haftaya yeme dusecekler var hadi bakalım hayirlisi

Abi bende 7 takım var onlarda öyle ama tek bakınca dediğim gibi oluyorlar.Denedim gördüm.Tek baktığım kuşun şimdi yanında akran erkek var.Yerinde durmuyor.

Geri