Karadeniz Pet

kabarik tuyler halsizlik ve tüy dökümü tedavisi nedir?

merve güvenlier

Yeni Üye
Merhaba 1 ay once pet shoptan yavru muhabbet kuşu aldim. Aldigimdan beri benden korkuyor ve elime aldigimda titremeye başlıyor hala alışamadı. Kafesinin kapagini acik birakiyorum disari cikmiyor. Disari cikardigimda da surekli kafesinin uzerine ucuyor. Simdi de surekli halsiz surekli kaşınıyor ve boynunun altindaki tüyler dökülüyor titriyor. Evde bir de tavsanim var ayni odadalar acaba ondan mikrop kapmis olabilir mi ya da alismama sebebi o olabilir mi? Suyuna avisol damla damlatiyorum. Kafesini temizledikce kafesine ve kusa avispray sprey sıkıyorum. Baska neler yapabilirim kusun hastaligi ne olabilir lutfen yardim edin.

Son düzenleme:
Merhaba 1 ay once pet shoptan yavru muhabbet kuşu aldim. Aldigimdan beri benden korkuyor ve elime aldigimda titremeye başlıyor hala alışamadı. Kafesinin kapagini acik birakiyorum disari cikmiyor. Disari cikardigimda da surekli kafesinin uzerine ucuyor. Simdi de surekli halsiz surekli kaşınıyor ve boynunun altindaki tüyler dökülüyor titriyor. Evde bir de tavsanim var ayni odadalar acaba ondan mikrop kapmis olabilir mi ya da alismama sebebi o olabilir mi? Suyuna avisol damla damlatiyorum. Kafesini temizledikce kafesine ve kusa avispray sprey sıkıyorum. Baska neler yapabilirim kusun hastaligi ne olabilir lutfen yardim edin.
Geçmiş olsun. Yorumları resimden sonra yapalım ama biyoteknik ürünlerini fazla tavsiye etmiyorum. Büyük ihtimalle aldığın pet-shop'ta bu ürünler satılıyordu. Sana da bunları önerdi. İnternet üzerinde biraz araştırma yapıp daha iyi vitamin ve takviyeler verebilirsin. Kuşunda tüy hastalığı da olabilir. Vitamin veya prebiyotik eksikliği de olabilir. Levent Abi'nin de dediği gibi önce resim görürsek daha iyi olacak.

RYRgk1.jpg

VVRQyq.jpg
[/url][/IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:42 -->-> Daha önceki mesaj 15:38 --

Yaptim ama telefondan yaptigim icin ben göremiyorum. Eger fotograflari acamazsaniz bir daha yapmaya calisayim. Simdiden tesekkurler. Bi de kusun ustten cektigim fotografini gonderdim. Bi kanadi düşük duruyo ve kus da kambur duruyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:10 -->-> Daha önceki mesaj 15:42 --

94lY6Z.jpg
[/IMG][/IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:11 -->-> Daha önceki mesaj 16:10 --

oglyPR.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:13 -->-> Daha önceki mesaj 16:11 --

WnRorP.jpg

kuş yavru degıl ve dişi alişması cok zor tüye gırmış gıbi duruyor kafesde duran balllı krakkerı cıkarın bol bol banyo verın banyo suyuna elma sırkesı ve karbonat ekleyın yada soda [MENTION=16683]merve güvenlier[/MENTION]

kuş yavru degıl ve dişi alişması cok zor tüye gırmış gıbi duruyor kafesde duran balllı krakkerı cıkarın bol bol banyo verın banyo suyuna elma sırkesı ve karbonat ekleyın yada soda [MENTION=16683]merve güvenlier[/MENTION]

tesekkur ederim. Sizce korktugu ve alismadigi icin mi boyle davraniyo? Baska bi hastaligi yok mu? Alismasi icin ne yapabilirim?

Geri