petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kabarıklık kör olması ve ölüm

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve byrktrbrk tarafından 5 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. byrktrbrk

byrktrbrk Member

Beğenileri:
    3
    Merhabalar dün çarşamba günü sabah saatlerinde kuşlarımı balkona saldım ve okula gittim okuldan döndüğümde canlı olan dişimin kabarık ve halsiz olduğunu gördüm. Hemen kafese alıp odaya geçtim ve kuşumun kustuğunu istifra ettiğini gördüm su içse bile çıkartıyordu. Balkona tekrar döndüğümde yenmiş defne yaprağı buldum. Odaya döndüğümde dişinin yuvalıktan çıkmadığını gördüm sadece kafase tıklattığımda yuvalıktan kafasını çıkartıyordu sonra tekrar içeri giriyordu. Bugün yani perşembe günü sabah aynı şekilde okula gitmek için evden ayrıldım ve normaldi hareketliydi az biraz daha düne göre. Öğlen saatlerinde eve döndüğümde dişimin kafasını diktiğini ve etrafı görmekte zorlandığını düşündüm fakat elime aldığımda hiç bir şekilde görmediğini anladım. ayrıyetten yere düştüğünde falan kasılmaları oluyordu tutulup kalıyordu ama tekrar kendine geliyordu. Sonra yakın bi veterinere götürdüm muhabbet kuşuna sultan papağanı demesinden sonra dükkandan hiç bir şey söylemeden ayrıldım eve geldiğimde kuşum son kez yere düştü kasılmış bi biçimde can verdi. Elimden hiç bişey gelmedi tutuldum sadece. Sebebinin ne olduğunu çok merak ediyorum. Çok sağlıklıydı ve aklıma hiç bişey gelmiyor sadece kafamda defne yaprağı var. İyi günler iyi forumlar.

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    274
    Geçmiş olsun.

3. Fuad BİLİCİ

Fuad BİLİCİ Active Member

Beğenileri:
    29
    Geçmiş olsun yakın zamanda ben de bir tane dişimi kaybettim çok acı bir durum :(

4. byrktrbrk

byrktrbrk Member

Beğenileri:
    3
    Teşekkür ederim

Sağolun insan elinden bişey gelemeyince üzülüyor

5. SencerSancak

SencerSancak Active Member

Beğenileri:
    54
    Tatlı bir şey yemiş olabilir mi ?

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi