Karadeniz Pet

Kafasında yeni çıkan tüyleri normal mi?

Snm232323

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar. Kuş tüyde olunca resimdeki gibi mi oluyor başındaki sarı tüyler havada duruyor. Biraz hırçınlaştı ısırıyor arada sırada hem de bayağı fena ısırıyor. Bu dönem için önerilerinizi alabilirmiyim? Tesekkürler herkese

Kaç aylıkken kızışıyor ki daha 4-4,5 aylık. Kafa tüyleri bazen jumbolar gbi oluyor kabardığında. Irkı yerli diye biliyorum. Sizin yorumlarınızı beklyrm

Yetişkinlik tüylerini çıkardığında böyle olur. Çizgiler geriler.

Evet kusunuz tüy de maşallah ara da banyo da verin

Evet kusunuz tüy de maşallah ara da banyo da verin

Teşekkür ederim banyo yaptırayım bayadır yapmadı çnkü.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:49 -->-> Daha önceki mesaj 01:47 --

Bu kuşun tüyleri normal. Bir tane çıkan tüy kapsülü bile görmedim fotoğrafta.
Maşallah, güle güle besleyin.

Tesekkürler Levent bey. Sevindim bi gariplik olmadığına. İlk defa küçükken bir kuş besliyorum da böyle garip soruları mazur görün lütfen

Maşallah. Kuş tüyde gözükmüyor. Ama eğer tüye girerse yulaf ve banyo verebilirsiniz. Banyo verirken de yine de hava durumuna ve odanın durumuna bakın.

tam erkek olmuş bu kuş maşallah.

Masallah 3. Tüyünde normaldir böyle olması. Zamanla geçer. Eşlemwyi düşünüyorsanız 7 ayı bitirmesini bekleyin derim ben

Sent from my iPhone using Tapatalk

Masallah 3. Tüyünde normaldir böyle olması. Zamanla geçer. Eşlemwyi düşünüyorsanız 7 ayı bitirmesini bekleyin derim ben

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. Tüy müüü ???? Bundan önce 2 tüy daha mı geçirdi anlayamadım:) eşlemeyi 2 yaşında düşünüyorum geç mi olur sizce

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:55 -->-> Daha önceki mesaj 11:54 --

tam erkek olmuş bu kuş maşallah.

Tesekkür ederiz :) daha dün minicikti erkek oldu vallahi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:58 -->-> Daha önceki mesaj 11:55 --

Maşallah. Kuş tüyde gözükmüyor. Ama eğer tüye girerse yulaf ve banyo verebilirsiniz. Banyo verirken de yine de hava durumuna ve odanın durumuna bakın.

Kuş tüyde değil mi???? Kafasında yama gibi çıkan yeni sarı tüyler peki nedir? Bi de kafesin tabanı hep minik yeşil tüylerle dolu. Dışarı saldığımızda da mutlaka uzun tüylerinden birkaçı düşüyor. Hatta kuyruk tüyünü bile yerde buldum :)

Ben kapsül göremedim kafasında. Belki atlatıyor, belki de yeni giriyor. Ama dediğim gibi tüydeyse yulaf ve banyo verin. 2 yaş bence çok geç. 1 yaş civarı eş alabilirsiniz. Çünkü alışma süreleri de olacak. Eğer çok kızıştığında eş alırsanız yeni aldığınız kuşu çok rahatsız edecektir ve alışma süreleri de uzayabilir ama sizin tercihiniz.

Ben kapsül göremedim kafasında. Belki atlatıyor, belki de yeni giriyor. Ama dediğim gibi tüydeyse yulaf ve banyo verin. 2 yaş bence çok geç. 1 yaş civarı eş alabilirsiniz. Çünkü alışma süreleri de olacak. Eğer çok kızıştığında eş alırsanız yeni aldığınız kuşu çok rahatsız edecektir ve alışma süreleri de uzayabilir ama sizin tercihiniz.

Kapsül olduğunda mı tüyde diyoruz hmm evet vardı diken diken beyaz şeyler şimdi tüt oldu tabi. O zaman atlattı diyebilirz. Evet dediğinz doğru önceden 3 yaşında bir kuşum vardı erkek yanına bilmediğimzden ufak bir dişi almıştık. Petshop a da özellikle sorduk birsey olur mu diye. Olmaz dedi kavga etmesse dövmesse sorun yok dedi. Kuşa nefes aldırmadı sürekli gagasında sürekli yem veriyo sürekli konuşuyo 2 ay sonra öldü zavallı:( sonra erkeği de sahiplendirdim gözüm görmesin dedim. Ve şimdiki kuşumu alıp siteye üye oldum. Bilinçli kişilerden öğrenicem dedim ve sonuç ortada. Şimdi ben kuşu olanları bilinçlendiriyorum bu forum sayesinde.
Pekiii bu kuşum 2 yaşına geldiğinde kızışmış bir dişi alsam sorun olmaz heralde. 1,5 yaşında yada. Çünkü bize iyice alışsın istiyorum belki de hiç alamam yanına dişi şimdiden kestiremiyorm

Kapsül olduğunda mı tüyde diyoruz hmm evet vardı diken diken beyaz şeyler şimdi tüt oldu tabi. O zaman atlattı diyebilirz. Evet dediğinz doğru önceden 3 yaşında bir kuşum vardı erkek yanına bilmediğimzden ufak bir dişi almıştık. Petshop a da özellikle sorduk birsey olur mu diye. Olmaz dedi kavga etmesse dövmesse sorun yok dedi. Kuşa nefes aldırmadı sürekli gagasında sürekli yem veriyo sürekli konuşuyo 2 ay sonra öldü zavallı:( sonra erkeği de sahiplendirdim gözüm görmesin dedim. Ve şimdiki kuşumu alıp siteye üye oldum. Bilinçli kişilerden öğrenicem dedim ve sonuç ortada. Şimdi ben kuşu olanları bilinçlendiriyorum bu forum sayesinde.
Pekiii bu kuşum 2 yaşına geldiğinde kızışmış bir dişi alsam sorun olmaz heralde. 1,5 yaşında yada. Çünkü bize iyice alışsın istiyorum belki de hiç alamam yanına dişi şimdiden kestiremiyorm
Evet o da bir belirtidir tüyde olduğuna. 2 yaşındayken dişi alacaksanız evet kızışmış bir dişi alırsınız yanına. 1,5 lu yaşlarda. Hayırlısı olsun inşallah.

Geri