Karadeniz Pet

Kafes boyama

yigitcandemirag

Meraklı Üye
Merhaba aklıma takıldı bu kafesleri sprey boya ile boyasak ne gibi sorunlar olur ? yada bu üstünde ki boyalar ne boyası ?

Boya tavsiye etmiyoruz kafesi değiştirin pirinç kafes alın dökülmez paslanmaz sağlam kafeslerdir.

Boya tavsiye etmiyoruz kafesi değiştirin pirinç kafes alın dökülmez paslanmaz sağlam kafeslerdir.

Pirinç, çinko ve bakırın karışımıdır ve kuşlara ZARARLIDIR. 100% değil yüzde beşyüz eminim. Zehirlenen kuşlar biliyorum sırf pirinç kafesten dolayı. Kuşlara zararszı kafes dövme demir veya zehirsiz boyayla boyanmış fırınlanmış kafesler. HAgen, Ferplast bitek muahbbetlere uygundur. Diğer bütün kafesler galvaniz de dahil ZEHİRLİDİR

Pirinç, çinko ve bakırın karışımıdır ve kuşlara ZARARLIDIR. 100% değil yüzde beşyüz eminim. Zehirlenen kuşlar biliyorum sırf pirinç kafesten dolayı. Kuşlara zararszı kafes dövme demir veya zehirsiz boyayla boyanmış fırınlanmış kafesler. HAgen, Ferplast bitek muahbbetlere uygundur. Diğer bütün kafesler galvaniz de dahil ZEHİRLİDİR

Eminliğini kendine sakla dostum ozaman. Pirinç kafesin boyası akmaz, dökülmez, paslanmaz bunlar olmadığı için kuşların sürtünmesinden yada çeresini sürmesinden zarar gelmez burda önemli olan boyanın akmaması. Ozaman petshoplarda satılan her kafes zararlı.

Eminliğini kendine sakla dostum ozaman. Pirinç kafesin boyası akmaz, dökülmez, paslanmaz bunlar olmadığı için kuşların sürtünmesinden yada çeresini sürmesinden zarar gelmez burda önemli olan boyanın akmaması. Ozaman petshoplarda satılan her kafes zararlı.

Aynen öyle petshopta satılan her kafes zararlı. PEtshopta doğru düzgün satılan ne varki kafes zararsız olsun. Avrupada gelişmiş ülkelerde bizim kullandığımız kafesler satılmıyor. Çünkü bizim insanımız 30 liraya aldığı muhabbet kuşuna 100 küsür lira kafes parası vermek istemiyor. O nedenle de kalitesiz kafesler üretiliyor. Akademik makaleler bile okudum doğruluğundan emin olduğum söylüyorum. Yanlış tavsiyeyi düzeltiyorum. Bi mdaddenin kuşa zararlı olması için illa boya olmasına, akmasına gerek yok. Maddenin direk kendi zararlı kuşlar kemirdikçe zehirleniyorlar. Kendi varsayımınızı doğruymuş gibi aktamanızı doğru bulmuyorum Tunç BEy. Ayrıca eminliğimi kendime saklayamam bir kişiyi bile bilinçlendirirsem kar sayılır. Kaç kişi okuyor bu forumu.

Son düzenleme:
Aynen öyle petshopta satılan her kafes zararlı. PEtshopta doğru düzgün satılan ne varki kafes zararsız olsun. Avrupada gelişmiş ülkelerde bizim kullandığımız kafesler satılmıyor. Çünkü bizim insanımız 30 liraya aldığı muhabbet kuşuna 100 küsür lira kafes parası vermek istemiyor. O nedenle de kalitesiz kafesler üretiliyor. Akademik makaleler bile okudum doğruluğundan emin olduğum söylüyorum. Yanlış tavsiyeyi düzeltiyorum. Bi mdaddenin kuşa zararlı olması için illa boya olmasına, akmasına gerek yok. Maddenin direk kendi zararlı kuşlar kemirdikçe zehirleniyorlar. Kendi varsayımınızı doğruymuş gibi aktamanızı doğru bulmuyorum Tunç BEy. Ayrıca eminliğimi kendime saklayamam bir kişiyi bile bilinçlendirirsem kar sayılır. Kaç kişi okuyor bu forumu.

Makale okuyarak yada Avupadaki insanların kullandığı kafesleri örnek vererek pirinç kafesi kötüleyemezsiniz. Avrupada'da üretim yapıyorlar bizim burdada. Üretimhanelerde 300 400 çift pirinç kafeslerde kalıyor hiçbiri'de kafesten zehirlenmiyor.

Aklınıza yer etmiş petshopta her şey zararlı diye doğru düzgün yer seçerseniz sorun olmaz her petshop aynı değildir zan altınada birakamazsınız.

Bu forum 250 liralık kafeste kuş besleyenide gördü 15 liralık kafeste üretim yapanlarıda. Şu güne kadar 100'den fazla kuş baktım hiçbiride pirinç kafesten zehirlenmedi zehirlenmez'de. Kuşu zehirleyen pastır boya dökülmesidir. Kafes kuşu zehirlemez.

Makale okuyarak yada Avupadaki insanların kullandığı kafesleri örnek vererek pirinç kafesi kötüleyemezsiniz. Avrupada'da üretim yapıyorlar bizim burdada. Üretimhanelerde 300 400 çift pirinç kafeslerde kalıyor hiçbiri'de kafesten zehirlenmiyor.

Aklınıza yer etmiş petshopta her şey zararlı diye doğru düzgün yer seçerseniz sorun olmaz her petshop aynı değildir zan altınada birakamazsınız.

Bu forum 250 liralık kafeste kuş besleyenide gördü 15 liralık kafeste üretim yapanlarıda. Şu güne kadar 100'den fazla kuş baktım hiçbiride pirinç kafesten zehirlenmedi zehirlenmez'de. Kuşu zehirleyen pastır boya dökülmesidir. Kafes kuşu zehirlemez.

Varsayımla hareket edelim o zaman bilimle değil çok güzel. Avrupada kuşa birey gibi değer verilir. Bizim ülkemizde bakıldığı gibi kafese tıkalı bakılmaz. O nedenle benim referansım avrupadır Türkiye katiyen olamaz. Söyler misiniz biz hangi konuda avrupadan ileriyiz de bu konuda onlardan ileri olalım. En basitinden avrupada her şehirde onlarca kuş veterineri varken bizim Türkiyede sadece 1 tane adamakıllı bu işin okulunu okumuş kuş veterineri var. Sizin kuşlarınızın zehirlenmemesi pirincin zararsız olduğu anlamına gelmez. Ben de zehirlenen biçok kuş biliyorum. Ayrıca nerden biliyorsunuz yavaş yavaş zehirlemediği otopsi mi yaptırdınız ki kuşlarınıza. Kuşlarınızdan ömür götürmediğini nereden biliyorsunuz? Benim referansım bilimdir kusura bakmayın. Onun kuşuna bişey olmamışla hareket edemem ben ki olmadığını da siz değil Allah bilir.

ilknur hanım hep yazıyorsunuz ama bir kere bile resim koymadınız sizin kafeslerinizi kuşlarınızı merak ediyoruz bizde hegan kafeste suluk yemlik plastik plastikte kanselojen sonuc olarak cam kullanmak çelik kullanmak gerekli o zaman

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:54 -->-> Daha önceki mesaj 15:53 --

sizi eleştirmiyorum sakın yanlıs anlamayın benimde yolum bilimdir ilimdir fakat siz çok ince düşünüyorsunuz

Varsayımla hareket edelim o zaman bilimle değil çok güzel. Avrupada kuşa birey gibi değer verilir. Bizim ülkemizde bakıldığı gibi kafese tıkalı bakılmaz. O nedenle benim referansım avrupadır Türkiye katiyen olamaz. Söyler misiniz biz hangi konuda avrupadan ileriyiz de bu konuda onlardan ileri olalım. En basitinden avrupada her şehirde onlarca kuş veterineri varken bizim Türkiyede sadece 1 tane adamakıllı bu işin okulunu okumuş kuş veterineri var. Sizin kuşlarınızın zehirlenmemesi pirincin zararsız olduğu anlamına gelmez. Ben de zehirlenen biçok kuş biliyorum. Ayrıca nerden biliyorsunuz yavaş yavaş zehirlemediği otopsi mi yaptırdınız ki kuşlarınıza. Kuşlarınızdan ömür götürmediğini nereden biliyorsunuz? Benim referansım bilimdir kusura bakmayın. Onun kuşuna bişey olmamışla hareket edemem ben ki olmadığını da siz değil Allah bilir.

Sevmiyorsanız gidin orada yaşayın sizin yüzünüzden zaten önde olamıyoruz. Sevmiyorsanız ne işiniz var sevmediğiniz ülkede ?. Bilim sana sadece bilgiyi verir yaşam deneyimi bunu kanıtlar. Forumda konu açalım kaç liralık kafes kullanıyorsunuz diye 50 liradan yukarı kaç tane kafes çıkacak beraber bulalım.

Referansım diyorsunuz elle tutulur bir kanıtı yok, bilim dediğin şey kanıtlamışmı yavaş yavaş zehirlediğinı. Siz otopsimi yaptınız pirinç kafesin zehirlediğini göstermek için. Varsayımı siz yapıyorsunuz elle tutulur delil yok yaşanmışlık yok. Varmı biliminizin pirinç kafesten zehirlenen kuş geldi işte sonuçları bunlar dediği yaşanmış Sadece bilim böyle diyor ozaman zararlıdır düz mantık değilde nedir bu ?

Konunun veterinerle alakası yok laf kaydırması yaparak dağıtıyorsunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
sonra ilknur hanım avrupadaki adamın kazandığı parayla bizim paramız bir mi 900 lirayla ev geçindiriyoruz 250 lirayı kafese nasıl verelim sadece ithal diye

Yahu tartışmanın kavgaya dönüşmesine ne gerek var. Yok orada yaşa bilmem ne seviyesizleşmeye gerek yok. Konuyu çarpıtmayalım lütfen. Kanıtlarım var ingilizce okursanız buyrun. http://www.jstor.org/discover/10.2307/30...4267433101 http://www.peteducation.com/article.cfm?...2&aid=3110 Pet Owners Association | Leading Representative Body for UK Pet Owners Bi de veteriner raporları var ama onları sizin için tarayamıcam.

Ayrıca kazancınıza göre kuş alacaksınız. Benimde anca kendimi idare edecek kazancım var ama kuşlarıma bütçe ayırıyorum. Öyle 4000 5000 lira kazanan insan değilim ben.

Herkes düşüncesini söyler isteyen uygular istemeyen sabit fikriyle devam eder. Ben sabit fikirli değilim. Bazı düşüncelerim forumdaki bilinçli insanların açıklamarıyla değişti. Keşke herkes sabit fikirli olmasa.

Son düzenleme:
siz su kuslarınızla bir sarılın resim çekininde hepimiz görelim ilknur hanım benim kuşlar zımba gibiler cıvılcıvıl ötüşüyorlar üstümden inmiyorlar mutluluktan

Konu gereksiz yere tartışma ortamına taşınmış. Ben İlknur hanıma katılıyorum. Gerçekten de saydığı o birkaç markanın kafes telleri son derece güzel. Ancak fazla kuş besleyenler böyle kaliteli kafes kullanma şansları yok. Mecburen boyalı kafesler kullanıyorlar. Benim kafeslerimin telleri de boyalı.
Evde tek kuş besleseydim, gidip o pahalı ve kaliteli kafeslerden alırdım. Her arkadaşımın da aynı şekilde davranacağına eminim.

Petshopta her şey vardır. Lakin kaliteli ve sağlıklı değildir. En sağlıklı, güzel, düzenli ve kaliteli ürünler kendi hazırladığınız ürünlerdir. ``El emeği göz nuru``diye boşuna mı denilmiş? Hiç bir şey kendi emeğimizle yapılan eşyalar kadar iyi değildir. Ben kafesi pet shoptan aldım. Ama o zamanlar pek bilgim yoktu yaklaşık 3 yıl önce. Şu anda kafesin boyaları çıktı şeklişemali bozuldu vs. . Kısacası kafesin en iyisi el emeği göz nuru.

Ömer Bey ne demeye çalışıyorsunuz? Keşke bütün kuşlar mutlu olsun sizin kuşlarınız mutlu diye üzüleyimmi ben? Ben kuşlarımın fotoğrafını yayınlamam. Nazar değmesinden korkuyorum. 1000 tane fotoğrafım vardır 1000 tartışma yaşayım yine yayınlamam bi daha söylemeyin bana aynı şeyi. Emin olun kuşlarımın mutluluğu için yapmayacğım şey yoktur. Bu ay maaş almadım gittim veterinere 400 lira para verdim borç harç.

Kusura bakmayın ama bu konuda İlknur Hanım haklı. Hazır kafeslere pek önem verilmez. Boyaları 1 yıl içinde dökülür. Şekli bozulur. Demirler zarar görür. Fabrika içerisinde pek önem verilmez çıt çıt geç, çıt çıt geç. :D Ama insan kendi yapınca kuşun rahatlığını, sağlığını, psikolojisini öne alarak özenle yapar.

Geri