Karadeniz Pet

Kafes değiştirmeli miyim?

Eylulgunesli

Meraklı Üye
Arkadaşlar bende misafir olan ama herşeyden korkan kusun kafesi bayagi eski. Bu eski kafesin şeklinde yine oval kafes almayı düşünüyorum. Ama cok korkak oldugu icin kafes değişimi bir problem yaratır mı daha da korkar mı?

Benim kuşum da çok korkak bir kuş ve kafesini değiştirdiğimde resmen travma geçirdi hayvan. Sonrasında da bayağı bir süre saldırganlaştı. Ama tabi kuştan kuşa değişir bu işler.
Ben onun sağlığı için, ömrü uzun olsun diye kafesini değiştirdim ama şimdi keşke kendime alıştırdıktan sonra girseydim bu işlere diyorum.

Benim kuşum da çok korkak bir kuş ve kafesini değiştirdiğimde resmen travma geçirdi hayvan. Sonrasında da bayağı bir süre saldırganlaştı. Ama tabi kuştan kuşa değişir bu işler.
Ben onun sağlığı için, ömrü uzun olsun diye kafesini değiştirdim ama şimdi keşke kendime alıştırdıktan sonra girseydim bu işlere diyorum.
Oo bu kadar etkileniyorlarsa ben hic macera aramayım:( aynen ben de temiz olsun istiyorum kusun sağlığı icin ama bilemedim simdi ne yapsam. Kafes sekli aynı ve içindeki oyuncaklar eskilerinin aynısı ama yenisi olsa sizce farkeder mi kafesin değiştiğini?

Değişim işlemi akşam karanlıkta yapılırsa olumsuz etki bir nebze azaltılmış olur.

Oo bu kadar etkileniyorlarsa ben hic macera aramayım:( aynen ben de temiz olsun istiyorum kusun sağlığı icin ama bilemedim simdi ne yapsam. Kafes sekli aynı ve içindeki oyuncaklar eskilerinin aynısı ama yenisi olsa sizce farkeder mi kafesin değiştiğini?

Bire bir aynısıysa o kadar etkileneceğini sanmam. Ama tabi kafes geçişinde yine sıkıntı yaşarsınız diye tahmin ediyorum. Uğur Bey'in tavsiyesi de bu noktada işe yarar mutlaka. Ben ışıkta geçirmeye çalışmıştım, sorun yaşamıştık.

Bire bir aynısıysa o kadar etkileneceğini sanmam. Ama tabi kafes geçişinde yine sıkıntı yaşarsınız diye tahmin ediyorum. Uğur Bey'in tavsiyesi de bu noktada işe yarar mutlaka. Ben ışıkta geçirmeye çalışmıştım, sorun yaşamıştık.

Eski kafesin fotoğrafı var mı ?

Değişim işlemi akşam karanlıkta yapılırsa olumsuz etki bir nebze azaltılmış olur.

db8XbV.jpg
[/URL][/IMG]
81P88Q.jpg
[/URL][/IMG]
AJn33p.jpg
[/URL][/IMG]
umarım fotoları yükleyebilmişimdir. kafesin durumu bu arkadaslar. kafes çok kötü korksa bile değiştir derseniz değiştireceğim. bu arada o tahta parçasının üzerinde yemeye alışmış yemliklerine gitmiyor

Kafes içindeki oyuncak,fazla tüneklerle daha da darlaşmış. Geniş kafes daha faydalı olacaktır. Her kuş yeni kafese geçtiğinde aynı tepkiyi vermez.Kimi hemen alışır kimi korkar. Riski en aza indirmek için gece karanlıkta değişim yapılabilir.

bence oval kafes alma sonuçta papağan için o

Kafes içindeki oyuncak,fazla tüneklerle daha da darlaşmış. Geniş kafes daha faydalı olacaktır. Her kuş yeni kafese geçtiğinde aynı tepkiyi vermez.Kimi hemen alışır kimi korkar. Riski en aza indirmek için gece karanlıkta değişim yapılabilir.
Anladım teşekkürler Ugur bey. Peki birsey daha, kus Disi mi?

Kuşun sağlığı herşey den önemli.
Kafesin aynısı veya farklı olması önemli değil.
O kafesinin aynı olmadığının zaten farkına varır.
En iyisimi sen gönlünden geçen güzel bir kafes al.
İçinde ki oyuncaklara gelince fazlası bence iyi değil.
Az ve öz yani sevdiği oyuncakları olmali sadece kafesinde.
Kuşa gelince Çok çok etkileneceğini sanmıyorum.
Tabi ki kuştan kusa değişir tabiri doğrudur ama korkak bi kuşun kafes değiştirince dahada kotuye gideceği söylenemez belki de daha iyiye gidecek.
Belkide o kafeste onu huzursuz eden birşeyler var.
Bunları anlmak zor.
Dediğim gibi sen içinden geçeni yap.Şuphesiz onun için en iyisini düşüneceksin.

Kafes değiştirirkende.
Kafeslerin kapaklarını açıp agiz ağıza dayayarak diğer kafese geçmesini sağlaya bilirsin.

O şekil koyup kafeslerden uzaklaştığında yeni kafes tanıyip belli bir süre sonra kafese geçme ihtimali var.
Olmadı eski kafesten taraftan yaklaşırsin kendi sendne kaçıp diger kafese geçebilir.Bu da biraz tuzak gibi ama eline alıp koymadan iyidir.
Olmadı gece vakti loş ışıkta en uygunu...

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşun sağlığı herşey den önemli.
Kafesin aynısı veya farklı olması önemli değil.
O kafesinin aynı olmadığının zaten farkına varır.
En iyisimi sen gönlünden geçen güzel bir kafes al.
İçinde ki oyuncaklara gelince fazlası bence iyi değil.
Az ve öz yani sevdiği oyuncakları olmali sadece kafesinde.
Kuşa gelince Çok çok etkileneceğini sanmıyorum.
Tabi ki kuştan kusa değişir tabiri doğrudur ama korkak bi kuşun kafes değiştirince dahada kotuye gideceği söylenemez belki de daha iyiye gidecek.
Belkide o kafeste onu huzursuz eden birşeyler var.
Bunları anlmak zor.
Dediğim gibi sen içinden geçeni yap.Şuphesiz onun için en iyisini düşüneceksin.

Kafes değiştirirkende.
Kafeslerin kapaklarını açıp agiz ağıza dayayarak diğer kafese geçmesini sağlaya bilirsin.

O şekil koyup kafeslerden uzaklaştığında yeni kafes tanıyip belli bir süre sonra kafese geçme ihtimali var.
Olmadı eski kafesten taraftan yaklaşırsin kendi sendne kaçıp diger kafese geçebilir.Bu da biraz tuzak gibi ama eline alıp koymadan iyidir😊.
Olmadı gece vakti loş ışıkta en uygunu...

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sanırım değiştirmek en iyisi olacak. Kus benim olsa asla 1 gun bile durmam. Yasli sahibi dönünce ona da sürpriz olsun artık yapicak birsey yok kusun sağlığı önemli:) Eski kafesten rahatsız olabileceği hic aklıma gelmemişti doğru o da bir ihtimal böyle olması icin. Umarım sorunsuz bir geçiş gerçekleştiririz teşekkürler

Onemli olan sagligi. Ciddi sorun yasamaz.

Kuş dişi o tahtayi alın acikinca kesinlikle yemlikten yer ve alacaksınız dikdörtgen kafes alın biraz cekinsede alisacaktir ayrıca daha rahat hareket eder

Cevap: Kafes değiştirmeli miyim?

Onemli olan sagligi. Ciddi sorun yasamaz.

Kuş dişi o tahtayi alın acikinca kesinlikle yemlikten yer ve alacaksınız dikdörtgen kafes alın biraz cekinsede alisacaktir ayrıca daha rahat hareket eder
Yeni kafes alıp en yakın zamanda resmini paylasicam burada. Teşekkürler yardımınız icin. Bu arada kaybettiğim erkek kuşuma kur yapmasından ve cere renginden Disi olduğunu bende tahmin etmiştim doğru çıktı. Demek forumdan birşeyler kapmışım:)

Seba kafesden alabilirsiniz kalite -fiyat ortalamasi cok iyi , sahibi gelmeden bence yapmamaniz daha dogru olur :D yaşli insanlar biraz aksi olur iyiliği yanlis anlarlar .

Seba kafesden alabilirsiniz kalite -fiyat ortalamasi cok iyi , sahibi gelmeden bence yapmamaniz daha dogru olur :D yaşli insanlar biraz aksi olur iyiliği yanlis anlarlar .
Ya sormayın bir de bizimki aksinin önde gideninden:) bu kafes belki 15 yıllık yine değiştirmek istemiycek muhtemelen ama kus bir suredir bende olunca dayanamadım onda durmasına isterse bana kızsın:) dediğiniz kafeslerden sanirim burda var bugun bakicam

Eylül hanım silindir kafesler muhabbet kuşlarımız için uygun değildir sebebide; muhabbet kuşları kafes içinde uçmak tünekler arasında sıçrayarak enerjisini atmak ister maalesef silindir kafeslerde bu mümkün değildir kuşunuzu pisikolojikmen olumsuz yönde etkiler ve telleri boyasız dikdörtgen pirinç kafes almanız gerekli. Değişim konusunda ise silindir kullandınız için değişim mutlak tavsiye ederim değişimi gece yapmanız kuşunuza kolaylık sağlar değişimden sonra 2 gün ona süre verin.

Geri