petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kafes temizliği hakkında

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve junius3434 tarafından 14 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. junius3434

arkadaşlar yeni kuş aldım ve şuan alışma aşamasında. altını nasıl temizlicem kafesten dışarıda çıkaramıyorum tünek kafes vs temizliği ürkütmeden nasıl olacak yardım lütfen

2. Deren Görkem YETİKER

1 hafta içerisinde temizlersiniz ben aldığım 3.günü salmıştım hayvanı o zaman temizlemiştim içinde yokken. şu an 1 aydır bende hala içinde o yokken temizliyorm korkmasın diye. sürekli ilgilenip konuşursanız onunla korkmaz sizden

3. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Ben kuşları salıyorum sonra ıslak zeminde domestos işe güzelce dezenfekte edip iyice su ile yıkıyorum kafesi kuru bezle nemini alıp mubişleri içeri alıyorum suluk ve yemliğini ise elimde çok az bir ilaçla yapıp iyice duruluyorum.

4. junius3434

Pekı dısarı cıkarıcam ama kafese gırmeyı ogrrenmedı elıme alıpta sokmak ıstemıyorum nasıl tekrar gırıcek ıcerı ?

5. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    Kaynak suya az miktarda elma sirkesi koymanız yeterli dezenfekte için kimyasal temizleyici kullanmasanız daha iyi olur

IDEAL TAB7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. junius3434

peki kuşum ortama daha alışmadı nasıl tekrar içeri sokabilirim ele almadan ?

7. Deren Görkem YETİKER

dışarı çıktığında elinize geliyorsa parmağınıza alıp kafesin kapağına götürün girmek isterse girer zaten. yeni kuşlar biraz ürkek olduğu için hemen kafese giriyorlar zaten

8. Volkan SARSAN

Volkan SARSAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Gece olduğunda karanlıkta yakalayıp koyabilirsiniz.Birde eğer daha size alışmadıysa dışarıya salmayın kafes içinde evcilleştirme işlemlerini yapın.Parmagınıza ve elinizden yem yemeye başladığında salabilirsiniz.Çünkü diğer türlü karanlık bile olsa elinize aldığında güvenini yitirebilir size karşı.

9. junius3434

peki teşekkürler cevaplarınız için

10. ERKİN AK

ERKİN AK New Member

Beğenileri:
    3
    be parmağıma alıştırmıştım yem vererek elimden daha sonra da parmağıma alıp dışarı çıkarmış öyle yıkamıştım. zaten ilk çıkışı olduğu için masanın üstünden hiç hareket etmemişti bile sonrada parmağıma alıp koymaya götürdüğümde hemen içeri atladı

11. junius3434

teşekkürler :)

Sayfayı Paylaş