Karadeniz Pet

Kafes Temizliği

• Konbuyu başlatan AngryBirds
  • Başlangıç tarihi
A

AngryBirds

Guest
Arkadaşlar kuşu alalı yeni oldu 3-4 gün kafesi pislendi kağıt fln koydum ama heryer batmış gibi kafesi nasıl temizleyeyim kuşu çıkartıp bulaşık makinesine fln koyabilirmiyiz ya da elle yıkasak kuş nolcak daha ele gelmiyor avcuma almakda istemiyorum..

kuşu cıkar o bi yere konar dursun orda kafesi tertemiz yıka kurula suyu yemi falan değiş sonra kafesi kuşa yaklaştır o içeri girer zaten

Arkadaşlar kuşu alalı yeni oldu 3-4 gün kafesi pislendi kağıt fln koydum ama heryer batmış gibi kafesi nasıl temizleyeyim kuşu çıkartıp bulaşık makinesine fln koyabilirmiyiz ya da elle yıkasak kuş nolcak daha ele gelmiyor avcuma almakda istemiyorum..

Kuşu yeni aldıysanız öncelikle bir petshoptan antiparazit ilacı ( bit , pire) onu 1 gün arayla 1 hafta kullanın . Daha sonra bir hafta sonunda kuşunuz zaten düzene girecektir herhangi bir problemi varsada 1 haftada gözlemleyeceksinizdir. Ben herhangi bir problem olmadığını kabul ederek 1 hafta sonunda kuşunuzu kafesten salın o biyere konar uçar yorulur sizde bu süre zarfında kafesinizi ve alt kabını bulaşık süngeri yardımı ve detarjan ile dezenfekte et , suluk, yemlik, tünekler vs deterjanla yıkayıp imkanınız varsa sıcak suda bekletiniz. Daha sonra yemliklere yem koyun , taze su ( 2 günde bir en geç tazeleyin) , kuş kumu , mineralli gaga taşı ile kafes tünek düzenini düzgün bi şekilde yapıp kuşunuzu kafese tekrar alın. kuşu kafese sokarken mevcut avuçlayacaksınız onu çok korkutup ürkütecek ve çok sıkarak elinize almayın.

Daha sonra kuşunuzun suyuna vitamin koyabilirsiniz , yeni geldiği için ona mama hazırlayıp sunun . çok sesli konuşmadan kısık sesle onla konuşup elinizi kafese sokup gagasının altını az az okşayın tüylerini sevin. ara sıra avucunuzda yemle uzatın elinizi size güvenmeye başlayacaktır. bundan sonra eğitim ve kuşunuzun yağlanmaması için düzenli salın onu uçsun kanatları açılsın. omzunuza alın onunla oynayın , oyunları sever.

muhabbetle kalın :)

Kuş yeniyse kafesi akşam temizleyin kuşu dışarı çıkartın kafesi iyice temizleyin sonra ışıkları kapatıp kuşu kolayca yakalayıp kafese koyabilirsiniz.

Geri