Karadeniz Pet

Kafes temizliği?

--Blue Ice--

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar benim sorum kısa ve öz .Bende hagen marka kafes var kafes temizliğinde kafesin tellerini de yıkıyor musunuz?Yıkanırsa pas sorunu olmaz mı?Metodlarınız nelerdir kafesin telleri için?Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden tesekkr ederm..

Benim kuş sürekli tel kemirdiği için yem kalıntısı gibi bir seyler bırakıo tellerin üzerine ondan bı soruyu sordum çözümde bulamadm.

Eğer boyası çıkarsa pas olur. Boyalı metal paslanmaz. Zaten kafes telleri paslanmaması için boyanır, pirinç veya galvaniz gibi malzemelerle kaplanır

Hazır satılan dezenfektanlar var. Onlardan alıp bir beze sıkarak telleri silebilirsiniz. Veya deterjanlı suyla da silebilirsiniz. Hemen kurularsanız pas sorunu olmaz.

Siz nasıl yapıyorsunuz peki telleri yıkıyor musunuz?Benim kafes hagen ama ne kaplama bilmiorm

Ben çok düzenli olmasada yıkıyorum hagen marka benimkide paslanma olmadı. Sadece iyi durulayın ve sünger kulanıyorsanız yumuşak tarafını kulanın ve biraz renkleri soluyordu

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tesekkür ederim herkese bende o zaman ıslak mendille silip üstüne kagıt ruloyla kurulasam olur

Islak mendille silmeyin bezi ıslatarak silin. Sonra da kurulayın. Hastalık olmadığı sürece uzun süre silmeseniz de olur.

Ben genelde çok kirlenince yıkıyorum. Altını islak mendille bir temizliyor sonra su tutuyorum. Kuruluyorum.

Ben genelde çok kirlenince yıkıyorum. Altını islak mendille bir temizliyor sonra su tutuyorum. Kuruluyorum.

Islak mendil kullanmanızı tavsiye etmem, içinde insanlarda bile alerjik reaksiyona sebebiyet verebilecek birçok madde var. Zaten yüzeysel temizlik haricinde pek de bir işe yaradıkları söylenemez. En iyisi sudur, dezenfektan kullandıktan sonra da suyla veya nemli bezle durulayın sonrasında kurulmak daha sağlıklı olacaktır

Ben sadece alt tarafındaki yani izgaradaki pisliği düşürmek için kulanırım. Sonrasında su ile iyice ızgarayı durularim. Genel temizliği çok kirlenince su ve sabun ile yapıyorum.

Ben daha hiç sabun dezenfektan tarzı şey kullanmadım.Bundan önce bi kafes vardı adam pirinç diye sattı bana 5-6 ay sonra yıkadıkça boyaları aktı gitti .Yavrularımızı en iyi şartta beslemek için her yolu deniyoruz valla.

Merhaba arkadaşlar benim sorum kısa ve öz .Bende hagen marka kafes var kafes temizliğinde kafesin tellerini de yıkıyor musunuz?Yıkanırsa pas sorunu olmaz mı?Metodlarınız nelerdir kafesin telleri için?Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden tesekkr ederm..
ben kafesin tellerini ıslak bir bez ile siliyorum.

Geri