Karadeniz Pet

Kafes ve yuva tavsiyesi

http://naturbird.com/urun-kategori/tel-kafesler/

Ben kafes dahil birçok ürünü buradan aldım. Gayet de memnunum. Yavrulatmayı düşünüyorsanız, büyük bir kafes almaktansa iki tane orta boy kafesi üst üste koyup birisini yavruları ayırmak için kullanabilirsiniz. Ancak birden çok kuş besliyorsanız, en az üç adet kafes bulundurmanızı öneririm. Bir tanesi çok küçük de olabilir, karantina için.

Hem uygun fiyatlı hem geniş istiyorsanız en uygunu salma. Boy kısa en geniş oluyor. Zaten en uygunu bu şekilde.

Kafes ve yuva hariç başka neler gerekli ? Örnek ekstra bir yem, gaga taşı, kum almam gerekiyor mu ?

Yem, yemlik(kafeste takma yeri varsa akıllı yemlik), suluk(yatay telli kafesse geniş ağızlı suluk), gaga taşı, kalamar/mürekkep balığı kemiği, mineral blok (tercihe bağlı, ben kullanıyorum), tercihe bağlı olarak oyuncak(ben tavsiye etmiyorum, kuş tekse sahibiyle oynasın, çiftse eşiyle oynasın), çift kuş alacaksanız ve yavrulatma niyetiniz varsa en az bir yuva ve iki folluk, vitaminler, parazit ilacı(avimec veya vilmectin), probiyotik, banyoluk(tercihen kapalı olanlardan), kafes tülü, mama, mamalık...

Şu an için aklıma gelenler bunlar. Sanırım çoğaltılabilir.

Hali hazırda 2 adet kuşum var. Haliyle kafes, yemlik, suluk, pire ilacı mevcut. Araştırdığım da Mürekkep Balığı kemiği çiftleşme döneminde gerekli imiş. Yeni kafes, yuva ve mürekkep balığı kemiği almam gerekiyor bir tek değil mi ?

Yukarıya yazdıklarıma göre ihtiyaç olduğunu düşündüklerinizi alın.

Geri