Karadeniz Pet

kafes yeri değişikliği

ramboq103

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar. şuan salonun ortasında bulunan bir kafesim var burada yumurtlamaya başladığı için kuşlar yerini değiştirmiyorum. artık yavrular çıktı en büyüğü 15 günlük olan 3 yavrum var . anne babası besliyor ama sesleri artık aile fertlerine rahatszlık vermeye başladı salonda. yreini değiştirsem içeri odalardan birine götürsem sizce çok sorun olur mu ?

Değistirdim bir sorunla karsilasmadim kuslarinizin karakterine de bagli ilk kuluckalari mi anaç mı disi kus baba besler buyuk ihtimalle

Kardeş merak ettim kuslarin normal tv bulunan oturma odasindami yumurtladi ben sürekli tedirginlik yaşıyorum bu konuda oturma odasinda tv ve çocukların bulunduğu ortamda duruyor benim kuşlar yerlerini değiştirmekte kararsızım strese girerler diye korkuyorum konuyu cevaplarsan sevinirim bol yavrulu günler

yumurtlaama döneminde ortam değişikliği olumsuz etkiler fakat yavrular çıktıktan sonra yuvayı rahatsız edip ürkütmediğiniz sürece kolay kolay problem yaşanmaz. tabi bunlar tamamen kuşların bakıcılık karakteri ile alakalı

Merhaba,

Yavruları büyütürler ama yeni kuluçka için sıkıntı olabilir. Ama bazende hiç sorun olmuyor başıma bir çok defa geldi yumurtalı takım almıştım yer değişikilği olmasına rağmen yumurtalara yattı dişi ve yavruları çok güzel büyüttü.

Değiştir takipte kal sorun olursa eski yerlerine al

evet yumurtlama dönemini tvli odada geçirdi ancak bizim evde fazla ses yok 2 kişi yaşıyoruz tv açarız arada günde 3-4 saat öyle yumurtlamışlardı. bu arada kafesin yerini değiştirdim arka odalardan birine götürdüm kuşlar hiçbir tepki vermedi aynı şekilde yavruları büyütmeye devam ediyolar

Geri