petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kafes yeri değişikliği

Konusu 'Muhabbet Kuşu Üretimi' forumundadır ve ramboq103 tarafından 2 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. ramboq103

ramboq103 Member

Beğenileri:
    2
    merhaba arkadaşlar. şuan salonun ortasında bulunan bir kafesim var burada yumurtlamaya başladığı için kuşlar yerini değiştirmiyorum. artık yavrular çıktı en büyüğü 15 günlük olan 3 yavrum var . anne babası besliyor ama sesleri artık aile fertlerine rahatszlık vermeye başladı salonda. yreini değiştirsem içeri odalardan birine götürsem sizce çok sorun olur mu ?

2. Ahmed Demir

Ahmed Demir Active Member

Beğenileri:
    209
    Değistirdim bir sorunla karsilasmadim kuslarinizin karakterine de bagli ilk kuluckalari mi anaç mı disi kus baba besler buyuk ihtimalle

3. ramboq103

ramboq103 Member

Beğenileri:
    2
    baba zaten besliyor ama ilk kuluçkaları daha

4. Seyfi

Seyfi Member

Beğenileri:
    0
    Kardeş merak ettim kuslarin normal tv bulunan oturma odasindami yumurtladi ben sürekli tedirginlik yaşıyorum bu konuda oturma odasinda tv ve çocukların bulunduğu ortamda duruyor benim kuşlar yerlerini değiştirmekte kararsızım strese girerler diye korkuyorum konuyu cevaplarsan sevinirim bol yavrulu günler

5. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    755
    yumurtlaama döneminde ortam değişikliği olumsuz etkiler fakat yavrular çıktıktan sonra yuvayı rahatsız edip ürkütmediğiniz sürece kolay kolay problem yaşanmaz. tabi bunlar tamamen kuşların bakıcılık karakteri ile alakalı

6. alidinc28

alidinc28 Active Member

Beğenileri:
    208
    Merhaba,

Yavruları büyütürler ama yeni kuluçka için sıkıntı olabilir. Ama bazende hiç sorun olmuyor başıma bir çok defa geldi yumurtalı takım almıştım yer değişikilği olmasına rağmen yumurtalara yattı dişi ve yavruları çok güzel büyüttü.

7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Değiştir takipte kal sorun olursa eski yerlerine al

8. ramboq103

ramboq103 Member

Beğenileri:
    2
    evet yumurtlama dönemini tvli odada geçirdi ancak bizim evde fazla ses yok 2 kişi yaşıyoruz tv açarız arada günde 3-4 saat öyle yumurtlamışlardı. bu arada kafesin yerini değiştirdim arka odalardan birine götürdüm kuşlar hiçbir tepki vermedi aynı şekilde yavruları büyütmeye devam ediyolar

Sayfayı Paylaş