Karadeniz Pet

Kafesinden Çıkmıyorlar, Nasıl Çıkartabilirim ?

• Konbuyu başlatan Mustafa Kadir Yel
  • Başlangıç tarihi
M

Mustafa Kadir Yel

Guest
Merhaba dün 2 tane muhabbet kuşu aldım biri büyük diğeri küçük (erkek-kız) sorum şu : Ben kafeslerinden çıksın eve alışsınlar diyorum zira zaten kafese alışkınlar petshop'tan almadım bir tanıdığım verdi yani zaten min. 1 Aydır durdukları kafes. Ancak ne yapsam kafesten çıkartamadım elimede almak istemiyorum irkerler diye yöntemler neler ?, Teşekkürler..

kuşlar daha yeni zaman verin onlara ilk önce bir yeni ortamlarına alışsınlar sonra kafes dışı için uğraşın..

bir hafta yeni ortamlarına alışsınlar. daha sonraları kafesin kapısını açın kendileri girip çıkarlar alıştırırsınız omzunuzda beraber gezersiniz :)

Ortamlarına alışmadıklarından çıkmıyorlar.. biraz süre tanıyın onlara.. yavaş yavaş etrafı keşfetmeye başlarlar.. :)

ele alışmaları biraz zor iki tane olduğu için
ama kafesine kendileri girip çıkmaya alışacaklardr bir süre sonra
siz bir iki hafta hiç müdahale etmeyn kuşlara

Abi herkez farklı şeylerden şikayetçi bende kuşu kafese koyunca kendini paralıyor yem kutusuna ters bile giriyor belki çıkış vardır diye :D nasıl yapacagımı bilemiyorum .

kuşlar daha yeni zaman verin onlara ilk önce bir yeni ortamlarına alışsınlar sonra kafes dışı için uğraşın..

bir hafta yeni ortamlarına alışsınlar. daha sonraları kafesin kapısını açın kendileri girip çıkarlar alıştırırsınız omzunuzda beraber gezersiniz :)

Ortamlarına alışmadıklarından çıkmıyorlar.. biraz süre tanıyın onlara.. yavaş yavaş etrafı keşfetmeye başlarlar.. :)

ele alışmaları biraz zor iki tane olduğu için
ama kafesine kendileri girip çıkmaya alışacaklardr bir süre sonra
siz bir iki hafta hiç müdahale etmeyn kuşlara

Abi herkez farklı şeylerden şikayetçi bende kuşu kafese koyunca kendini paralıyor yem kutusuna ters bile giriyor belki çıkış vardır diye :D nasıl yapacagımı bilemiyorum .

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler aydınlatıcı oldu ancak iyimi yaptım kötümü yaptım dün mavişi kafesinden çıkardım. Çok korktu uçmaya başladı bir o duvara çarptı bir bu duvara çarptı sonra yoruldu bir yere kondu biraz bekledim çok korktuğunu fark edince elimi açtım üstüne zıpladı yerine koydum kafese girmek için can atıyordu. İnşallah zaman içerisinde dışarı çıkmaya alışır zira şu durumda onu dışarı çıkarmak ona zulüm oluyor dediğiniz gibi 1-2 hafta bekliyeceğim, teşekkürler.

10 gün kadar kafesten cıkarmayın.. kafesin kapısını acarsınız sonra, kendisi cıkar.

Geri