petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kafeste değişik, dışarda değişik

Konusu 'Muhabbet Kuşu Evcilleştirme ve Eğitim' forumundadır ve emreozden tarafından 20 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. emreozden

emreozden New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba, benim bir sorum olacaktı. 1 hafta önce petshoptan 1,5 aylık muhabbet kuşu aldım. İnternette araştırdım biraz, petshopa da sordum tabi ve 1 hafta boyunca kafese elimi sokmamam gerektiğini öğrendim. Tabi ben dinlemedim pek, 1-2 defa kafese elimi soktum ve sanırım biraz ürküttüm kuşu. Geldiğinden 2 gün sonra kuşu evin içine bıraktım, sağa sola çarptı dolayısıyla, korktum bir şey olacak diye kafese tekrar koydum. Dün bilgisayarda otururken kuşun kafesini yanıma aldım ve benle oynadığını farkettim. Parmağımı kafesin tellerine yaklaştırdığımda elimi kemiriyordu, parmağımdan yem yiyordu vs. Bugün kuşu tekrar kafesten çıkartma kararı aldım. Yalnız bu sefer çıkarttığımda kuş saçma sapan uçmadı, masanın üzerine kondu, biraz daha uçmaya başlayıp halıya güvenli iniş gerçekleştirdi :D Kuşum sevdiriyordu halıda kendini, elimden yem yedi sürekli, sarı bir pinpon topu vardı onunla oynadık birlikte, elimden hiç kaçmadı hatta bacağıma felan da sürekli geldi korkmadan. Biraz dolandıktan sonra tekrar kafesine girdi. Bu sefer tekrar kafese elimi soktuğumda, sanki demin hiçbir şey yaşanmamış gibi kaçmaya başladı elimden. Ama tekrar kafesten dışarı çıktığında yine eskisi gibi oyun oynuyordu benimle vs. Benim bu süreçten sonra ne yapmam gerek? Nasıl bir yol izlemem gerek kafeste de elimden korkmaması için? Yardımcı olur musunuz? Şimdiden çok teşekkür ederim, kolay gelsin.

2. E-ray

E-ray Member

Beğenileri:
    3
    Kafes onun özel alanıdır. Orada kendini guvende hisseder.Rahat bırakın. Madem dışarıda cana yakın o zaman sorun yok.

3. Özgünn

Özgünn Member

Beğenileri:
    2
    Kafes namahrem:D özel :)
    Bir de ilk başta ürkütmenizden kaynaklı.
    Benim sultan papağanımda da aynı durum.
    Kafes dışında tüneğe alabilirken kafes içinde çığlık çığlığa keko :)

4. Kamen

Kamen Well-Known Member

Beğenileri:
    255
    Dışarıda size alışkın davranışlar sergiliyorsa kafesin içinden alma gayretinde bulunmayın daha fazla.

5. Eylulgunesli

Eylulgunesli Active Member

Beğenileri:
    53
    Zamanla o da düzelir sabırlı olun ürkütmeyin dışarıda nasılsa yakın davranıyor

6. emreozden

emreozden New Member

Beğenileri:
    0
    haklısınız hepinize teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş