Karadeniz Pet

Kafeste değişik, dışarda değişik

emreozden

Yeni Üye
Merhaba, benim bir sorum olacaktı. 1 hafta önce petshoptan 1,5 aylık muhabbet kuşu aldım. İnternette araştırdım biraz, petshopa da sordum tabi ve 1 hafta boyunca kafese elimi sokmamam gerektiğini öğrendim. Tabi ben dinlemedim pek, 1-2 defa kafese elimi soktum ve sanırım biraz ürküttüm kuşu. Geldiğinden 2 gün sonra kuşu evin içine bıraktım, sağa sola çarptı dolayısıyla, korktum bir şey olacak diye kafese tekrar koydum. Dün bilgisayarda otururken kuşun kafesini yanıma aldım ve benle oynadığını farkettim. Parmağımı kafesin tellerine yaklaştırdığımda elimi kemiriyordu, parmağımdan yem yiyordu vs. Bugün kuşu tekrar kafesten çıkartma kararı aldım. Yalnız bu sefer çıkarttığımda kuş saçma sapan uçmadı, masanın üzerine kondu, biraz daha uçmaya başlayıp halıya güvenli iniş gerçekleştirdi :D Kuşum sevdiriyordu halıda kendini, elimden yem yedi sürekli, sarı bir pinpon topu vardı onunla oynadık birlikte, elimden hiç kaçmadı hatta bacağıma felan da sürekli geldi korkmadan. Biraz dolandıktan sonra tekrar kafesine girdi. Bu sefer tekrar kafese elimi soktuğumda, sanki demin hiçbir şey yaşanmamış gibi kaçmaya başladı elimden. Ama tekrar kafesten dışarı çıktığında yine eskisi gibi oyun oynuyordu benimle vs. Benim bu süreçten sonra ne yapmam gerek? Nasıl bir yol izlemem gerek kafeste de elimden korkmaması için? Yardımcı olur musunuz? Şimdiden çok teşekkür ederim, kolay gelsin.

Kafes onun özel alanıdır. Orada kendini guvende hisseder.Rahat bırakın. Madem dışarıda cana yakın o zaman sorun yok.

Kafes namahrem:D özel :)
Bir de ilk başta ürkütmenizden kaynaklı.
Benim sultan papağanımda da aynı durum.
Kafes dışında tüneğe alabilirken kafes içinde çığlık çığlığa keko :)

Dışarıda size alışkın davranışlar sergiliyorsa kafesin içinden alma gayretinde bulunmayın daha fazla.

Zamanla o da düzelir sabırlı olun ürkütmeyin dışarıda nasılsa yakın davranıyor

Geri