Karadeniz Pet

Kafeste Zeolit Kullanımı

recai yılmaz

Meraklı Üye
Merhaba,

Vision S01 kafes için taban malzemesi olarak zeolit kafes kumu almaya karar verdim. Bu ürünü kullanan arkadaşlar var ise yorumlarını paylaşabilirler mi? Yada önerebilecekleri farklı bir ürün olabilir mi?

Şu an bir kafeste mısır granülü diğer kafeste Sani bird kullanıyorum.

Sani bird güzel koku yayıyor ama kuşlar uçuşunca dağılabiliyor, mısır granülü daha iyi gibime geldi. :)

Son düzenleme:
"Wise Cat Diatomit Kedi Kumu 7 Lt lik ambalaj " kullanıyorum tavsiye ederim.6,5 tl/paket bir seferde paketin yarısı yetiyor,1 ay kullanılabiliyor,kuşlar tüydeyken kafesin üst kısmı çıkartılıp elektrik süpürgesi ile tüyler çekilebiliyor,iri taneli ve emici,kuşlar yiyebilir doğal diatomit oluşumu.

Mısır granülü bakteri üretiyor . En iyisi kum ;)

Mısır granülü bakteri üretiyor . En iyisi kum ;)

Mısır Granülü Taban Altlığı ürün açıklamasında bakteri oluşumunu engeller yazıyor.

Emin misiniz hocam, nasıl bakteri oluşsunki? Olması gerekenden (1 ay) uzun süre kullandınız sanırım.

Son düzenleme:
Mısır Granülü Taban Altlığı ürün açıklamasında bakteri oluşumunu engeller yazıyor.

Emin misiniz hocam, nasıl bakteri oluşsunki? Olması gerekenden (1 ay) uzun süre kullandınız sanırım.

Kafeslerim pis olsun temiz olsun her hafta rutin temizlğimi bakımımı yaparım bilen bilir .

Baktari şöyle oluşuyor vrdiğimiz mama tohumlar vs hayvanımıza servis ediyoruz ee haliyle kuşlarda bunları yerken nerdeyse bi kısmını yere döküyor dolayısı ile granül taneleri büyük olduğu için aralarda kalıp temizlemeside çok zor oluyor . Ve 1 hafta sonunda yere dökülen yumurtalı mamamız kötü kokup bakteri oluşumu başlıyor .

Kum ufak taneli olduğu için araya girme şansı yok temizlemeside kolay . şahit olduğum çoğu üretici ikisinide kullanıyor ama tavsiye edilen kum .

Belli bir süre bende granül kullanmıştım 1 hafta sonunda serdiğim plastik simsiyah oluyordu ve koku vardı kafeslerimde . Çok şükürki kumdan sonra böyle bir derdim kalmadı + olarak görüntü olarakda çok güzel duruyor tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Geri