Karadeniz Pet

Kafesten çıkma sorunum 2

Burak ÖZATİK

Meraklı Üye
Arkadaşlar merhaba dün de sormuştum muhabbet kuşum 35 - 40 günlük sürekli dışarı çıkmak istiyor ne yapıcam bilmiyorum bugün belki 3.ye uçurdum içeriye sokuyorum azcık tünekte durup tekrar bu hareketi yapıyor ne yapmam gerek yardım edebilir misiniz acaba?

http://youtu.be/Ta33imB7yFs

Kafese oyuncak takın. oyalansın. alışır zamanla ara ara salınmaya...

Arkadaşlar merhaba dün de sormuştum muhabbet kuşum 35 - 40 günlük sürekli dışarı çıkmak istiyor ne yapıcam bilmiyorum bugün belki 3.ye uçurdum içeriye sokuyorum azcık tünekte durup tekrar bu hareketi yapıyor ne yapmam gerek yardım edebilir misiniz acaba?

http://youtu.be/Ta33imB7yFs

Kuş ilgi istiyordur. Yanına eş alırsanız dışarı çıkmak istemez. Oyuncakta olabilir ama yinede sizi ister ama çözüm olabilir yinede deneyin bence aynalı oyuncaklar almanızı önermiyorum.

Son düzenleme:
Kuş ilgi istiyordur. Yanına eş alırsanız dışarı çıkmak istemez. Oyuncakta olabilir ama yinede sizi ister ama çözüm olabilir yinede deneyin bence aynalı oyuncaklar almanızı önermiyorum.

muhabbetkusu.biz

BANA BU ADRESTEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

XDJM86.gif

kafesin içinde 1 tane normal oyuncak bi tane de oyuncaklı salıncak var ilgileniyorum dışarda da ilgileniyorum halen çıkmak istiyor niye anlamadım?

O zaman ilgisini çekecek oyuncaklar alın istesede günde 1 saaten fazla çıkarmayın.Peki dışarı çıktıgı zaman sizlemi ilgileniyor yoksa sürekli üçuyor mu ?

muhabbetkusu.biz

XDJM86.gif

şöyle elimi uzattığım zaman geliyo aten alalı 4 - 5 gün oldu bugün omzuma kondu genelde televizyonun yanına uçuyo onu izliyor

şöyle elimi uzattığım zaman geliyo aten alalı 4 - 5 gün oldu bugün omzuma kondu genelde televizyonun yanına uçuyo onu izliyor

Büyük ihtimal sesli ortamdan sessiz ortama gelmiş ortama ayak uydurması zaman alacak siz sürekli salarsanız bu iyice alışacak ilgi çekecek oyuncaklar alın ve kuşunucu bırakma sürelerini azaltın kuşu televizyonun yanına bırakın bakalım çıkmak isteyecek mi.

Son düzenleme:
Büyük ihtimal sesli ortamdan sessiz ortama gelmiş ortama ayak uydurması zaman alacak siz sürekli salarsanız bu iyice alışacak ilgi çekecek oyuncaklar alın ve kuşunucu bırakma sürelerini azaltın kuşu televizyonun yanına bırakın bakalım çıkmak isteyecek mi.

muhabbetkusu.biz

XDJM86.gif

şimdi yanına bi kuş şeklinde oyuncak aldım astım:)

böyle yapması çok iyi bu kuşa hiç bisey yapmana gerek yok sana güvenmiş o yüzden dışarı çıkmak istiyo eş alma 1 ay sonra omzundan kafandan inmez çok gecmedende konuşmaya başlar

Hahaha bu bebek kuş hareketi . Fıstık oglumda bebekken hep böyle yapardı bende kafesin telinden parmagımı sokardım altından gecer üstünden atlat oyun yapardı. Dışarı çıkmak için çok kötü bir şekilde ötüyordu da . Ama bunun sonu yok sürekli dışarda olmak isteyecektir. Oyuncaklarla oyalansın ama dışarda oldugu zamanları sen kendine göre planla . Ben günün yarısını dışarda geçirmesini saglıyordum. Sonra işe başlayınca azaltmak zorunda kaldım ve üzüldü. ona göre rutine baglayabilecegin bir süre olsun :)

Geri