petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kalamar kemiği sorunu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve alse tarafından 16 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    çiftlerimin yuvalığının içine kalamar kemiği monte ettim yuvalık dışındada asılı kemik fakat yuvalık dışındakine hiç biri dokunmuyor çiftlerden biri dişi olan içerdekini rendeliyor akşamdan sabaha hiç bişey bırkamıyor un ufak ediyor diğer çift ise ne içerdekine ne dışardakine dokunmuyor 3-4 aydır bu böyle adam gibi kemirmeleri için yapılması gereken bişey varmı acaba

2. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Hayret dişi veya erkek kuşun mutlaka kemirmesi gerekli,kafeste başka gaga taşı ve mineral blok gibi şeyler var mı?veya hiç kullanmıyorsa toz haline getirip mama içerisine ekleyiniz.

3. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    ne çabuk konu gözden kayboldu yahu :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:16 -->-> Daha önceki mesaj 00:14 --

mamada zaten kalamarkemiği tozu veriyorum fakat asılı olanlara nedense dokunmuyorlar enerji bloğu var birtanede sabun kalıbı kadar onunda dokunmuyorlar üstüne çıkıp tünüyor sadece yuvadaki kalamarı rendeleyen dişi

#3 alse, 17 Ocak 2015
    Son düzenleme: 17 Ocak 2015
  4. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    Enerji bloğunu benim kuşlarda sadece tünek olarak kullanıyorlar ben çok gagaladıklarını görmedim ve çıkardım,ama kalsın umarım kullanırlar ve kalisyum ihtiyacını mama da veriyorsanız sorun etmeyin yine de

#4 Cihan UYĞUR, 17 Ocak 2015
    Son düzenleme: 17 Ocak 2015
  5. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    sorun etmiyorumda usulüne uygun olsun istiyorum :D asılı yerden kemirsinler gagalarını törpülesinler diye söylüyorum

yuvaya dünden beri ikitane kalamar koydum manyak dişi ikisinide rendeledi yarın daha takmıcam yuvaya

enerji bloğunuda iyotlu falan minerali şunu bunu birsürü şey var içinde diye aldım ama hiç kullanmıyorlar

6. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    evet usulune uygun en güzeli :) maşşallah kemirsin,enerji bloğu ne bileyim yani çok da anlamlı gelmedi bana

7. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    benim enerji bloğu dandik değil diye tahmin ediyorum çünkü birsürü bişey var içinde yararlıdır heralde ve gaga törpüleme içinde iyi olur diye gaga taşı yerine onu aldım gaga taşı zaten iyi olanları kum girit tarzı şeylerden yapıyorlar gördüğüm kadarı ile diğerleri alçı tarzı kum girit de var zaten ayrı bir kapta asılı
    kısaca enerji bloğu daha mantıklı geldi bana ondan aldım ben

8. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    Yine de kafesin bir köşesinde kalsın,evet dediğin gibi gün gelir işlerine yarar:)Nazar değmesin maşşallah kuşlarımıza

9. bjk70

bjk70 Member

Beğenileri:
    0
    ben mama içine katıyorum

10. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Yuva içi asiminida ilk defa duydum gördügördüm kafese asılı olsun illaki birgün kemireceklerdir

11. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    valla bende bu forumdan öğrendim uyguladım :D

yavru falan olursa kalsiyum için dışarı çıkıp yorulmasın oradan kemirsin diye astım ama rendeledi hep astıklarımı yarın daha asmıcam zaten

12. Muzaffer SEVİM

Beğenileri:
    0
    Yuvalığın içine asmanız kuşları tahatsız etmekten başka hiç bir işe yaramaz dişinin bir gün içinde parçalamasından durum ortada.Kafese asın,zaten ihtiyaç duyduklarında her ikiside yer.

13. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Bir uyarı: Aşırı kalamar kemiği tüketilmesi ya da mamaya katılması yumurta kabuğunun gereğinden fazla kalın olmasına ve yavrunun çıkamamasına yol açabilir.
    Çok üstünde durmamak lazım hayvanlar istediği kadarını tüketirler. Zaten çoğunu keyif için rendeliyorlar. İçinde yedikleri devede kulak..

14. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    çıkardım yuvadan zaten dışarda asılı

15. Gürkan GÜLER

Altın Üye

Beğenileri:
    23
    Disi yuvalikda kalamar kemigini istemedigi icin kemiriyodur bence disarda asili kalsin elbet ihtiyaci oldugunda kemirir

Sayfayı Paylaş