Karadeniz Pet

Kalamar kemiği sorunu

alse

Paylaşımcı Üye
çiftlerimin yuvalığının içine kalamar kemiği monte ettim yuvalık dışındada asılı kemik fakat yuvalık dışındakine hiç biri dokunmuyor çiftlerden biri dişi olan içerdekini rendeliyor akşamdan sabaha hiç bişey bırkamıyor un ufak ediyor diğer çift ise ne içerdekine ne dışardakine dokunmuyor 3-4 aydır bu böyle adam gibi kemirmeleri için yapılması gereken bişey varmı acaba

Hayret dişi veya erkek kuşun mutlaka kemirmesi gerekli,kafeste başka gaga taşı ve mineral blok gibi şeyler var mı?veya hiç kullanmıyorsa toz haline getirip mama içerisine ekleyiniz.

ne çabuk konu gözden kayboldu yahu :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:16 -->-> Daha önceki mesaj 00:14 --

Hayret dişi veya erkek kuşun mutlaka kemirmesi gerekli,kafeste başka gaga taşı ve mineral blok gibi şeyler var mı?veya hiç kullanmıyorsa toz haline getirip mama içerisine ekleyiniz.
mamada zaten kalamarkemiği tozu veriyorum fakat asılı olanlara nedense dokunmuyorlar enerji bloğu var birtanede sabun kalıbı kadar onunda dokunmuyorlar üstüne çıkıp tünüyor sadece yuvadaki kalamarı rendeleyen dişi

Son düzenleme:
Enerji bloğunu benim kuşlarda sadece tünek olarak kullanıyorlar ben çok gagaladıklarını görmedim ve çıkardım,ama kalsın umarım kullanırlar ve kalisyum ihtiyacını mama da veriyorsanız sorun etmeyin yine de

Son düzenleme:
Enerji bloğunu benim kuşlarda sadece tünek olarak kullanıyorlar ben çok gagaladıklarını görmedim ve çıkardım,ama kalsın umarım kullanırlar ve kalisyum ihtiyacını mama da veriyorsanız sorun etmeyin yine de
sorun etmiyorumda usulüne uygun olsun istiyorum :D asılı yerden kemirsinler gagalarını törpülesinler diye söylüyorum

yuvaya dünden beri ikitane kalamar koydum manyak dişi ikisinide rendeledi yarın daha takmıcam yuvaya

enerji bloğunuda iyotlu falan minerali şunu bunu birsürü şey var içinde diye aldım ama hiç kullanmıyorlar

evet usulune uygun en güzeli :) maşşallah kemirsin,enerji bloğu ne bileyim yani çok da anlamlı gelmedi bana

evet usulune uygun en güzeli :) maşşallah kemirsin,enerji bloğu ne bileyim yani çok da anlamlı gelmedi bana
benim enerji bloğu dandik değil diye tahmin ediyorum çünkü birsürü bişey var içinde yararlıdır heralde ve gaga törpüleme içinde iyi olur diye gaga taşı yerine onu aldım gaga taşı zaten iyi olanları kum girit tarzı şeylerden yapıyorlar gördüğüm kadarı ile diğerleri alçı tarzı kum girit de var zaten ayrı bir kapta asılı
kısaca enerji bloğu daha mantıklı geldi bana ondan aldım ben

Yine de kafesin bir köşesinde kalsın,evet dediğin gibi gün gelir işlerine yarar:)Nazar değmesin maşşallah kuşlarımıza

Yuva içi asiminida ilk defa duydum gördügördüm kafese asılı olsun illaki birgün kemireceklerdir

Yuva içi asiminida ilk defa duydum gördügördüm kafese asılı olsun illaki birgün kemireceklerdir
valla bende bu forumdan öğrendim uyguladım :D

yavru falan olursa kalsiyum için dışarı çıkıp yorulmasın oradan kemirsin diye astım ama rendeledi hep astıklarımı yarın daha asmıcam zaten

valla bende bu forumdan öğrendim uyguladım :D

yavru falan olursa kalsiyum için dışarı çıkıp yorulmasın oradan kemirsin diye astım ama rendeledi hep astıklarımı yarın daha asmıcam zaten
Yuvalığın içine asmanız kuşları tahatsız etmekten başka hiç bir işe yaramaz dişinin bir gün içinde parçalamasından durum ortada.Kafese asın,zaten ihtiyaç duyduklarında her ikiside yer.

Bir uyarı: Aşırı kalamar kemiği tüketilmesi ya da mamaya katılması yumurta kabuğunun gereğinden fazla kalın olmasına ve yavrunun çıkamamasına yol açabilir.
Çok üstünde durmamak lazım hayvanlar istediği kadarını tüketirler. Zaten çoğunu keyif için rendeliyorlar. İçinde yedikleri devede kulak..

Yuvalığın içine asmanız kuşları tahatsız etmekten başka hiç bir işe yaramaz dişinin bir gün içinde parçalamasından durum ortada.Kafese asın,zaten ihtiyaç duyduklarında her ikiside yer.

Bir uyarı: Aşırı kalamar kemiği tüketilmesi ya da mamaya katılması yumurta kabuğunun gereğinden fazla kalın olmasına ve yavrunun çıkamamasına yol açabilir.
Çok üstünde durmamak lazım hayvanlar istediği kadarını tüketirler. Zaten çoğunu keyif için rendeliyorlar. İçinde yedikleri devede kulak..
çıkardım yuvadan zaten dışarda asılı

Disi yuvalikda kalamar kemigini istemedigi icin kemiriyodur bence disarda asili kalsin elbet ihtiyaci oldugunda kemirir

Geri