Karadeniz Pet

Kanadı kesik mi, kanıyor?

Selenayy17

Yeni Üye
Herkese tekrar merhaba Kısmetten sonra çok üzüldüğüm için yeni birey hediye edildi, ancak yaşı var bu sefer yavru değil daha önceki durumunu hiç bilmiyorum. Şöyle ki hayvan çok havalanamıyor ve yere düşüyor sonunda sanki kanadı kesilmiş gibi geldi bana yada kanat tembelliği emin değilim. Sabah gene uçarken yere düştü ve sol kanadı hafif açık kaldı, baktığımda en uçtaki kanadın tüyü daha serbest duruyordu dibi de kanıyordu sanki tüy düşecek ama düşemiyor gibi. Suyuna bemix koydum hemen ve Dr animalın deri solüsyonundan sıktım kanayan yere. Damlamıyor ama kanlı bölge ve kanattaki tüy fotoğrafta net mi bilmiyorum bir yardımcı olabilir misiniz kanadının kesik olduğunu nasıl anlarım, ne yapmalıyım

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220708_111919_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20220708_111919_com.android.gallery3d.jpg
    389.9 KB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot_20220708_111917_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20220708_111917_com.android.gallery3d.jpg
    425.3 KB · Görüntüleme: 18
Merhabalar yani eğer kanadı kesilmisse tekrar yenisi çıkacaktır. Ama tüy sorunu varsa o zaman sıkıntı ama fotodan sanki kesik gibi duruyor. Belki daha tecrübeli arkadaşlar yorumda bulunurlar. Siz haftada bir düzenli olarak BT amin forte takviyesi verin. Gozlemleyin bakalim.

Merhabalar yani eğer kanadı kesilmisse tekrar yenisi çıkacaktır. Ama tüy sorunu varsa o zaman sıkıntı ama fotodan sanki kesik gibi duruyor. Belki daha tecrübeli arkadaşlar yorumda bulunurlar. Siz haftada bir düzenli olarak BT amin forte takviyesi verin. Gozlemleyin bakalim.
Bana da kesik gibi geldi yani uçuyor maşallah sağlıklı hareketli ama uçarken yükselemiyor çok sonra da düşüyor, el kadar hayvanın kanadını kim neden keser anlamıyorum inşallah düzelir. Bemix koydum suyuna gün aşırı veriyorum kesikse ne zaman uzar kanatlar uçsun özgürce istiyorum, kuş bu sonuçta kanatsız aciz hisseder kendini psikolojik olarak

Ah sormayın ben de böyle görünce kahroluyorum. Bir melek sonuçta nasıl böyle şeyler yapabiliyorlar.siz bence bemix den vazgeçin. Onun faydası olmaz insanlar için yararı var ama kuşlara faydası olmaz. Tüy gelişimi için Bt amin forte yi temin edin. Düzenli kullanin. Eğer kesikse iki üç haftaya düzelir diye düşünüyorum. Belki daha uzun vade şuan net bir şey söyleyemem.

Ah sormayın ben de böyle görünce kahroluyorum. Bir melek sonuçta nasıl böyle şeyler yapabiliyorlar.siz bence bemix den vazgeçin. Onun faydası olmaz insanlar için yararı var ama kuşlara faydası olmaz. Tüy gelişimi için Bt amin forte yi temin edin. Düzenli kullanin. Eğer kesikse iki üç haftaya düzelir diye düşünüyorum. Belki daha uzun vade şuan net bir şey söyleyemem.
Alalı 2 haftayı geçti zaten 😪 tek savunmaları kanatları onları da kesiyorlar işte maalesef. Tamam dediğiniz ilaca bakacağım teşekkür ederim ilginiz için. İyi bayramlar diliyorum

Ne demek rica ederim minik canımız kısa zamanda özgürce uçması dileğimle 🙏🏻 size de iyi bayramlar 🌸

sol taraf iyi duruyor ancak sağ taraftaki kanat tüyleri eksik gibi gözüktü bana, kanadını açıp baksanız daha iyi olur.
sağlıksız tüy varsa kendisi çekip çıkartabilir. kökünde sorun varsa bilemeyeceğim

Geri