Karadeniz Pet

Kusumun kanadi kesik

melemelekikikuss

Yeni Üye
Merhabalar kusumu aldığımda kanadı kesikti yaklaşık 1 ay oldu hala uzamadi kendi halinde tug değişimi sirasinda yeni kanatları cikicakmi yada veterinere götürsem olurmu tavsiyeniz nedir

Fotoğrafını atar mısınız? Eski sahibi mi kesmiş 🥺
Fotoğrafini çekebileceğini çok sanmiyorum kaciyo suanda avuç içinde rahat deyil malesef
Fotoğrafını çekebileceğini sanmiyorum durmuyo Bi tavsiyeniz varmi uada böyle Bi durumla karsilastinizmi çoğu kişi tuglerinin çekilmesi gerek diyo ama ben çekmek istemiyorum tog dönümünde yenileri tam olarak kaç ay sonra kanatları uzar bilginiz varmi

Evet eski sahibi bize alışması için daha bize gelmeden kesmiş bu dudurmu bilmiyorum arastirdig8mda zararli olduğunu öğrendim ve hoc kanat çıkmaz felan diyolar oyuzden endiseldim biraz derinden kesilmiş uçlarından deyil

Evet eski sahibi bize alışması için daha bize gelmeden kesmiş bu dudurmu bilmiyorum arastirdig8mda zararli olduğunu öğrendim ve hoc kanat çıkmaz felan diyolar oyuzden endiseldim biraz derinden kesilmiş uçlarından deyil
Şayet sinirler etkilenmesiyse tekrardan uzar. B vitamini takviyesi yapınız..

Şayet sinirler etkilenmesiyse tekrardan uzar. B vitamini takviyesi yapınız..
Dediğim gibi biraz derinden kesilmiş gibi kesildiği zaman ilk gunler8nde kanadını titretip seyriyodu halada uçarken Bi kanadini kaldiriyo biraz aciyo sanırım sinirine geldiyse je olur hiç uzamazmi hiç mi çözümü yok acaba

Çok teşekkürler Bi nebze olsun içim rahatladı yani kanadını çekmedende uzar öylemi
Ben kanatlarını çekmenizi öneremem ekstra stres yaratır ve travma olur. Eğer kanatları hasar almadıysa tüy döneminden sonra uzar, ancak kanatları çekilince uzama süresini kısaltmış oluyorsunuz diye biliyorum. Yinede tecrübe edinmiş birileri konuyu daha da aydınlatacaktır.
Ama her iki durumda da b vitaminini eksik etmemeniz gerekecek 🌸

Ben kanatlarını çekmenizi öneremem ekstra stres yaratır ve travma olur. Eğer kanatları hasar almadıysa tüy döneminden sonra uzar, ancak kanatları çekilince uzama süresini kısaltmış oluyorsunuz diye biliyorum. Yinede tecrübe edinmiş birileri konuyu daha da aydınlatacaktır.
Ama her iki durumda da b vitaminini eksik etmemeniz gerekecek 🌸
Çok teşekkürler saolun ben ne olur ne olmaz diye veterinere götürecek belki bisey önerirler b vitamini de eksik etmeyecegim kuşum bana çok alışık yanimdan ayrılmıyor onu korkutacak benden uzaklaştıracak bisey yapmak istemem bilgiler için teşekkürler...

Geri