Karadeniz Pet

Kanaryadan anlayan ??

Tam yerine konuyu açmışssınız :D Öncelikle daha önce 2 tane kırık kuş iyi ettik Allahın izniyle. Petshop ta ince bacaklı kuşlar için kırık bileziği var ondan 1 adet alıp taktıktan sonra 1 aspirinin 4 te 1 ni suluğa toz edip eritirsen oda çok çabuk ağrısını keser ve kaynaşmayı sağlar. Ama kayvanı çok bekletmeden o bileziği hemen al tak bence. Yoksa kemik bi süre sonra o şekil kaynaşırsa aksaklık yaşar hayvan. Bolca kalsiyum ekle kalamar kemiği en önemlisi.
Kangren varmış zaten. Ayağının düşmesini beklicez. Yinede dediklerinizi yapıyım mı ?

çok geçmiş olsun diyelim , kanaryadan anlamam fakat her ırk kanarya satışımız vardır :)
Bu hangi ırk hiç anlamam kanaryadan 0 yani :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:40 -->-> Daha önceki mesaj 19:38 --

605ed4647ebeaf3744a0d4cb8cf3489c.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:50 -->-> Daha önceki mesaj 19:40 --

Tek teselli yem yiyip su içmesi. Onlarıda yapmasa durumumuz kötü. Bana göre kangren değil kırık olan yeri tespit ettim yarın başka veterinerlere götürücem

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:40 -->-> Daha önceki mesaj 19:38 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:50 -->-> Daha önceki mesaj 19:40 --

Tek teselli yem yiyip su içmesi. Onlarıda yapmasa durumumuz kötü. Bana göre kangren değil kırık olan yeri tespit ettim yarın başka veterinerlere götürücem

bu pozisyondayken ırkını söylemek zor :D

Göründüğüne göre tam ortadan kırılmış gibi. Burada sizin uygulayabileceğiniz bir yöntem mevcut. Orta boy bir pipeti kuşun kırığını tutacak boyda kesip boylamasına ikiye yarıcaksınız. Ardından bunu kırık kısmın üstüne gelecek şekilde fazla sıkmamak kaydı ile pipetin alt ve üst kısmından bağlayacaksınız. Bu yöntemle tüm kırıklar kaynaşır.

bu pozisyondayken ırkını söylemek zor :D
Yukardaki resimlerden :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:08 -->-> Daha önceki mesaj 22:06 --

Göründüğüne göre tam ortadan kırılmış gibi. Burada sizin uygulayabileceğiniz bir yöntem mevcut. Orta boy bir pipeti kuşun kırığını tutacak boyda kesip boylamasına ikiye yarıcaksınız. Ardından bunu kırık kısmın üstüne gelecek şekilde fazla sıkmamak kaydı ile pipetin alt ve üst kısmından bağlayacaksınız. Bu yöntemle tüm kırıklar kaynaşır.
Yarın sabah ilk işim bunu yapmak olucak. Pipet yerine kibrit çöpüde olur mu ?

kibtir isi daha zor pipet daha basit size bunun yapilisini anlatan bir site var fotolarla onu bulup yollayayim.

Geri