Karadeniz Pet

Kanat ayari yapmak

Mesbüş

Meraklı Üye
Daha önce kanat ayari yapmadım bilen arkadaşlarım var bunu yapmak doğrumu ele alıştırmak için yani veya niçin yapılır ne zaman gerek duyulur ne amaçla yapılır

Hic bi zaman yapilmaz gercek bi hayvan sever asla yaptirmaz hayvanin ozgurlugunu elinden alman ne kadar dogru?

Alıştırmanın bir çok yöntemi var. Ama yapıcak olduğun bu yöntem hiç ahlaki olmaz kardeşim. Neticede bir insanın kolu bacağı neyse bir kuş için kanadı da o. Sana verebilecek olduğum en iyi tavsiye önce kuşun sana olan güvenini kazanmalısın.

1. Kuşunu kafesteyken elini içeri sok ve yavaş yavaş parmağınla onu takip et.
2. Kuşun belli bir noktadan sonra yorulacak ve parmağana konacak.
3. Ancak bunu kesinlikle hızlı bir şekilde yapma!
4. Bunu 4 5 gün bu şekilde uygula
5. Daha sonra kafesi kapısını aç ve parmağını önüne koy kuş gelecektir.
6. Bu güvenin bir göstergesidir ve sonra artık kafasını sırtını gaga altını böle mayışıncaya kadar kaşı, aranızdaki dostluğu pekiştirmek lazım :)

Bence bu bir eğitimde herşeyden önce en önemli nokta bunlar olsa gerek...

İyi Eğitimler :)

Son düzenleme:
Kanat ayarı derken uçak mı helikopter mi nasıl bir ayar bu anlayamadım ben gerçekten

Allah askina sacmasapan islere kalkisip burada konu acmayin. Senin kolunu bacagini birazcik kesseler iyi olur mu? Kusu egitmek istiyorsa once ilgi alaka ve guven ver kusa!

kanat ayarı diye bir şey yok bu tamamen uydurma , yapılan işkenceye kılıf uydurma ,
genelde kanıbozuk pet shopcuların yaptığı şeydir .

senin bir kolunu keselim eğer sen sorun yok diyorsan kanat ayarı denilen rezilliğide yaparsın kuşuna olur mu ?

Elindeki kuşu sat, gidip folluktan yeni atlamış bebek al, kanat ayarina gerek kalmaz. Bence kanat ayarı sadece yazın suramli açık olan kapı ve pencereden kuşların kaçmaması için yapılabilir, o da kuşun zarar vermemesi için

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kanat ayari = Kusa iskence yapmayin degistirin kusunuzu daha iyi daha az zarar vermis olursunuz degistirmek isterseniz petshoptan alirsaniz gagasinda siyahlik olursa alin yada ureticiden yuvaliktan yeni atlamis yavru alin

Geri