Karadeniz Pet

kara benek hastalığı

• Konbuyu başlatan melihiyi
  • Başlangıç tarihi
M

melihiyi

Guest
bu hastalık benim dişi kuşumda var onu değiştircem fakat erkek kuştada olma ihtimali varmı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:13 -->-> Daha önceki mesaj 18:09 --

cevap verecek yokmu

hastalığın nedeni mycoplazma denilen soğuk algınlığına neden olan bir virüs, hastalık kuşlar arasında yayılma riski var ama tedavisi de var, tylan kullanın...

Karabenek

Merhaba kuslarım yavruluyor
yavru cıkıyor
10 günlük oluyor hafif tüyleniyor ve
ölüyorlar
20 den fazla yavrum öldü
ne yapmam lazım acil bu durumu bilen ya da yaşayanlar cevap verebilirmi

Yavruların ölüm şekli önemli, yavruların tüylenmeden ölmesi siyah benek hastalığından kaynaklanabileceği düşüncesi oluşturdu bende, tabi yavruların önce karnında siyah bir benek veya etin kurumasına benzer bir morarma olması lazım, mycoplazla denilen soğuk algınlığına neden olan bir mikroptan kaynaklanan hastalık çok bulaşıcıdır, hava yoluyla bile diğer kuşlara yayılabilir, tylan tek çözüm ama bu ilacı bulmak çok zor.

Son düzenleme:
bit bu ölümlere neden olurmu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:19 -->-> Daha önceki mesaj 11:18 --

resimlerini paylaşabilirim aslında ama bu sitede nerden paylalasım yapılıyor bilmemiyorum

Çok bit varsa olabilir mama filan koyuyosunuz dimi çünkü biliyoruzki yavruları anne yumurta bebek bisküvisi havuç vs. İle yaptığımız karışımla besleyebiliyor,bende ilk muhabbet kuşu beslemeye başladığımda bunları bilmiyodum yaklaşık 3' sene önce ilk kuluçka yavrularım ölmüştü bu nedenle ..

Geri