Karadeniz Pet

kararsızlık

cagriiesen

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar 2 kuşum var geleli 2 hafta oldu ama sadece yukarlarda uçuyorlar bizden korkuyorlar ilgilenmiyorlar bende ne istediğimi bilmiyorum 1 kuşum olup sadece onunla ilgilenmekmi onun ilgi göstermesi mi yoksa 2 kuş arkadaşca takılmasını istediğimi bilmiyorum tekini bırakmayı düşünüyorum ama hangi kuşu vereceğimede karar veremiyorum çok çaresiz hissediyorum kendimi

kuşların videosu

Hocam ilk önce acilen kuşun kafesını soktuğu yeri ya daraltın telleri kafasını sokamasın yada plastik kelepçemi olur ipmi olır birşeyle orayı örtün mazallah sakatlık çıkmasın sonradan nour nolmaz. Sorunuza gelirsek eğerki kuş besleyeyim ve elimize omzuma gelsin diyorsanız ya yeni yeme düşmüş yavru bir kuş alıp(cinsiyet farketmez) sürekli ilgilenerek kendize alıştırmanız gerekiyor yada 1 çift yetişkin kuş alıp (altı boş,yumurtalı veya yavrulu olabilir ama yavrulu almanızı öneririm) çiftinizin olacak olan yavrularından kendinizin beğendiği bir yavruyu alıp başka bir kafeste tek başına ve mümkünse başka bir odada onu kendinize eğitmeniz gerekiyor ayrıca çift alırsanız eğerki zaman zaman gelecek olan yavruları ayırıp ilerde eş yapabilir veya doğan yavruları sahiplendirerek yem,mama masrafınızı karşılar hatta elinize para bile geçebilir.
Yada sizin kuşlar yavru ise(yakından fotoğraf atabilirseniz net yavru olup olmadığına bakabiliriz) onlardan uysal olan birini seçip diğerini sahiplendirerek onu kendinize eğiteceksiniz ilgileneceksiniz.
Biraz uzun oldu ama şuanlık görünen seçenekler bunlar

Hocam ilk önce acilen kuşun kafesını soktuğu yeri ya daraltın telleri kafasını sokamasın yada plastik kelepçemi olur ipmi olır birşeyle orayı örtün mazallah sakatlık çıkmasın sonradan nour nolmaz. Sorunuza gelirsek eğerki kuş besleyeyim ve elimize omzuma gelsin diyorsanız ya yeni yeme düşmüş yavru bir kuş alıp(cinsiyet farketmez) sürekli ilgilenerek kendize alıştırmanız gerekiyor yada 1 çift yetişkin kuş alıp (altı boş,yumurtalı veya yavrulu olabilir ama yavrulu almanızı öneririm) çiftinizin olacak olan yavrularından kendinizin beğendiği bir yavruyu alıp başka bir kafeste tek başına ve mümkünse başka bir odada onu kendinize eğitmeniz gerekiyor ayrıca çift alırsanız eğerki zaman zaman gelecek olan yavruları ayırıp ilerde eş yapabilir veya doğan yavruları sahiplendirerek yem,mama masrafınızı karşılar hatta elinize para bile geçebilir.
Yada sizin kuşlar yavru ise(yakından fotoğraf atabilirseniz net yavru olup olmadığına bakabiliriz) onlardan uysal olan birini seçip diğerini sahiplendirerek onu kendinize eğiteceksiniz ilgileneceksiniz.
Biraz uzun oldu ama şuanlık görünen seçenekler bunlar
verdiğiniz cevaplar çok güzel ama yaşadığım sorun o ikiside dişi ve 2 3 aylıklar ama ikiside çok hoşuma gidiyor verebilmeye dayanamıyorum böyle istediğim zamanda görmek istiyorum açıkcası ben hayvan olarak değilde kardeşim gibi görüyorum onları açıkcası oralarda sorun yaşıyorum

En iyisi siz bu kuşları iyi birine sahiplendirin kendinize yavru erkek alın.50-60 tl bir yavru erkek.takasda edebilirsiniz belki eğer bulursanız kabul edecek birini.iki dişi kuş ile eşte olmazlar sizede alışmazlar büyük ihtimal.iki açıdanda hüsran.benim bildiğim dişi kuşlar erkek kuşlar kadar birbirlerini iyi anlaşamıyorlar.yaşları küçükse birini bırakıp eğitmeyi deneyebilirsiniz yada iki ayrı odada ikisini eğitip birleştirin.erkeklerde işe yarıyor ama dişileri bilmiyorum.

verdiğiniz cevaplar çok güzel ama yaşadığım sorun o ikiside dişi ve 2 3 aylıklar ama ikiside çok hoşuma gidiyor verebilmeye dayanamıyorum böyle istediğim zamanda görmek istiyorum açıkcası ben hayvan olarak değilde kardeşim gibi görüyorum onları açıkcası oralarda sorun yaşıyorum
Şuanki kuşlarınızdan vazgeçemiyorsanız ve ikisinide eğitmek istiyorsanız yanımda olsunlar diyorsanız kuşlardan birini farklı kafesle oturma odasına diğer kuşu ise kendi odanıza koyup ikisiylede ayrı ayrı ilgilenip eğitmeniz gerekiyor. Eğerki derseniz yok ben vazgeçebilirim yukardaki mesajda dediğim gibi yaparsınız. Dişilerden tekini güzel bir yavru erkekle değiştirirsiniz sonra dişiyi farklı odada erkeği farklı odada eğitirsiniz kendinize ve bu sürede aynı odada olmasalar daha iyi olur kuşlar daha sonra 1 yaşına girdiklerinde isterseniz eşede atabilirsiniz. Aklıma gelen çözüm yolları seçenekleri sundum gerisi artık size kalmış. Hayırlı günler