Karadeniz Pet

Karışık meyve, sebze hazırlıyorum.

Kubilay1

Paylaşımcı Üye
Merhabalar kuşum için bu şekilde karışım yapıp haftada 2 kere yemliğine koyuyorum. Çok severek tüketiyor. Zararı olur mu devam etmeli miyim?
Havuç
Roka
Ispanak
Maydanoz sap kısmı
Marul az miktarda
Elma
Salatalık az miktar ve benzeri zararı olmayan sebzeler katıyorum.
IMG_20210104_143228.jpg

Güzel bir karışım ama maydonoz, marul, salatalık bir aradayken fazladan su alımı yapabilir ishale yol açabilir dikkat etmek gerekir diye düşünüyorum.

Meyve ve sebze kuşlara verirken iyice kağıt havlu ile kurulayın hazırladığıniz mama ne çok ıslak olsun ne de çok kuru .meyve sebze verdiğiniz gün probiyotik Suluğuna ekleyin.

Meyve ve sebze kuşlara verirken iyice kağıt havlu ile kurulayın hazırladığıniz mama ne çok ıslak olsun ne de çok kuru .meyve sebze verdiğiniz gün probiyotik Suluğuna ekleyin.
Kuşun 3 aylık ve hiç probiyotik vermedim. Nasıl verebilirim? Hazır mı alıyım?

16097787878451844602940653268668.jpg

Çok severek tüketiyor ama havuç hemen kararıyor. En fazla 6 saat durabilir gibime geliyor.

Bu karışım kaç saat durabilir kafeste sizce?
En fazla 2-3 saat bu tarz mamaları kafeste tutmalısınız. Ek besin sağlamasını istiyorsanız kuşunuza CEDE marka mama almanızı öneririm. Cede mamayı havuç, tarçın, bal karışımı ile kuşunuzu besleyebilir kafesinde mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Hafta 3 kere mama takviyesi vermenizi öneririm. İçinde gerekli proteinler mevcuttur. Yaptığınız karışımdan kuşunuzu kızıştırıcı etkisi yaratmasını istiyorsanız elmayı çıkarmalısınız. Havuç kuşun kızışmasını sağlarken, elma sakinleştirir.

En fazla 2-3 saat bu tarz mamaları kafeste tutmalısınız. Ek besin sağlamasını istiyorsanız kuşunuza CEDE marka mama almanızı öneririm. Cede mamayı havuç, tarçın, bal karışımı ile kuşunuzu besleyebilir kafesinde mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Hafta 3 kere mama takviyesi vermenizi öneririm. İçinde gerekli proteinler mevcuttur. Yaptığınız karışımdan kuşunuzu kızıştırıcı etkisi yaratmasını istiyorsanız elmayı çıkarmalısınız. Havuç kuşun kızışmasını sağlarken, elma sakinleştirir.
Teşekkür ederim efendim sağ olun. Dediklerinizi uygulayacağım.