Karadeniz Pet

Kasinti ve tuy dokumu ve az once olan korkunc sey

• Konbuyu başlatan Volkan tabakci
  • Başlangıç tarihi
V

Volkan tabakci

Guest
Arkadaslar yaklasik 4 5 gundur kusum surekli kasiniyor ve tuy dokmeye basladi eskisi gibi hala otuyor yemini yiyor ama boyle bir sorunla karsi karsiyayim bugunku olayla size bi sorayimmi dedim bu sabakta kendini deligibi gagaladi kasindigi icin ve sonunda kafesinin tabanina dustu jakjak yapti falan dengesini bi an kaybetti bende oluyor zannettim sonra sakinlesti avcuma aldin tunegine uzattim simdi cikti duruyor otmesine devam ediyor sabah yem de yemis ama ayni seylerin olmasindan suphelyim ne olmus olabilir ?

çok fazla bilgim yok ama bitlenmiş olabilir kuşunuz. malum insanlar bile bitlendiğinde kafasındaki ne var ne yoksa yolası geliyor.

Arkadaşım yaz aylarının gelmesiyle birlikte kuşlar tüy dökümüne başladı benim kuşta bir haftadır öyleydi şu an geçti bir şeyi kalmadı yazlık tşört tüylerini giydi :)

evet o yuzdende kafes alt lığını çıkarın ve size + bi tavsiyem kafese cam bi kase içine 1-2 parmak su koyup kafes dibine koyun siz gorneden yıkanır rahatlar tuyleri guzelleşir :)
benim kuşum bazen kendimi temizliycem diye konsantresi bozulup düşüyor .

Ama yaz ayindan cikinca dokmuyorlami tuylerini anlamadim cok korkuyorum umarim bisey olmaz avisol var vitamin olarak bu vitamin iae yararmi yaklasik 1 yildir duzenli olarak hergun kullaniuorum ama bu sabahki gecirdigi kriz beni yetirince korkuttu

Kuş kafes içinde hareketli ise ötüyor ise ve yemini düzenli yiyor ise bir sorunu yoktur.
Hapşurur, öksürür, burnu akar, esner, kaşınır, tüy döker, tek ayak üzerinde durur, ağzını açıp kapatır bunlar kuşlar için normal ve doğal davranışlardır.

Geri