petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kısır Kuş Nasıl Anlaşılır ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ahmet Atdag tarafından 27 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Ahmet Atdag
    Gizli

Arkadaslar benim bir erkek iki dişi kusum var erkek iki dişiyle de ciftlesiyor nerdeyse 2 aydır ama hala yumurtlamadı dişiler. Kuşçuya sordum erkek kısırdır dedi kısır kuşu anlamanın bir yolu var mıdır ?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:21 -->-> Daha önceki mesaj 12:20 --

Ekleme: Kuşların hepsi ortalama 12-14 aylık civarı

2. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    erkek kısır olsa bile kuş yumutlar zaten ancak yumurtalardan yavru cıkamaz

3. Ahmet Atdag
    Gizli

Peki sıkıntı nerde o zaman ? Kuşlar her gun ciftlesiyor ama yumurta yok 3 aydır mamaları tamam vitaminleri tamam çiftleşmeleri de tamam ama yumurta yok ?

4. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    budaha çok bilimsel bir konu oldu sanırım :) tam birşey diyemeyeceğim fakat kuşları değiştirin 3 aydır çiftleşip yumurta olmuyorsa bidahada olacagını sanmıyorum

5. Onur Antalya

Onur Antalya New Member

Beğenileri:
    0
    2 dişide aynı kafeste mi?

6. Ahmet Atdag
    Gizli

Hayır, farklı farklı kafesteler. Arada erkeği diğer kafese koyuyorum ve koyar koymaz çiftleşiyorlar.

7. Onur Antalya

Onur Antalya New Member

Beğenileri:
    0
    Benimde 2 dişim 1 erkeğim ve 2 kafesim var.Dişiler ayrı kafeste duruyorlar.Yeni dişiyi 1 hafta önce aldım ve erkeği onun yanına koydum.Ne kadar arayla kafes değişikliği yapıyorsunuz erkekte ve kaç gğn bekletiyorsunuz?

8. Ahmet Atdag
    Gizli

Aslında kendi esinin yanında duruyor gun boyu erkek akşamları alıp diğer disinin yanına koyuyorum ciftlessinler diye sabah da alıp tekrar esinin yanına koyuyorum

9. Onur Antalya

Onur Antalya New Member

Beğenileri:
    0
    Diğer dişi durumu görüyor yada farkediyorsa strese giriyor olabilir;ki bu da yumurtlamayı engeller diye düşünüyorum

10. Ahmet Atdag
    Gizli

Yalnız bu bahsettigim olayı son 2 haftadır yapıyorum, yani oncesinde yumurtlamak icin gerekli olan hersey tamamdi. Ama hala yumurta yok. Bana kalırsa erkek çiftleşmeyi tam olarak gerceklestiremiyor

11. Ahmet TOPRAK

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    dişi kuşların önce içerde yumurta oluşumunu tamamlamış olması gerek yoksa yumurta olmaz yani biraz daha zaman tanıyın bazı kuşların bu süreci uzun sürebilir

12. Onur Antalya

Onur Antalya New Member

Beğenileri:
    0
    Ahmet beyin yorumuna katılıyorum.yumurtlama olayını erkeğe bağlamayın.erkek olmasa dahi dişi kuş yumurtlayabilir.bu dişi kuşun yumurtlayabilir fizyolojiye sahib olmasıyla alakalı bir durum.eğer eksiklik varsa dişilerdedir.

Sayfayı Paylaş