Karadeniz Pet

Kısır Kuş Nasıl Anlaşılır ?

• Konbuyu başlatan Ahmet Atdag
  • Başlangıç tarihi
A

Ahmet Atdag

Guest
Arkadaslar benim bir erkek iki dişi kusum var erkek iki dişiyle de ciftlesiyor nerdeyse 2 aydır ama hala yumurtlamadı dişiler. Kuşçuya sordum erkek kısırdır dedi kısır kuşu anlamanın bir yolu var mıdır ?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:21 -->-> Daha önceki mesaj 12:20 --

Ekleme: Kuşların hepsi ortalama 12-14 aylık civarı

Peki sıkıntı nerde o zaman ? Kuşlar her gun ciftlesiyor ama yumurta yok 3 aydır mamaları tamam vitaminleri tamam çiftleşmeleri de tamam ama yumurta yok ?

2 dişide aynı kafeste mi?

Hayır, farklı farklı kafesteler. Arada erkeği diğer kafese koyuyorum ve koyar koymaz çiftleşiyorlar.

Benimde 2 dişim 1 erkeğim ve 2 kafesim var.Dişiler ayrı kafeste duruyorlar.Yeni dişiyi 1 hafta önce aldım ve erkeği onun yanına koydum.Ne kadar arayla kafes değişikliği yapıyorsunuz erkekte ve kaç gğn bekletiyorsunuz?

Aslında kendi esinin yanında duruyor gun boyu erkek akşamları alıp diğer disinin yanına koyuyorum ciftlessinler diye sabah da alıp tekrar esinin yanına koyuyorum

Diğer dişi durumu görüyor yada farkediyorsa strese giriyor olabilir;ki bu da yumurtlamayı engeller diye düşünüyorum

Yalnız bu bahsettigim olayı son 2 haftadır yapıyorum, yani oncesinde yumurtlamak icin gerekli olan hersey tamamdi. Ama hala yumurta yok. Bana kalırsa erkek çiftleşmeyi tam olarak gerceklestiremiyor

dişi kuşların önce içerde yumurta oluşumunu tamamlamış olması gerek yoksa yumurta olmaz yani biraz daha zaman tanıyın bazı kuşların bu süreci uzun sürebilir

Ahmet beyin yorumuna katılıyorum.yumurtlama olayını erkeğe bağlamayın.erkek olmasa dahi dişi kuş yumurtlayabilir.bu dişi kuşun yumurtlayabilir fizyolojiye sahib olmasıyla alakalı bir durum.eğer eksiklik varsa dişilerdedir.

Geri