Karadeniz Pet

kısır mıdır acaba

Rosemly

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. 1 yıldır bende olan kuşlarımdan ümidi kesmişken 2-3 gündür çiftlesirken gördüm. daha önceki sahibi beklemiş ama dişi hiç yumurtlamamış. tabi orada işkence görüyorlardı ben o yüzden yumurtlamadığını düşünüyorum. eski sahibi dişiyi bir üreticiden almış adam kısır olmadığına yemin etmiş. ama yumurtlamadığı için kuşuma kısır diyip duruyorlar. hiç yumurtlamayan bir dişi gerçekten kısır olabilir mi yoksa hala bir ümit var mıdır? bu arada dişi çiftlestiğinden beri yuvaya girip çıkıyor ama öyle fazla durmuyor orada. kalamar kemiği bir kerede yarısını bitiriyor. bir ümit bakıyorum yumurta var mı diye ama bir anda çok şiş gözükürken sönüyor incecik kalıyor.anlamadım gitti.:oops: üreticilerde kısırlaştırır mı ?
not : kuşlarım oda içinde 7/24 sürekli uçuyor yağlı olduklarınıda düşünmüyorum.
not: üretici dişinin daha önceden yavruladığını söylemiş.

Ekli dosyalar

• IMG_20170416_105851 (1).jpg
    IMG_20170416_105851 (1).jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 21
  • IMG_20170416_105900.jpg
    IMG_20170416_105900.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20170416_110256 (1).jpg
    IMG_20170416_110256 (1).jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Konu ile ilgili bir bilgim yok ama Masallah kuslariniz be kadar güzel...

1 yil siz beslediniz 3 4 yil arkadasiniz ureticide 1 yil beslese 5 6 yasinda disi o zaman masallah uretimde fazla yorulmasa iyi olur eger o yaslardaysa tabi yuksek sabit bir yerde mi kafesiniz ve kuslari salmayin yavru almak istiyorsaniz

Pardon ben yanlış yazmışım komşu ilk başta erkek besliyordu. Dişi kuşu sonradan almış yani bir kaç ay birlikte kalmışlar ve fazla geçmeden kuşları biz sahiplendik. Dişiyi 2-3 diye tahmin ediyoruz biz tabi üreticide ne kadar kaldı bilmiyoruz. Eski sahipleri de tam bilmiyor. Yaşından dolayı bir sorun yaşayacaksa zaten ben yavru istemem. Yeter ki onlar sağlıklı olsun. Şimdilik bizimle aynı odadalar eğer sağlıktan yana sorun olmayacaksa havalar ısındıkça başka odaya yüksek yere koyacağım.:)

Son düzenleme:
Suan rahatlarsa yani ciftlesiyor ve yuvaliga ilgisi varsa yer degisimi kesinlikle yapmayin

Disi benim disi kusumun aynisi ben kusuma da kisir dediler 3.5 yasinda suan ilk kulucka doneminde ve 8 yumurtasi var hepside dolu masallah endiselenme bence

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ümit var bence. Kısırlaştırma ihtimali çok düşük. Kuşun kısır olma ihtimali de düşük. Eğer kalamar kemiğini çok tüketiyorsa D vitamini desteği vermeniz gerekiyor demektir.