Karadeniz Pet

Kıvırcık marul zararlımı

Cüneyt Tanju Koçbil

Meraklı Üye
Yeni aldığım kuşlarım kıvırcık marulu çok seviyor. fazla verirsem zararlımıdır. Ne kadar verilmeli.

Fazlasi ishal yapabiliyor.

kuşlar için iyi bir sebzedir severek yerler haftada avuç içini geçmesin diye biliyorum ben haftalık avuç içi kadar yeter haftada iki kere verirsiniz bir gün avuç içinin yarısı kadar diğer gün diğer yarısı çok fazla olmasın yeter yoksa ishal olur

ben haftada bi yaprak marul veriorum ishal sorunu falan olmadı su ana kadar

Son düzenleme:
Marul az verildiginde zararı olmaz

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Az once marul verdim cok sevdi ama aninda ishal oldu napim yulaf verdim toparlasin diye
Marul ile ishal olmaz, yulaf ile ishal düzelmez. Sebze vereceğiniz zaman, mutlaka iyice yıkayıp, sirkeli suda bekletip, üzerindeki su damlaciklarindan kurtulduktan sonra verin. Bunun için önce iyice çırpın, sonra da havlu içinde bekletin

Marul ile ishal olmaz, yulaf ile ishal düzelmez. Sebze vereceğiniz zaman, mutlaka iyice yıkayıp, sirkeli suda bekletip, üzerindeki su damlaciklarindan kurtulduktan sonra verin. Bunun için önce iyice çırpın, sonra da havlu içinde bekletin

Hocam ishalin en büyük ilacı yulaf tır. ayrıca aşırıya kaçıldığı taktirde her sebze ishal yapar..

Hocam ishalin en büyük ilacı yulaf tır. ayrıca aşırıya kaçıldığı taktirde her sebze ishal yapar..
Bu bilgiyi nereden edindiğinizi bilmiyorum ama yanlış bir bilgi. Yulaf, safra asitlerini azalttığı için sindirim geçişlerini kolaylaştırır ve ishali değil için kabızlığı geçirmek için kullanılır. Ayrıca sebzeler ishale sebep olmaz, hazmı kolay ve genellikle sıvı oranı yüksek olduğu için dışkının kıvamını cıvık hale getirir. İshal, bir hastalık değil, bazı hastalıkların sonucudur. Kuşlar, terleme yapmadığı için, vücuttaki fazla sıvının tamamına yakınını dışkılama ile atarlar. Dışkıdaki idrar oranının yüksek olması ile ishal birbirine karıştırılmamalıdır

Kurulayip veriyorum zaten ama diskisi hemen değişti oncesi ve sonrasi dersek oncesi kolayca alinabilcek kivamda. Sonrasi ise civik sulu alindiginda bulasan kıvamda

Sebze yedikten sonra dışkının cıvıklaşması, renginin koyulaşması gayet normaldir. Yukarıda da bahsettiğim gibi, sebzelerin sulu olması ve kolay hazmedilmesi buna sebep olur. Sürekli kuru besinler ile beslenen bir canlı için olağandışı bir durum değil. Inşallah herhangi bir rahatsızlığı yoktur

Bu bilgiyi nereden edindiğinizi bilmiyorum ama yanlış bir bilgi. Yulaf, safra asitlerini azalttığı için sindirim geçişlerini kolaylaştırır ve ishali değil için kabızlığı geçirmek için kullanılır. Ayrıca sebzeler ishale sebep olmaz, hazmı kolay ve genellikle sıvı oranı yüksek olduğu için dışkının kıvamını cıvık hale getirir. İshal, bir hastalık değil, bazı hastalıkların sonucudur. Kuşlar, terleme yapmadığı için, vücuttaki fazla sıvının tamamına yakınını dışkılama ile atarlar. Dışkıdaki idrar oranının yüksek olması ile ishal birbirine karıştırılmamalıdır

Ben yıllardır bu şekilde tedavi ediyorum bi yerden bilgi edinmedim ezbere de konuşmuyorum yaklaşık 15 yıldır kuş üretiyorum bildiklerimde kendi tecrübelerin
Yulaf ishali kurutur dediğim gibi fazla oran her sebze de ishal yapar hocam..

Geri