petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kızgınlık Yumurtası

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve asukacs tarafından 17 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. asukacs

asukacs Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar dişi kuşuma eş alalı 2 ay oldu.Ama hala hiç yanında olmasını ıstermıyor erkeğin.Yani çiftleştiklerini sanmıyorum.Şuan yuvasında 3 tane yumurta var . Kızgınlık yumurtasıdır büyük ihtimal.Kızgınlık yumurtasından yavru çıkma olasılığı var mı ? 2 günde bir yumurtalamayada devam ediyor.

2. Kizginlik yumurtasi benim bildigim bir kere atar o yumurtayi bennce sizin kuslar coktan ciftlesmis yawrulari olcak haberiniz yok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:00 -->-> Daha önceki mesaj 17:59 --

Reaimlerini i atarmisiniz birde disi kusunuz yuvalikta mi

3. Mehmet YALÇINKAYA

Beğenileri:
    0
    yavru olabilir..kızgınlıkta olabilir..kızgınlıksa yavru çıkmaz..ama bence kızgınlık değildir 2 günde bir yumurtluyorsa.

4. Ayrica ciftlesen kuslar ilk yumurtadan snra iki gunnde bir diger yumurtalar gelir normali bu zaten siz kavga ettigini saniosunuzdur

5. asukacs

asukacs Member

Beğenileri:
    0
    5 gün olacak ilk yumurtasına.el fenerı ıle karanlıkta bakıyorum damarlar yok yumurtada.çok istiyorum bi yavru kuşum olsa.d

#5 asukacs, 17 Eylül 2014
    Son düzenleme: 17 Eylül 2014
  6. Onur KUZUKIRAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    2 günde bir yumurtluyorsa kızgınlık yumurtası değildir

7. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Buyuk ıhtımal cıftlesmısler. Damarlar 7-10 gun cıvarı bellı oluyor.

8. Ama siz damar goremesenizde yumurtayi sskin atmayin hc blli olmaz cnki blki siz anlamamis olablirsiniz o anda o yuzdn atmqyin bekleyin yumurtalar catlamaya baslayana kadar

9. asukacs

asukacs Member

Beğenileri:
    0
    Tamam çok sağ olun ümitlendirdiniz beni :)) bekleyecem

10. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşım bende aynı dertten muzdaripim. 1 eylül de kuşum ilk yumurtasını yaptı ve bir gün ara ile toplamda 4 yumurta çıkardı. Hiç çiftleştiklerini görmedim. Bugün 18. gün fener tutup elimi değmeden yuvalıkta baktım. Sanki hepsi boş yumurta. Bunca zamandır kuş kuluçkada yatıyor. Boşa heveslenip bekledim gibi geliyor. Bana da herkes hepsi kızgınlık yumurtası olmaz dedi, ancak pek ümidim yok. Sanırım ilk kuluçka başarısız. Yinede 3-4 gün daha bekleyecem. Sen en azından yumurta almışsın. Onuda başaramayanlarda var. Artık sabredip birdahakini bekleyecez

11. Hicniseyini eksit etmeyin herisini onlra birakin

12. asukacs

asukacs Member

Beğenileri:
    0
    yumurtayı al kardeş karanlık bi yerde feneri yumurtanın arkasından tut o zaman daha net görünür damar var mı yok mu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:03 -->-> Daha önceki mesaj 19:02 --

birde dişi kuşum beni görünce kuluçkadan çıkıyor yanıma gelmek istiyor.birde yumurtaları elime alıp kontrol ediyorum fener ile . bunlar sakıncalı mı

13. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Elime alırsam tekrar yatmaz diye korkuyorum. Zaten yarın 18. gün 3-4 gün daha sabredip bekleyecem. Ancak bilmediğim şu hepsi kızgınlık yumurtası olur mu

#13 qwxbb, 17 Eylül 2014
    Son düzenleme: 17 Eylül 2014
  14. asukacs

asukacs Member

Beğenileri:
    0
    Iyi 2 gun daha sabret bakalim cikacak mi :)
    hepsi kizginlik yumurtasi olmayabilirmis eger yaninda erkek varsa tabi.

15. izmirli35

izmirli35 New Member

Beğenileri:
    0
    plastık tunek varsa tahta tunek alın yumurtalr dolu olur ozamn genellikle plastık tunekler olduğunda yumurtalr boş oluyo

#15 izmirli35, 18 Eylül 2014
    Son düzenleme: 18 Eylül 2014
  16. BENLİOGLU

BENLİOGLU Member

Beğenileri:
    0
    Hepsi kızgınlık yumurtasi olabilir benimde 6 tane vardı hepsini attim

17. trazetekutr

trazetekutr New Member

Beğenileri:
    2
    Dişiyi yuvadan çıkarın deliği bir kağıt parçası ile kapatıp yumurtaları tek tek kontrol edin kuluçka gününe uygun damarlanma yada embriyo oluşumu yoksa kuşu boşuna kuluçkada yatırmayın.

18. asukacs

asukacs Member

Beğenileri:
    0
    Çok sinir bozucu ya

Sayfayı Paylaş