petshop
petshop
  1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kızışma durumu nasıl anlaşılır?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Furkan ŞAFAK tarafından 1 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Furkan ŞAFAK

Beğenileri:
    0
    beyler bayanlar muhabbet kuşlarının kızıştığını nasıl anlayabiliriz yardımda bulunabilir misiniz?

2. Mehmet ŞEKER
    Gizli

dişilerin kızıştıklarında cereleri kahverengi olur. erkeklerinki lacivert olur

3. Eren Temiz
    Gizli

Zaten kuşun genel davranışlarından belli olur. Acayip sesler çıkarmaları gibi.

4. Furkan ŞAFAK

Beğenileri:
    0
    profil resimlerimde kuşlarım var size zahmet bakarmısınız kızışmışlar mı kızışmamışlar mı arkadaşlar

5. Eren Temiz
    Gizli

Resminiz profiliniz de şu kadarcık gözüküyor bu resimden kimse bir şey anlayamaz.

6. Furkan ŞAFAK

Beğenileri:
    0
    ben açınca büyük gözüküyodu ama burda baya küçükmüş:)

7. Xirman
    Gizli

Xirman Guest

Kendinde Anlaya Bilirsin İyi Anlatabilirsem.
    Dişi: Kuşun Ceresi Yani Gagalarının Hafif üstündeki 2 delikli yer,kahverengi olur böyle kurumuş kabuklaşmış gibi bir durum alır.(O zaman Kızışmış Olur)
    Erkek: Kuşun Ceresi Önceden Aldığın Renk Kendini Kaybeder Ve Lacivert Olur Koyu Lacivert Arasında Çok Az Mavilik Gözüke Bilir.(O Zaman Kızışmış Olur)

NOT: Genelde 6-7 Aylık Ve Üstünde Gözükür Bu Durum Kızışma Durumu Kuşun Yanına Eş Alabilirsin Ve Eşler Anlaşırsa Yumurtlamaya Kadar Gider İş.

#7 Xirman, 1 Haziran 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 1 Haziran 2013
  8. Xirman
    Gizli

Xirman Guest

arkadaşın profiline girip sağdan albümlere bakarsan resmin orjinal büyüklüğünü görebilirsin.

9. Xirman
    Gizli

Xirman Guest

Dişi Kızışmamış Daha,Erkek İse Başlamış Olabilir.

10. Furkan ŞAFAK

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar şimdi resmini paylaşacam size zahmet bakarmısınız büyük resimlerde kızışmış mı kızışmamış mı

11. Tuğrul KAYA
    Gizli

gayet büyük gözüküyor bir daha tıklayın resimi

Dişi kızışmamış gibi fakat cere bazen tam belirleyici değil bendeki kuş beyaz dı hep beyaz şimdi yavru bekliyorum.Dişide de sanki az biraz kızışma var gibi sağ cereye doğru.

Ben payşaltım :D sadece en başa ekle yeter.

12. Furkan ŞAFAK

Beğenileri:
    0
    o zaman yeni resim eklemeye gerek yok gözüküyormuş arkadaşlar

13. Furkan ŞAFAK

Beğenileri:
    0
    4-5 aylık kuşlarım ama hala alınlarındaki çizgiler silinmedi arkadaşlar bazı arkadaşlarımız 2-3 aylık diyor kuşlarıma

14. Eren Temiz
    Gizli

Teşekkürler bilmiyordum :)

15. Tuğrul KAYA
    Gizli

Kuşlar 2-3 aylıktan büyükler. GÖz irisleri oluşmaya başlamış ve cere renkleri oturmuş. Erkek ceresi ve dişi ceresi tam oturmuş. Bu kuşlar 5-6 aydan daha büyükler bence...

16. Furkan ŞAFAK

Beğenileri:
    0
    bakımlarını çok iyi yapıyorum yem vitamin falan alayı var:) kaç aya yavrularlar sizce

17. Tuncay ÇAĞATAY
    Gizli

ben disilerde cere renginin kahverengi olmasi olmasi olayina katilmiyorum.beyaz olupta yumurtlayanda gordum ben.

18. Furkan ŞAFAK

Beğenileri:
    0
    cere bozukluğu hastalıkla alakalıymış mantar falan çıkınca pürüzlü kabuğumsu hal alıyo millet bunu yumurtlama belirtisi sanıyo

19. Sevtap DERİN
    Gizli

Dediğiniz gibiyse dişimin ceresi kahverengi ve kabuklaşmış şekilde. Erkekte aynı dişinin peşinden koşturup duruyor. Birbirlerine kaşıyorlar, yem kusuyorlar fakat iş çiftleşmeye gelince yok. Anlamadım gitti.

20. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    dişi ve erkeklerde cere renklerinden belli olur

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. kızışmış dişi muhabbet kuşu nasıl anlaşılır

,
  2. muhabbet kuşunun kızıştığı nasıl anlaşılır

,