Karadeniz Pet

Kızışma durumu nasıl anlaşılır?

Furkan ŞAFAK

Paylaşımcı Üye
beyler bayanlar muhabbet kuşlarının kızıştığını nasıl anlayabiliriz yardımda bulunabilir misiniz?

dişilerin kızıştıklarında cereleri kahverengi olur. erkeklerinki lacivert olur

Zaten kuşun genel davranışlarından belli olur. Acayip sesler çıkarmaları gibi.

profil resimlerimde kuşlarım var size zahmet bakarmısınız kızışmışlar mı kızışmamışlar mı arkadaşlar

Resminiz profiliniz de şu kadarcık gözüküyor bu resimden kimse bir şey anlayamaz.
profilepic2130_1.gif

ben açınca büyük gözüküyodu ama burda baya küçükmüş:)

Kendinde Anlaya Bilirsin İyi Anlatabilirsem.
Dişi: Kuşun Ceresi Yani Gagalarının Hafif üstündeki 2 delikli yer,kahverengi olur böyle kurumuş kabuklaşmış gibi bir durum alır.(O zaman Kızışmış Olur)
Erkek: Kuşun Ceresi Önceden Aldığın Renk Kendini Kaybeder Ve Lacivert Olur Koyu Lacivert Arasında Çok Az Mavilik Gözüke Bilir.(O Zaman Kızışmış Olur)

NOT: Genelde 6-7 Aylık Ve Üstünde Gözükür Bu Durum Kızışma Durumu Kuşun Yanına Eş Alabilirsin Ve Eşler Anlaşırsa Yumurtlamaya Kadar Gider İş.

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar şimdi resmini paylaşacam size zahmet bakarmısınız büyük resimlerde kızışmış mı kızışmamış mı

Resminiz profiliniz de şu kadarcık gözüküyor bu resimden kimse bir şey anlayamaz.
profilepic2130_1.gif

furkan-safak-2130-albumu44-134.jpg

gayet büyük gözüküyor bir daha tıklayın resimi

Dişi kızışmamış gibi fakat cere bazen tam belirleyici değil bendeki kuş beyaz dı hep beyaz şimdi yavru bekliyorum.Dişide de sanki az biraz kızışma var gibi sağ cereye doğru.

Ben payşaltım :D sadece en başa ekle yeter.

o zaman yeni resim eklemeye gerek yok gözüküyormuş arkadaşlar

4-5 aylık kuşlarım ama hala alınlarındaki çizgiler silinmedi arkadaşlar bazı arkadaşlarımız 2-3 aylık diyor kuşlarıma

4-5 aylık kuşlarım ama hala alınlarındaki çizgiler silinmedi arkadaşlar bazı arkadaşlarımız 2-3 aylık diyor kuşlarıma
Kuşlar 2-3 aylıktan büyükler. GÖz irisleri oluşmaya başlamış ve cere renkleri oturmuş. Erkek ceresi ve dişi ceresi tam oturmuş. Bu kuşlar 5-6 aydan daha büyükler bence...

bakımlarını çok iyi yapıyorum yem vitamin falan alayı var:) kaç aya yavrularlar sizce

ben disilerde cere renginin kahverengi olmasi olmasi olayina katilmiyorum.beyaz olupta yumurtlayanda gordum ben.

cere bozukluğu hastalıkla alakalıymış mantar falan çıkınca pürüzlü kabuğumsu hal alıyo millet bunu yumurtlama belirtisi sanıyo

Dediğiniz gibiyse dişimin ceresi kahverengi ve kabuklaşmış şekilde. Erkekte aynı dişinin peşinden koşturup duruyor. Birbirlerine kaşıyorlar, yem kusuyorlar fakat iş çiftleşmeye gelince yok. Anlamadım gitti.

dişi ve erkeklerde cere renklerinden belli olur

Geri